GOPR-owskie święto

Dwóch nowych ratowników zasiliło szeregi bieszczadzkiej grupy GOPR. Podczas święta GOPR-u Marek Paterek i Radosław Gładysz otrzymali ratownicze legitymacje. Po złożeniu przysięgi stali się pełnoprawnymi ratownikami. W trakcie spotkania najbardziej zasłużonym GOPR-owcom wręczono odznaczenia, dyplomy i drobne upominki.

W bieszczadzkiej grupie GOPR służbę pełni 179 ratowników. Od września funkcjonuje na dyżurka GOPR-u, która znajduje się w Chyrowej w Beskidzie Niskim. Ratownicy bieszczadzkiej grupy GOPR biorą udział w bardzo różnych akcjach. Podczas tegorocznych wakacji zabezpieczali na przykład Przystanek Woodstock w Żarach. Oprócz tego współpracują z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym i Strażą Graniczną. Jak zawsze jednak najwięcej pracy mają w Bieszczadach.

W tym roku przeprowadzono blisko 70 akcji w tym 12 z użyciem śmigłowca. Wyjeżdżano do ponad 400 drobnych interwencji. W czynie społecznym ratownicy przepracowali prawie 35 tys., godzin. Do swojej dyspozycji GOPR-owcy mają trzy samochody terenowe, cztery pojazdy tzw., TRX-y, GPS-y i radiotelefony.