32. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego – Przemyśl 2010

W piątek, 7 maja rozpocznie się w Przemyślu 32. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego, który potrwa do niedzielnego popołudnia.
Festiwal, zapoczątkowany w 1976 r. ma za zadanie promowanie kapel podwórkowych i pokazywanie jak współczesne trendy kultury łączą się z tradycją folkloru miejskiego.
Uczestników oraz przybyłych gości przywita działająca przy Centrum Kulturalnym w Przemyślu, znana nie tylko w swoim mieście, Lwowska Kapela Podwórkowa „TA JOJ” koncertem, który rozpocznie się 7 maja o godz. 19.30 w sali widowiskowej CK.
8 maja na scenie CK w dwóch blokach programowych o godz. 9.00 i 14.00 zaprezentuje się 19 kapel z różnych zakątków Polski m.in. z Bartoszyc, Buku, Częstochowy, Gostynia, Grajewa, Ornontowic, Radomia, Warszawy, Woli Krzysztoporskiej, a także reprezentujące Podkarpacie kapele z Dynowa, Przeworska, Rzeszowa, Sanoka, Sędziszowa, Wysokiej i Przemyśla.
Tradycyjnie oprócz występów na scenie imprezie towarzyszy uliczne i podwórkowe muzykowanie. Radosny korowód kapel rozpocznie się 9 maja o godz. 11.00. Festiwal zakończy o godz. 15.00 Koncert Laureatów w sali widowiskowej CK, podczas którego wystąpi Kabaret „Czesuaf”, laureat ubiegłorocznego Przeglądu Kabaretowego „PAKA”. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.
Festiwal organizuje Centrum Kulturalne w Przemyślu pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, a jego głównym sponsorem jest Karpacka Spółka Gazownictwa, Oddział Zakład Gazowniczy w Jarosławiu – mecenas sezonu artystycznego CK 2009/2010. Patronatem medialnym objęli go TVP Rzeszów, Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna “Nowiny” i tygodnik “Życie Podkarpackie”.