Imprezy i porpozycje na weekend 2-4.12.2005 r.

W Filharmonii Rzeszowskiej
Dziadek do orzechów
W niedzielę o godz. 11.00 Filharmonia Rzeszowska zaprasza dzieci i dorosłych na spektakl muzyczno-baletowy „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Wszystkie dzieci, które przybędą do filharmonii przywita sam Św. Mikołaj.

Koncert Grażyny Auguścik
W Filharmonii Rzeszowskiej w niedzielę o godzinie 19.00 odbędzie się niezwykły koncert Grażyny Auguścik, Cracow Klezmer Bend i Johna McLean. W programie: muzyka klasyczna, bałkańska, polska, żydowska oraz jazz. Bilety w cenie 30 zł normalny i 20 zł ulgowy. >>>Kalendarium Roczne Filharmonii Rzeszowskiej

WYSTAWY
Rzeszów – BWA zaprasza
Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza na dwie wystawy. W dolnej sali wystawowej Domu Sztuki trwa wystawa malarstwa Walentego Wróblewskiego z Lublina. Artysta uprawia malarstwo, grafikę, rysunek, często łącząc te techniki ze sobą. – Nie mam formułki na określenie mojej twórczości. Wiem tylko, że jest ona rejestrem intuicyjnie sugerowanych spostrzeżeń i skojarzeń – mówi Walenty Wróblewski.

Natomiast w Galerii Małej można oglądać obrazy Barbary Victorii Bokoty. Artystka urodziła się w 1967 roku w Ropczycach. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, rysunek i grafikę użytkową. W swej twórczości dużą wagę przywiązuje do pejzażu. Maluje w plenerze. Pod motywem z pozoru sielskich widoków ukrywa wiele przemyśleń i emocji.

Stalowa Wola – W stronę Schulza
Muzeum Regionalne szykuje wystawę prac inspirowanych twórczością Brunona Schulza. Znajdą się na niej dzieła kilkunastu artystów, m.in. Beksińskiego, Starowieyskiego, Lebensteina i Horowitza oraz samego Schulza. Wystawa czynna do 11 bm. W sobotę muzeum nieczynne, w niedzielę od godz. 16 do 19, a w pozostałe dni od 8 do 15.30

K O N C E R T Y
Stalowa Wola – Walczą o „Łosia”
W sobotę, w Miejskim Domu Kultury, odbędzie się finałowy koncert Festiwalu „GO Rock”.
Z ponad 100 zgłoszonych kapel, w koncertach eliminacyjnych zagrało 23. Do finału dostały się: 004 i Monstrum (Rzeszów), Beltaine, Mama Selita i Organizm (Warszawa), Weed (Pruszków), Anofug (Bytom), Majestic (Gdańsk) i Śmielej (Kielce). Jako gwiazda wieczoru wystąpi Corruption.
Zwycięzca dostanie 3 tys. zł, sesję nagraniowa w profesjonalnym studio oraz statuetkę „Dużego Łosia”. Łosia, ale małego, dostanie wybraniec publiczności. Początek koncertu o godz. 18. Bilet – 7 zł. jam

Strzyżów
Knajpa Przystań zaprasza na rodzinne szantowanie z wrocławskim zespołem Pod Masztem. Impreza rozpocznie się w niedzielę, o godz.17 Bilety w przedsprzedaży kupić można za 8zł

Rzeszów
Barbórkowy Hey
Wszystko skupi się wokół wydanego w tym tygodniu przez grupę Hey krążka „Echosystem”. Rzeszowska Akademia będzie jednym z miejsc, przez które przetoczy się zimowa trasa „Echosystem tour”. Znakiem rozpoznawczym grupy jest Kaśka Nosowska, która znów będzie swym śpiewem i tekstami intrygować, wzruszać, ironizować, opowiadać o niebanalnych historiach. Nie zabraknie znanych i uznanych kawałków, jak „Teksański”, „4 pory roku”, „Moja i Twoja nadzieja”, ale będą też nowe, np. grana już często w rozgłośniach radiowych miłosna ballada „Mimo wszystko”. Supportem Heya będzie grupa Penny Lane, w której gra m.in. Wojtek „Lala” Kuderski, na co dzień perkusista Myslovitz, oraz muzycy z Negatyw i Lenny Valentino.

Akademia, 4 grudnia (niedziela), początek ok. godz.19. Wcześniej , o godz.15 , muzycy spotkają się z fanami w dziale muzycznym Media Markt. Bilety można kupić w CH Europa II (restauracja „Akademia” i sklep muzyczny „Best”). W przedsprzedaży kosztują 25zł. W dniu koncertu -30zł.

VARIETE i CELLO SESSION
UNDERGROUND Pub (Rzeszów ul. Matejki 10 )
Start imprezy godz.18 ; Wstęp: 10 / 12 pl . Koncert , w klimatach Apokaliptyki, rozpocznie grupa Cello Sesion.

Grupa Variete powstała 20 lat temu. W latach debiutu byli uważani za czołowego przedstawiciela”cold wave”. Kilkakrotnie zagrali na deskach jarocinskich, częstując niepokojącą odmianą surowego gitarowego trasu oraz charakterną poezją, to krzyczącego, to szepczącego do mikrofonu Grzegorza Kaźmierczaka.
Po wydaniu trzech płyt zespół zawiesił działalność. W miedzyczasie zespół nagrywał płyty z Mikołajem Trzaską, Andrzejem Przybilskim i Karolem Szymanowskim.
Powracaja najnowszym materiałem „Nowy Materiał”. Płyta ta to skręt w klubowe wręcz bity z elementami dub’u i jazzu, zależny jednak cały czas od charakterystycznej basowej motoryki.

Sanok – Muzyka Młodych
Koncerty drugiej edycji festiwalu Muzyka Młodych u Franciszkanów, od grudnia odbywać się będą w Sanoku. Inauguracja festiwalu w sobotę, 3 grudnia o godz. 19.15.
Na pierwszym koncercie pt. „Zdrowaś bądź Maryja” można będzie usłyszeć krakowskiego organistę Łukasza Kmiecika oraz męski kwartet wokalny „Triplum”, specjalizujący się głównie w wykonywaniu muzyki dawnej.

IMPREZY
RZESZÓW
Taneczne mikołajki
W sobotę w sali widowiskowej WDK w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja „Podkarpackiego Przeglądu Zespołów Tanecznych – Mikołajki 2005”. Zespoły dziecięce wystąpią w bloku od godz. 10 do 11, młodzieżowe od 13.30 do 15.30. Wstęp wolny.

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego GASIEK 2005
Pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa
4 grudnia 2005 r. (niedziela) Centrum Widowiskowo-Sportowe w Rzeszowie przy ul. Podpromie 10
część I – godz. 9.30
część II – godz. 12.30
część III – godz. 17.00

Bilety: 25 zł (całodzienny), 15 zł (na jedną część), 6 zł (młodzież szkolna). Dzieci do lat 6-ciu – wstęp wolny.

Mikołaj w Heliosie
W związku ze zbliżającym się Dniem Świętego Mikołaja, Kino Helios w Rzeszowie od soboty do wtorku w godz. 8.30 – 18.30 gościć będzie tego wyjątkowego Siwobrodego Staruszka. Ulubieniec wszystkich dzieci będzie częstował słodyczami, a swoich wybrańców obdarowywał miłą niespodzianką.

Pokaz dekoracji
W sobotę, 3 grudnia, w Zielonym Klombie w Rzeszowie odbędzie się pokaz wykonywania dekoracji świątecznych. Floryści zaprezentują najnowsze trendy w zakresie stroików, choinek i ozdób stołu.

KROSNO
Świąteczny kiermasz
W sobotę o godz. 10 w hallu biurowca Nowy Styl w Krośnie odbędzie się świąteczny kiermasz. Ozdoby świąteczne – kartki, łańcuchy, figurki, stroiki własnoręcznie przygotowali wychowankowie Domu Dziecka w Sanoku. Dochód ze sprzedaży ozdób przeznaczony zostanie na bieżące potrzeby sanockiej placówki (m.in. na organizację zimowego wypoczynku). Kiermasz potrwa do wyczerpania się ozdób.

GŁOGÓW MŁP.
Show dla każdego
W sobotę o godz. 10 w Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. odbędzie się konkurs „Muzyczny show dla każdego”. Dzieci i młodzież zaprezentują ulubione i popularne utwory znanych piosenkarzy i zespołów muzycznych.

Mikołajki integracyjne
W niedzielę o godz. 14.30 w Gminnym Domu Kultury w Głogowie Młp. odbędzie się impreza dla wszystkich dzieci. Gościem specjalnym będzie św. Mikołaj, który przygotował niespodzianki dla uczestników mikołajków integracyjnych. Mikołajki umilą występy zespołów tanecznych.

LUBACZÓW
Mikołajki jazzowe
Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zaprasza w sobotę o godz. 18.00 na „Mikołajki Jazzowe”. Wystąpi zespół Globertrotters.

PRZEMYŚL
Operetka i musical
W piątek o godz. 19 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu koncert pt. „W krainie operetki i musicalu”. Wystąpią primadonna operetki, sopranistka Grażyna Brodzińska.

Co słychać w klubach
BWA Kawiarnia
W piątek, po kilkumiesięcznej przerwie- wielkie otwarcie kawiarni BWA. W klimatach rockowo-bluesowych zagra Bezmruta Band. W trakcie koncertu wiele atrakcji, promocji, konkursów i gratisów.

GRAMOFON Jazz Club (Rzeszów ul. 3 Maja 13 ) -wieczory z muzyką na żywo
2 grudnia -wystąpi formacja Stronger Staff Quarted z gitarzystą Markiem Koniecznym
3 grudnia – koncertowa sobota: Latino Jazz Night
Wieczór z gorącą muzyką, rodem z Kuby i okolic
Gwiazdą wieczoru będzie formacja Latino Jazz Brothers.

PIANO
Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na hip hop na żywo, a w sobotę na „barbarkową noc z gwiazdami”. We wtorek w prezencie „mikołajkowa naskoteka”.

FORMALINA
UPSIDE DOWN W sobotę w Formalinie mieszankę punka i melodyjnego hc zaserwuje bydgoski Upside Down. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Wstęp -10zł.

KWADRAT
Nowo otwarty klub muzyczny Kwadrat przy istniejącej już restauracji (ul. Przesmyk 6) zaprasza w piątek na muzykę klubową: hause, latino, vokal, a w sobotę na przebojowe hity. Wstęp dla osób powyżej 21 roku życia.

AKADEMIA
W piątek klub zaprasza na imprezę ASPEKT CREW-RAP NIGHT, która odbędzie się w górnej sali Azyl. Wstęp wolny.
W sobotę Akademia zaprasza na super imprezę, którą rozkręci DJ-MIKOŁAJ EXHIBICJONISTA. Przyjdź i szalej na maxa. W niedzielę ze swoim repertuarem zagości w Akademii grupa HEJ, która promować będzie swój nowy album! Początek koncertu ok. godz. 19. Bilety: przedsprzedaż 25 zł, w dniu koncertu 30 zł.

LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek Brown Sugar Party czyli taneczny koktajl muzyczny (muzyka lata 60. – 70.). W sobotę rytmy klubowe. Dobra muzyka taneczna do białego rana. W niedzielę After party. Gra DJ Konrad.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80. Początek o godz. 20. W sobotę dancing z muzyką na żywo. Start o godz. 20.

ALIBI
Rzeszowski klub Alibi (ul. Mickiewicza 13) zaprasza w piątek muzyka klubowa, a wi sobotę dyskotekę do białego rana w rytmach samych hitów. Prowadzi dj C:door.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na mikołajkową dyskotekę. Zagra gość specjalny dj EL’VIZ. Dla pierwszych 50 osób płyta mix przebojów gratis. Dużo konkursów, niespodzianek i prezentów od Świętego Mikołaja. Dziewczyny do godz. 21.30 wstęp gratis. W niedzielę klub zaprasza na pyszną pizzę.

ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. W piątek i sobotę dyskoteka. W środę odbędzie się karaoke. Wstęp zawsze wolny. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.

H2O
Legendarny klub H20 (ul. Rynek 9) zaprasza w piątek i sobotę na dyskotekowe szaleństwo w rytmach r’n’b. Imprezę poprowadzi dj Spinx i jego goście. Wstęp wolny.

NA SPORTOWO
RZESZÓW
Z PTTK za miasto
W niedzielę odbędzie się kolejna wyprawa z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa: Ropczyce – Zawada. W programie m. in. zwiedzanie kościoła sanktuaryjnego i zabytkowej karczmy w Zawadzie. Do przejścia ok. 18 km. Koszt wycieczki 10 zł.

PRZEMYŚL
W góry z „Karpatami”
W sobotę Klub Górski PTTK „Karpaty” poprowadzi rajd na trasie : Nowosiółki Dydyńskie-Kalwaria Pacławska-Wysoka Góra-Sopotnik-Leszczyny-Łysa-Bryłowa-Makowa. Długość trasy ok. 14 km. Zbiórka chętnych o godz. 7.10 na dworcu PKS w Przemyslu.

Szachy dla każdego
Mikołajkowy Turniej z cyklu „Przemyskie Talenty” Młodzieżowy Dom Kultury. Sobota, od godz. 9.30. Wystartować może każdy.

JAROSŁAW
Emocje pod siatką.
Mikołajkowy turniej siatkówki kadetek ,z udziałem drużyny z Łańcuta, Rzeszowa i Jarosławia . hala przy ul. Sikorskiego. Niedziela, od godz. 9. Wstęp jest darmowy.

SANOK
XXI ZAWODY BARBÓRKOWE O LAMPĘ GÓRNICZĄ
3 i 4 grudnia br. na Torze Lodowym Błonie w Sanoku odbędą się – XXI Zawody Barbórkowe o Lampę Górniczą – główną nagrodę Dyrektora Naczelnego Przedsiebiortwa Górnictwa Nafty i Gazu Oddział w Sanoku.
Zawody rozgrywane są w ramach Pucharu Polski i Ogólnopolskich Zawodów Klasyfikacyjnych.
Rozpoczynają się 3 grudnia o godz. 16,00, oraz 4 grudnia o godz. 10,00. Uczestniczą wszyscy najlepsi zawodnicy, którzy aktualnie nie startują na zawodach Pucharu Świata.

WKRÓTCE
Spotkanie z Muminkami
We wtorek, 6 grudnia, w sali widowiskowej MDK w Lubaczowie odbędzie się spektakl „Ach, te Muminki” w wykonaniu Dzieciencego Teatru „Lentylki”. W programie: wizyta św. Mikołaja i wręczenie prezentów.

Koncert Makossa
Koncert zespołu Makossa odbędzie się 9 grudnia o godz. 19.00 w restauracji Pod kominkiem w Komańczy. Cena biletów 20 zł.

Halka
Estrada Rzeszowska zaprasza na „Halkę” Stanisława Moniuszki w wykonaniu Opery Śląskiej. Operę podziwiać będziemy mogli w sali Filharmonii Rzeszowskiej 10 grudnia o godz. 17.00. Bilety w cenie 40 zł.

XXIII Spotkanie Cymbalistów
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na XXIII Spotkanie Cymbalistów, które odbędzie się 10 (w godz. 11.00 – 14.00) i 11 grudnia (godz. 15.00) w klubie Bohema WDK.

Giełda narciarska
Jeśli chcesz sprzedać lub zamienić sprzęt narciarski przyjdź na giełdę narciarską, która odbędzie się 10 grudnia w budynku restauracji „Pod kominkiem”. Początek o godz. 10.30.

Życzymy udanego weekendu !
CIT w Rzeszowie
Sylwia Hausner

Źródło:
Super Nowości, GC „Nowiny”,
www.gazeta.pl, www.imprezy.rzeszow.pl,
www.franciszkanie.pl

A TAKŻE W PRZEMYŚLU:
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki
2 grudnia (piątek), godz. 19.00 -Koncert „W krainie operetki i musicalu” – Primadonna operetki Grażyna Brodzińska – sopran oraz Andrzej Kostrzewski – baryton, Jerzy Ostapiuk – bas, Mirosław Feldgebel – fortepian. Koncert prowadzi Jerzy Woźniak. (sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego)

4 grudnia (niedziela), godz. 11.00 – „Mikołajki Fredrowskie” : Bajka H.Ch. Andersena „Królowa śniegu” – org.: Tow. Dramatyczne im.A. Fredry „Fredreum” oraz PCKiN (Zamek Kazimierzowski)

Przemyska Biblioteka Publiczna
WYSTAWY:
„Jan Kasprowicz – w 145. rocznicę urodzin” (od 16 listopada do 10 grudnia)

„Najpiękniejsze miejsca świata” – wystawa książek krajoznawczych (od 1 do 15 grudnia)

Galeria Sztuki Współczesnej
11.11 – 6.12 – Jurek Lis – malarstwo , Jubileusz 25-lecia pracy twórczej.

Urodził się w 1954 roku. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. Dyplom otrzymał w 1980 roku w pracowni malarstwa Konrada Jarodzkiego. Laureat wielu nagród i wyróżnień Trzykrotny stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.

Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie
5.11 – 4.12.2005 r. w Galerii ARP w Krasiczynie można obejrzeć wystawę prac Marleny Makiel-Hędrzak i Renaty Szyszlak-Niewiadomskiej.
Centrum Kulturalne- 30 lat instytucji wojewódzkiej
(www.Przemyśl24.pl)