Finaliści Ligi Gospodarstw Agroturystycznych 2004

Pod patronatem Super Nowości turyści wybrali siedem najlepszych gospodarstw agroturystycznych naszego województwa. Kapituła Ligi Gospodarstw Agroturystycznych sprawdzi i oceni jakość oferowanych przez nich usług. Trzy najlepsze zostaną uhonorowane statuetkami Ligi. Liga Gospodarstw Agroturystycznych ma na celu wypromowanie najlepszych właścicieli kwater oferujących wypoczynek na wsi z regionu. – Plebiscyt dowartościowuje i mobilizuje właścicieli gospodarstw agroturystycznych do rozbudowy bazy i podnoszenia standardu usług. Dla kwaterodawców dużo ważniejsze są statuetki, dyplomy niż nagrody. Zdobyte puchary są eksponowane na honorowym miejscu – powiedział Andrzej Gąsiorowski, doradca z Wojewódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z Leska.
W tym roku była to już II edycja konkursu. Zainteresowanie nim było słabsze niż w ubiegłym roku. Dlatego też wśród nominowanych znalazło się tylko 7, a nie, jak planowano, 10 gospodarstw. – W regionie jest kilka konkursów, które zajmują się promowaniem agroturystyki. Być może należałoby skoncentrować je w jeden duży, dobrze przygotowany plebiscyt – stwierdził Andrzej Gąsiorowski.
W przyszłym tygodniu nominowanych czeka wizytacja kapituły konkursowej. Będą oceniane urządzenie i funkcjonowanie gospodarstwa; jakość świadczonych usług; oferta wypoczynku i rekreacji; zakres działań mających na celu promowanie swojego obiektu. Zwycięzców tegorocznej Ligi Gospodarstw Agroturystycznych poznamy końcem września.

Ramka Nominowani do Ligi Gospodarstw Agrturystycznych:
„Agrolipnica” w Lipnicy (k. Kolbuszowej);
„Leśne Berdo” Bożeny Stanek w Przysłupie (k. Wetliny);
„Pod lipą” Czesławy Zawadzkiej w Przychojcu (k. Leżajska);
„U Maciołków” Adolfa i Marii Maciołków w Równi (k. Ustrzyk Dolnych);
„Bazyl” Andrzeja Kusza w Bóbrce (k. Soliny);
„Zielone Wzgórze” Czesławy i Stanisława Kępczyk w Średniej Wsi (k. Hoczewa);
„Na Zamłyniu” Lesława i Danuty Wawryszczuk w Jałowem (k. Ustrzyk Dolnych).

Przypomnijmy iż w ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężyło gospodarstwo agroturystyczne „Pod Lipą” Czesławy Zawadzkiej z Przychojca koło Leżajska. Drugie miejsce zajęło Gospodarstwo AgroLipnica z Lipnicy koło Kolbuszowej, które jednoczesnie otrzymało tytuł najbardziej gościnnego gospodarstwa agroturystycznego na Podkarpaciu w roku 2003.