Fałszywe prawa jazdy z Ukrainy przechwycone przez Straż Graniczną w Medyce

Strażnicy graniczni z Medyki na Podkarpaciu w ostatnim czasie zatrzymali trzy podrobione prawa jazdy ukraińskiej procedury. Wszystkie zostały użyte przez obywateli Ukrainy, którzy teraz muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi. BiOSG, czyli Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, od początku roku zdołał już przechwycić szereg takich fałszywych dokumentów.

Jak poinformował por. Piotr Zakielarz, rzecznik BiOSG, w sobotę straż graniczna przeprowadziła kontrolę podróżnych wjeżdżających na terytorium Polski przez drogowe przejście graniczne w Medyce. Podczas tej kontroli udało się wykryć i zatrzymać dwa podrobione prawa jazdy.

Używane były one przez dwóch obywateli Ukrainy w wieku 31 i 48 lat. Wygląda na to, że dokumenty – rzekomo wydane na Ukrainie – zostały sfałszowane, aby przypominać oryginały. Obydwaj mężczyźni zaprzeczyli, że posłużyli się fałszywymi prawami jazdy, a następnie złożyli wyjaśnienia. W każdym z tych przypadków sprawa skończy się w sądzie – podkreślił rzecznik BiOSG.

Patrol Straży Granicznej natknął się na trzecią fałszywkę podczas kontroli drogowej w Medyce. Funkcjonariusze z tej placówki zdecydowali się sprawdzić mercedesa o rejestracji rzeszowskiej, co doprowadziło do odkrycia kolejnego sfałszowanego dokumentu.