Ciekawe propozycje na weekend 1-3 Lipca

Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ul. Asnyka 6 podpowiada, jak miło i ciekawie spędzić weekend poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend. Zapraszamy także do nadsyłania relacji oraz zdjęć. Najlepsze zamieścimy w naszym serwisie.
CIT, za naszym pośrednictwem informuje, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę przewodników oraz map turystycznych z terenu Podkarpacia i nie tylko.

Dla całej rodzinki
RZESZÓW
Baw się z nami
Na Rynku rozpoczyna się wakacyjny cykl imprez „Baw się razem z nami”. Weekendowe wieczory wypełnią m.in. prezentacje zespołów muzycznych i koncerty zespołów jazzowych.
Zabawę w sobotę, o godz. 20:00, zainuguruje grupa Joy Factory, która przygotowała pop-rockowe przeboje przełomu stuleci.
W niedzielę, od godz. 17:00 – ilizja na wesoło, konkursy i biesiada z lwowskim kabaretem Leopolis.

Festyn rodzinny
Niedziela – od godz. 16:00 na placu przed klubem Compact odbędzie się piknik rodzinny. Na żywo zagra zespół muzyczny i DJ. Na dzieciaki czeka mnóstwo atrakcji, m.in. zjeżdżalnia i suchy basen z kulkami. Wstęp wolny.

Koncert w WDK
W piątek o godz. 17:00 w sali widowiskowej WDK odbędzie się koncert „Kurasie i przyjaciele”. Wystąpi kapela rodzinna „Kurasie”, kapela podwórkowa „Ta Joj” z Przemyśla, zespół „Bandoska”. Wstęp wolny.

Poezja na wakacje
Stowarzyszenie literacko-filozoficzne „MANUFAKTURA” i pub „ad rem” zapraszaja na inaugurację „Wakacyjnej Kawiarenki Poetyckiej”. Pierwszym gościem będzie Paweł Wałczyk, student teologii. Spotkanie rozpocznie się w piatek o godz. 20:00 w pubie „ad rem”. Wstęp wolny.

Na rajd z PTTK
„W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa rajdu bedzie biegła przez: Oparówkę – wzgórze Czarnówka – Spaloną Górę – Łysą Górę – Rzepnik i Węglówkę. Chetni powinni się zjawić w niedzielę o godz.6:15 na Dworcu Głównym PKS w Rzeszowie.

DYNÓW
Dni Pogórza Dynowskiego
Piątek – o godz. 10:00 – turniej piłki nożnej , a o godz. 15:00 – turniej koszykówki na stadionie LKS;
O godz. 19:30 kabarety: „Kaczka pchnięta nożem”, „Miećka”, „Nasz”, „Chyba na pewno”, „Etan” zaprezentują programy artystyczne na Rynku.
Sobota – na stadionie LKS wystapi teatr dla dzieci. Poza tym zorganiezowane będą zabawy, gry, konkursy.
Niedziela – o godz. 14:00 finał Festiwalu Kultury Karpackiej „W poszukiwaniu wspólnych korzeni”. Imprezie towarzyszyć będą wystepy zespołów tanecznych i muzycznych z Dynowa, Słowacji i Ukrainy. O godz. 19:00 dla wszystkich festyn taneczny z zespołem „Rytm”. Trzydniowy festiwal zakończy o godz. 22:00 pokaz sztucznych ogni.

WYSOKA GŁOGOWSKA
Festyn Sportowo – Rekreacyjny
Dla uczestników przygotowano m.in. wspólny bieg przełajowy, wyscigi rowerowe, pokazy judo i liczne konkursy. Od godz. 13:00 – wystepy miejscowych zespołów artystycznych, mecze piłki nożnej oraz koncert Chóru Męskiego z Wysokiej Głogowskiej.

REGION
„III Zlot Zmotoryzowanych Szlakiem gen. W. Sikorskiego”
Uczestnicy rajdu wystartują w niedzielę o godz. 11:00 z Hyżnego. Trasa przebiegać będzie przez Chmielnik, Tyczyn, Błażową, Dynów i z powrotem do Hyżnego. Warunek uczestnictwa to posiadanie własnego samochodu osobowego i ukończone 18 lat. Zgłoszenia będą przyjmowane w niedzielę w godz. 9:00 – 10:00 na placu przy Szkole Podstawowej w Hyżnem.

FRYSZTAK
Dni Ziemi Frysztackiej
Uroczyste obchody rozpoczną się w piątek o godz. 16:00 festynem dla dzieci, a zakończą w niedzielę dyskoteką plenerową z atrakcjami: wystapi zespół Stellaris, a gwiazda wieczoru będzie zespół KRYWAŃ. W programie: występy kapel ludowych, jarmark, koncert zespołu folkowego RATATAM, pokazy walk rycerskich, przejażdżki konno, przejazdy „Strzyżowską Kolejka Kołową”, ujeżdżanie byka.

NIEBYLEC
Dni Gminy Niebylec
W piatek o godz. 10:00 na Rynku zagra kapela Cajmery. Równoczesnie w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej będzie można obejrzeć wystawę rękodzieła artystycznego przygotowana przez Koło Plastyki z Rakszawy.
W sobotę o godz. 18:00 koncert zespołu Transmision, a po nim odbedzie się dyskoteka dla młodzieży.
W niedzielę na stadionie o godz. 14:00 rozegrany zostanie mecz: Policjanci – Oldboye Niebylec. Po meczu przed estradą budynku wielofunkcyjnego w Niebylcu wystapia zespoły muzyczne a sekcja karate z Podkarpackiej Szkoły Praktycznej Samoobrony zaprezentuje pokaz ju-jitsu. Na zakończenie festynu o godz. 20:00 zagra zespół Waterloo, a po nim rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami.

MIELEC
Skaldowie
W niedzielę o godz. 19:30 w Samorządowym Centrum Kultury odbędzie się koncert Skaldowie symfonicznie.

HANDZLÓWKA
Festyn czyli blok imprez sportowych, zabawy i konkursy
W sobotę na stadionie odbędzie się 2. Turniej Siatkówki Plażowej. Początek o godz. 12:00. Wieczorem o godz. 20:00 dyskoteka.
W niedzielę od godz. 13:00 na stadionie finały siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn, a o godz. 16:00 mecz pomiędzy drużynami Grom-Handzlówka a Dąb-Kosina. Wieczorem dyskoteka.

RYMANÓW ZDRÓJ
To juz lato
W niedzielę o godz. 15:00 na placu przy Zielonym Domku rozpocznie się festyn promocyjny „To juz lato”. Wystapia m.in. Rymanowska Orkiestra Dęta, zespoły taneczne i folklorystyczna działajace w Gminnym Osrodku Kultury.

PRUCHNIK
Zlot Rowerowy
W niedzielę na stadionie sportowym o godz. 9:00 rozpocznie się X Zlot Rowerowy im. gen. Marka Papały. Odbędą się rajdy na 100 km i na 50 km. O godz. 14:20 zawody terenowe Cross Country.

STALOWA WOLA
Z Radiem Rzeszów
Małgorzata Ostrowska, Skangur i Jupa – to gwiazdy kolejnego pikniku Radia Rzeszów. Rodzinny festyn rozpocznie sie w niedzielę na stadionie Stali o godz. 15:00. Nie zabraknie wspaniałej zabawy, konkursów z nagrodami i wesołego miasteczka.

PRZEMYŚL
VIII Wielkie Manewry Szwejkowskie w Twierdzy Przemyśl
Impreza rozpocznie sie galicyjskim turniejem siatkówki plażowej o Kufel Szwejka w sobote o godz. 8:30. Konkurencja zostanie przeprowadzona nad Sanem, obok osiedla Kmiecie.
O godz. 10:00 – zbiórka przy Bramie Dobromilskiej i wymarsz na nowo otwartą trasę „Śladami Szwejka”;
o godz. 11:00 – manewry wodne i jarmark szwejkowski (Kamienny Most);
o godz. 18:00 – przegląd regimentów (Brama Sanocka Dolna);
Niedziela, od godz. 15:00 – piknik szwejkowski na wzgórzu zamkowym, m.in.: konkurs wolnego palenia fajki, symultana szachowa, gotowanie zupy piwnej oraz blok imprez artystycznych i rozrywkowych.

POLAŃCZYK
Solińskie Lato
W niedzielę rusza bieszczadzki maraton kluturalny „Solińskie Lato”.
O godz. 16:00 wystapi Yank Shipers . Zobaczymy też Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” z Rzeszowa oraz muzyczno-wokalną grupę Avanti.
Imprezy „Solińskiego Lata” odbywać się będą do 21 sierpnia na estradach w Polańczyku i Solinie, zawsze o godz. 18:30.
W ramach cyklu, w każdą środę, w Polańczyku funkcjonować będzie również Kino Letnie „Pod gwiazdami”. Początek projekcji o godz. 21:00 (lipiec) i 20:30 (sierpień).

Regaty
Błękitna wstęga Jeziora Solińskiego. To najbardziej prestizowe regaty na Solinie. Zapisy 2 lipca w godz. 9:00 – 10:00.

W klubach
RZESZÓW
Alibi
Piątek – wakacyjna impreza na powitane lata. DJ i goście zagraja na dwóch konsolach.
Sobota – dyskoteka z hitami.

Deja Vu
Piątek – taneczne rytmy kręcić będzie DJ Albert.
Sobota – zagrają rezydenci klubów warszawskich Shot & Palastri.

Miramonti
Piatek – dyskoteka w rytmach lat 60.,70.,80.
Sobota – dancing.
Na dyskoteki zapraszamy w każdą środę i piątek do końca wakacji, a w każdy czwartek gości czekają gorące, włoskie rytmy na żywo.

Reaktor Sztuki
W piątek o godz. 20:00 wystąpi rzeszowska grupa Sheiron. Po koncercie impreza z polska muzyką rockową.
W sobotę o godz. 20:00 prezentowane będą teledyski zespołów metalowych m.in. Slayera, Judas Priest, Vadera.
Wstep na imprezy wolny.

Życzymy dobrej zabawy!

Życzymy dobrej zabawy 🙂
CIT Marta Wiech

Żródło: Nowiny, Super Nowości