Bieszczady Wolf Project – nowy reportaż

Zapraszam do przeczytania, obejrzenia i posłuchania najnowszego reportażu pt. „Bieszczady Wolf Project”. W najnowszym materiale podjęty został kontrowersyjny temat planów wprowadzenia odstrzału i ochrony wilków żyjących na terenie Bieszczadów i Pogórza Sanocko-Turczańskiego. Starałem się jednak przyjrzeć temu tematowi od nieco innej niż zwykle przedstawianej w prasie i telewizji strony.
Materiał ten znacznie różni się od dotychczas prezentowanych na stronach www.bieszczady.pl reportaży. Przygotowania do jego realizacji rozpoczęły się jeszcze jesienią 2004 roku. Dla jego potrzeb, poświęciłem swój prywatny czas i środki, przebyłem setki kilometrów towarzysząc moim bohaterom, przeprowadziłem rozmowy z naukowcami z Polski i zagranicy, mieszkańcami regionu oraz pracownikami różnych instytucji. Było to dla mnie źródło cennych przemyśleń i wniosków. Natomiast w produkcji reportażu pomagały osoby m.in. z Norwegii, Japonii, USA, Francji i Nowej Kaledonii.

Reportaż nie ma zamkniętej formuły. Historia interesujących ludzi robiących równie interesujące rzeczy na polsko-ukraińskim pograniczu trwa nadal. W realizacji znajduje się następna cześć reportażu (a z niej dowiemy się m.in. co wspólnego mają bieszczadzkie wilki z filmem… „Park Jurajski”) oraz jego anglojęzyczna wersja (będzie ona dostępna na naszych stronach jeszcze w tym miesiącu).

Mam nadzieję, że materiał dostarczy Wam wielu wrażeń oraz skłoni do przemyśleń i dyskusji na w/w temat. (Stanisław Strzyżewski, Bieszczady.pl)

*****
Aby obejrzeć reportaż Staszka Strzyżewskiego pt. Bieszczady Wolf Procject zapraszmy na stronę: http://wilki.bieszczady.pl