Galeria Soroczka.pl organizuje warsztaty tradycyjnego rękodzieła karpackiego

Tradycyjne rzemiosło to część zanikającej kultury Karpat. Warto wiedzę na ten temat przybliżyć, nie tylko turystom odwiedzającym Bieszczady i Beskidy. Jedną z nich jest pomysł Karpackiej Galerii Soroczka.pl na organizację warsztatów, które przybliżą współczesnym turystom i zainteresowanym techniki tradycyjnego rękodzieła. Na początek Soroczka.pl proponuje warsztaty haftu krzyżykowego i plecenia biżuterii koralikowej. W majowej edycji warsztatów było wielu zainteresowanych, w zajęciach uczestniczyły dzieci i dorośli. Już wkrótce kolejne propozycje…

16 czerwca 2006 r. (piątek) w Chacie Magija w Orelcu odbędą się warsztaty haftu krzyżykowego według tradycyjnych wzorów karpackich. Będzie można nauczyć się podstawowych zasad haftu i poznać charakterystyczne wzory łemkowskie i huculskie. Warsztaty poprowadzi renomowana twórczyni rękodzieła bieszczadzkiego, doświadczona nauczycielka, autorka wielu kolekcji haftowanych obrusów i odzieży.

17 czerwca 2006 r. (sobota) można uczestniczyć w warsztatach ręcznego plecenia biżuterii koralikowej według tradycyjnych metod. Można będzie nauczyć się pleść w prosty sposób tradycyjny naszyjnik łemkowski (krywulkę), bransoletkę lub pierścionek. Zajęcia poprowadzi absolwentka Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie, doświadczona nauczycielka, autorka wielu kolekcji biżuterii koralikowej.

Termin: 16 czerwca 2006 r. – warsztaty haftu krzyżykowego
Termin: 17 czerwca 2006 r. – warsztaty biżuterii koralikowej

Godz.: 18:30 – 21:00.
Miejsce: Chata Magija, Orelec
Ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia pisemne udziału w warsztatach prosimy przesyłać na adres: [email protected]

Polecamy noclegi w Chacie Magija w Orelcu:
Chata Magija, Orelec 6a, 38-623 Uherce Mineralne.