Ciekawe propozycje na weekend 17.06 – 19.06

Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ul. Asnyka 6 podpowiada, jak miło i ciekawie spędzić weekend poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend. Zapraszamy także do nadsyłania relacji oraz zdjęć. Najlepsze zamieścimy w naszym serwisie.
CIT, za naszym pośrednictwem informuje, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę przewodników oraz map turystycznych z terenu Podkarpacia i nie tylko.

Spotkania

RZESZÓW
Święto Karpat
Będzie mozna posłuchać dobrej muzyki, spotkać ciekawe ososbowości ze świata kultury. Najmłodsi będą mieli okzaję przejechac się na huculskim koniku. W programie również koncert „Kapeli Drewutnia”, prezentacje książek wydawnicta Libra. Niedziela, godz. 20:00, Rynek.

55 lat „Bandoski”
Koncert jubileuszowy z okazji 55-lecia działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Bandoska”. Sobota, godz. 17:00, sala widowiskowa WDK.

Dni Staroniwy
Koncert, konkursy i zabawy dla najmłodszych. Sobota, boisko przy SP 14.

Jarmark Mieszka
W niedzielę w godz. 14:00 – 20:00 na boisku sportowym przy ul.Monte Cassino odbędzie się Jarmark Mieszka. W planie gry i zabawy dla dzieci, turniej piłki nożnej, wystepy zespołów dziecięcych i młodziezowych, balet Laili Arifuliny, pokaz akrobatyki.
O godz. 18:00 parada motocykli. Będą także konkursy: na najsympatyczniejszego psa, malowania kredą po asfalcie oraz wesołe miasteczko, zjeżdżalnia, samochodziki, przejażdżki na koniach. Dochód z imprezy przeznaczony będzie dla Domu Dziecka przy ul.Nizinnej.

Za miasto z PTTK
W niedzielę PTTk zaprasza na kolejną wycieczkę za miasto. Tym razem trasa przebiega przez miejscowości: Sokolów Młp. – Turza – Głogów Młp. Zbiórka uczestników na Dworcu Głównym PKS o godz. 7:15. Do przejścia ok.18 km. Powrót planowany jest ok. godz. 15:00. Cena biletu do Sokołowa – 3,50 PLN.

Będzie jazda!
„Bezpieczne wakacje za kierownicą” – m.in. konkurs na najlepszego kierowcę Rzeszowa, jazda z piłeczką tenisową na masce i jazda na trojlerach. Impreza rozpocznie się w poniedziałek o godz.10:00 na dziedzińcu Wyższej Szkoły Informatyki i Zarzadzania.
Gwiazdą imprezy będzie mistrz Polski Super 1600 Grzegorz Grzyb, który zaprezentuje swoje umiejętności i samochód rajdowy.
Wstęp wolny.

CZUDEC
Dni Czudca
Wybory Miss Ziemi Czudeckiej, koncerty, turnieje, wystepy artystyczne, zawody wędkarskie a na koniec pokaz sztucznych ogni. Od piatku do niedzieli.

KOLBUSZOWA
Turniej Orkiestr
X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Orkiestr Dętych. Oprócz koncertu, także zabawy dla dzieci i młodziezy, targi sprzętu muzycznego, pokaz fajerwerków, a na koniec zabawa taneczna przy muzyce Express. Niedziela, godz.12:00, Rynek.

KRASICZYN
Skaldowie
Impreza festiwalu „Galicja”. Koncert Skaldów i Przemyskiej Orkiestry Kameralnej. Dziedziniec zamkowy, sobota, godz. 20:00. Bilety po 15,00 PLN.

SANOK
Dni Sanoka
Piatek – zawody lekkoatletyczne, w skansenie wieczór na ludowo.
Sobota – wieczór na rockowo.
Niedziela – Wielka Gala, koncerty.

SOKOŁÓW
Dni Sokołowa
W sobotę o godz. 14:30 występy zespołów muzycznych i tanecznych, przedstawienia teatralne, a o godz. 21:00 dyskoteka.
W niedzielę o godz. 11:00 rozpocznie się turniej piłki nożnej, prezentacje piosenki religijnej, pokazy skoków spadochronowych, break dance, wystepy iluzjonistów. W planie także gry i zabawy dla dzieci.
Imprezy będą odbywały się na terenie klubu sportowego „Sokół”.

RADAWA
Dla dzieci
Osrodek wypoczynkowy nad zalewem w Radawie przygotował masę ciekawych imprez integracyjnych dla dzieci. W programie niespodzianki, nagrody i konkursy, w których wezmą udział m.in. dzieci niepełnosprawne z jarosławskiego ośrodka. Sobota, godz.13:00.

WISŁOK WIELKI k. Komańczy
Piknik- Bliźniemu swemu
Będą konkursy, loteria fantowa, wystapia dzieci z Ochronki im. św. Brata Alberta ze Stalowej Woli, grupa młodzieżowa ze Świetlicy Wychowawczej „Wzrastanie” z Przemyśla oraz Zespół Cygański „Terno Roma”.

Dla ucha

RZESZÓW
Echa Sacrosongu
To młodzieżowa orkiestra symfoniczna, którą tworza uczniowie rzeszowskich szkół muzycznych i 50-osobowy, czteroglosowy chór. Na koncert zapraszamy w niedzielę o godz.19:00 do kościoła Opatrzności Bożej na Nowym Mieście.

Dla dzieci
„Podarujmy dzieciom usmiech na dobry początek wakacji” – impreza, której gwiazda będzie Mietek Szcześniak. Rynek, godz. 16:00.

KROSNO
Voo Voo
W piatek i sobotę w ramach Wielokulturowego Festiwalu Galicja – XI Jarmark Krośnieński. Na koniec wystapi zespół Voo Voo. Starówka, piatek, od godz. 18:00, sobota od 10:00.

ŁAŃCUT
Do Opery
Anna Maria Jopek wystapi w najbliższą niedzielę w klubie Opera. Przy akompaniamencie sześcioosobowego zespołu piosenkarka zaśpiewa utwory z ostatniej płyty. Początek koncertu o godz. 18:00. Bilety – 40,00 PLN.

Grupa MoCarta
Najsłynniejszy polski kwartet smyczkowy „panów we frakach” zobaczymy i usłyszymy w poniedziałek w MDK o godz.20:00. Bilety – 30,00 PLN.

NOWA WIEŚ
Jarmark z Zucaro
I Jarmark Wakacyjny odbedzie się na stadionie w sobotę, o godz. 18:00.
Niedziela, godz. 16:00 – dyskoteki, konkursy, zawody oraz występ Zucaro.

PRZEMYŚL
Co piszczy w organach
Marek Miskowicz gra utwory Bacha, Durufle i Brahmsa. Prezentacja multimedialna o historii i budowie organów. Sobota, godz. 19:15, kościół oo. Franciszkanów. Dochód z koncertu przeznaczony jest na remont organów.

Na sportowo

RZESZÓW
II Otwatrte Mistrzostwa Rzeszowa w Siatkówce Plażowej. Sobota, godz. 9:00, ROSiR. Informacje: (017) 875 47 57.

IWONICZ ZDRÓJ
VI Mistrzostwa Podkarpacia w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Niedziela, godz. 10:00, kino „Wczasowicz”. Informacje i zgłoszenia: 609 397 627.

ZABAJKA k. Rzeszowa
Otwarte zawody w skokach przez przeszkody. Sobota, niedziela, klub jeździecki.

Dla oka

RZESZÓW
Noc Filmów Tarantino
Sin City – Miasto Grzechu (pokaz premierowy), Old boy, Kill Bill vol. 1, Kill Bill vol. 2 – te filmy będzie mozna zobaczyć w ciągu jednej nocy w kinie Helios. Początek pokazu odbędzie się w piątek o godz. 21:30, a zakończenie nastapi ok. 6:00 rano następnego dnia. Cena biletu to 25,00 PLN.

Calineczka w „Masce”
Na spektakl pieknej basni Ch. Andersena zapraszamy w niedziele o godz. 16:30.

NIENADOWA k.Dubiecka
Fredro w plenerze
Plenerowy sektakl komedii „Pierwsza lepsza” w reżyserii Krystyny Maresch-Knapek, w wykonaniu teatru Fredreum. Sobota, godz. 18:00.

PRZEMYŚL
Królowa Śniegu
Prapremierowy spektakl bajki w wykonaniu Teatru „Fredreum”. Sobota, godz. 17:00, Zamek Kazimierzowski.

W obiektywie Delmanowicza
Otwarcie wystawy fotografii „Chasydzi” Dariusza Delmanowicza, niedziela, godz. 17:00. Galeria Podziemia w kościele oo Franciszkanów.

SANOK
Prace Beksińskiego
Otwarcie wystawy „Figura ludzka i zwierzęca we wczesnej twórczości Zdzisława beksińskiego”. Muzeum Historyczne, piatek, godz. 17:00.

W klubach

RZESZÓW
Akademia
DJ JanMario – legenda polskiego hip-hopu zaserwuje w piątek najlepsze rytmy R&B, Hip-Hop, Funk, Dancehall.
W sobote noc pełna niespodzianek. Wystąpia: Telewizor i Sebastian Noworol. W Azylu – ARYTMIA – Mouner, Lament, Alchemist.
Do godz. 21:30 wstęp wolny.

Deja Vu
W piątek klub zaprasza na wieczór w rytmach lat 60. i 90. Osoby stylizowane na Jimmy`ego Hendrixa – wstęp wolny.
W sobotę imprezę poprowadzi DJ Nell – najlepsza rezydentka klubów dyskotekowych w Warszawie (vocal house, latino house). Konkursy z nagrodami.

Miramonti
W piątek restauracja zaprasza na dancing przy muzyce na żywo. Początek o godz.20:00. Wstep wolny.

Piano
Piatek – impreza z muzyką lat 60., 70., 80.
Sobota – dyskoteka z przebojami dla wszystkich.
Poczatek o godz. 21:00.

Reaktor Sztuki
W piatek o godz. 19:00 zagrają Komety z Warszawy – jeden z bardziej znanych zespołów alternatywnych w kraju oraz Jet-Sons z Rzeszowa. Wstęp 10,00 PLN.
W sobotę o godz. 19:00 wystąpią: Kłusem z Bluesem, Marek Wojtowicz i Paweł Szymański, Teenage Beat, Boogie Boys, Chołody Blues Trio Banaszak & The Best. Wstęp wolny.
W niedzielę o godz. 20:00 wystąpią WA-DA-DA, grający folk w różnym stylu. Wstęp 7:00 PLN.

KROSNO
Armagedon
Piramida Party – piątek, dziewczyny do godz.21:00 wstep wolny.
Budka Suflera – koncert zespołu, niedziela, godz.20:30. Cena biletu – 38,00 PLN, w dniu koncertu – 48,00 PLN.

Materiał opracowany przez:
Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie.
Na podstawie danych GC Nowiny i Super Nowości.