Biegi górskie w Ustrzykach Dolnych 25 września

Burmistrz Miasta Ustrzyki Dolne zaprasza Waszą ekipę do udziału w organizowanych na terenie naszego miasta III OTWARTYCH MISTRZOSTW PODKARPACIA – MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI w BIEGACH GÓRSKICH, które odbędą się 25 września 2004r. Są to zawody ogólnopolskie, mające na celu popularyzację biegów górskich w Bieszczadach i na Podkarpaciu oraz promocję regionu i miasta Ustrzyki Dolne. Na naszym terenie organizowane są po raz trzeci. Uczestniczyć w nich będą najlepsi biegacze z całej Polski. Trasa przebiegać będzie malowniczymi stokami Kamiennej Laworty najwyższej góry w Ustrzykach Dolnych.
Biegi górskie są stosunkowo nową, ale coraz bardziej popularną i dynamicznierozwijającą się na całym świecie konkurencją lekkoatletyczną.
Ustrzyki Dolne oraz Bieszczady mają doskonałe warunki terenowe do uprawiania tej dyscypliny sportu oraz organizacji tego typu zawodów.
W tej dyscyplinie doskonałe wyniki osiągają zawodnicy
z miejscowego „MKS „Halicz” Ustrzyki Dolne. Młodzicy i juniorzy trenowani przez znanego biegacza i trenera Grzegorza Oleksyka zdobywają czołowe miejsca na zawodach ogólnopolskich, a Bartłomiej Kuś – przed trzema laty – jako reprezentant kraju na Mistrzostwach Świata Juniorów zdobył srebrny medal.
Naturalne są, więc nasze zamierzenia, aby ta dyscyplina stale rozwijała się w naszym regionie. Bardzo istotnym tego elementem są organizowane w Ustrzykach Dolnych tego typu imprezy.

Jednocześnie uprzejmie prosimy o wielokrotne zamieszczenie w Waszych serwisach sportowych, na kilka dni przed zawodami, informacji o naszej imprezie.
W załączeniu przesyłam regulamin wraz z szczegółowym programem imprezy.

Z poważaniem
Burmistrz Ustrzyk Dolnych
Henryk Sułuja