Glicyjskie Pola Bitew – wycieczka PTTK Jasło

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Jaśle zaprasza na wycieczkę objazdową: Galicyjskie Pola Bitew dnia 30.04.2005 na trasie: Jasło – Święcany – Swoszowa – Ryglice – Tuchów – Piotrkowice – Poręba Radlna – Lubinka – Dąbrówka Szczepanowska – Lichwin – Głowa Cukru – Ciężkowice – Jasło.
Przejeżdżając powyższą trasę, zapoznamy się z zagadnieniami wielkiej historii jaka przetoczyła się przez Galicję na początku XX wieku, związanymi z tzw. operacją gorlicką. O tym, jak ważna była to operacja w ramach frontu wschodniego I wojny światowej dowiemy się od znawcy tego tematu, przewodnika Pana Romana Frodymy. Zobaczymy także wiele cmentarzy wojennych z monumentalnymi pomnikami, kaplicami, które powstały po tych wydarzeniach.
Ponadto w Dąbrówce Szczepanowskiej, w ramach obchodów 90 rocznicy operacji gorlickiej o godz. 15.00 uroczystość poświęcenia odnowionego cmentarza z I wojny światowej (nr 193) z udziałem delegacji zagranicznych.

Koszt uczestnictwa w wycieczce wynosi:
Młodzież – członkowie PTTK – 14 zł
Członkowie PTTK i pozostała młodzież – 15 zł
Pozostali uczestnicy – 17 zł

Cena obejmuje:
przejazd autokarem, ubezpieczenie NW, przewodnictwo.

Zbiórka godz. 7.00 pod PTTK ul. Floriańska 15, powrót około 20.00.

Zapisy na rajd codziennie od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00-17.00 w Oddziale PTTK Jasło, bliższe informacje tel. 446 33 40.

Wiadomość została nadesłana przez: PTTK Jasło