55-letni Józef B. oskarżony o zabójstwo teściowej – akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Przemyślu

Sąd Okręgowy w Przemyślu na Podkarpaciu otrzymał akt oskarżenia skierowany przeciwko 55-letniemu Józefowi B. Mężczyzna jest podejrzany o zamordowanie swojej teściowej, 74-letniej Krystyny G., z którą od długiego czasu miał napięte stosunki. W przypadku skazania, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zarzut dotyczy zbrodni, do której doszło 17 czerwca 2023 roku w Moszczanicy, na terenie powiatu lubaczowskiego. Miejsce zdarzenia to dom jednorodzinny, gdzie wspólnie mieszkał oskarżony Józef B., jego małżonka i jej matka – ofiara, Krystyna G. Senioralna kobieta zamieszkiwała parter domu, natomiast małżeństwo mieszkało na piętrze.

Małgorzata Taciuch-Kurasiewicz, pełniąca obowiązki rzeczniczki prasowej Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, ujawniła, że rodzina ta od wielu lat pozostawała w konflikcie. W związku z tym, niejednokrotnie konieczna była interwencja policji.

Dodatkowo, rodzina posiadała tzw. niebieską kartę. Pełnomocnik prokuratury dodał, że w ramach tego systemu, różne służby podejmowały próby zażegnania konfliktu, niestety bez skutku.

„Dnia 16 czerwca 2023 roku, po nieudanej próbie ugodzenia stron, małżeństwo opuściło dom i udało się do Rzeszowa na stałe. Tego samego dnia Józef B. powrócił do domu, aby załatwić pewne sprawy i zdecydował się tam przenocować. Następnego dnia doszło do konfliktu słownego pomiędzy teściową a Józefem B.” – przekazała rzeczniczka prasowa prokuratury.