Imprezy i propozycje na weekend 13-15.01.06

IMPREZY
:: Pokaz Formacji Tanecznej ::
Przemyśl.; Klub Niedźwiadek sobota, godz. 20
„Spotkanie z tańcem: Walc wiedeńskie dla wszystkich” – pokaz Formacji Tanecznej A – Z oraz wieczorek taneczny.

:: Bal Dziennikarzy ::
Już po raz trzeci w zabytkowych wnętrzach zamku w Krasiczynie odbędzie się Bal Dziennikarzy. Co roku w okolicy 24.01 – dnia wspomnienia Św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy gospodarze zamku w Krasiczynie zapraszają ludzi związanych z mediami oraz sympatyków tej branży na bal karnawałowy do białego rana.
W programie oprócz muzyki na żywo, suto zastawionych stołów oraz dobrze zaopatrzonego barku znajduje się zawsze jakaś niespodzianka związana z historią wielowiekowego zamku. Na Balu dla Dziennikarzy nie można się nudzić, zatem i w tym roku w dniu 21.01 Zespół Zamkowo-Parkowy w Krasiczynie serdecznie zaprasza na bal wszystkich spragnionych zabawy i niesamowitych wrażeń podczas nocnego zwiedzania zamku. Informacja :Agencja Rozwoju Przemysłu S.A Oddział w Krasiczynie 37-741 Krasiczyn ; tel. (16) 671 83 21 wew. 122

:: Będą kolędować ::
W niedzielę o godz. 14.30 w Szkole Podstawowej w Nowym Borku odbędzie się charytatywny koncert kolęd, podczas którego zbierane będą pieniądze na ratowanie zagrożonego katastrofą budowlaną Klasztoru w Borku Starym. W programie koncertu występ: zespołów artystycznych ze Szkoły Podstawowej w Nowym Borku, chóru dziecięcego z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, orkiestra dęta z Borku Starego.

:: Zaśpiewają i zatańczą ::
W niedzielę o godz. 16 w sali widowiskowej Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się „Zimowy koncert” z udziałem zespołów artystycznych działających w Centrum Kulturalnym w Przemyślu i w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Wystąpią m.in. zespół taneczny „Foxal”, Soliści Studia Piosenki „AGA”, zespół „Koralik”, zespół „Unikal Family, Kapela Ludowa WDK, Zespół Pieśni i Tańca „Bandoska”,

:: Kiermasz ::
W niedzielę w godz. 11 – 17 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się kolejny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego z udziałem twórców z Podkarpacia.

FILHARMONIA
Filharmonia im. A. Malawskiego w Rzeszowie
Janusz Olejniczak zagra Chopina, Bizeta i Mendelssohna
piątek, godz. 19. Zapraszamy na wyjątkowy koncert. Filharmoników poprowadzi pochodzący z naszego miasta dyrygent Tomasz Chmiel, a jako solista wystąpi wybitny pianista – Janusz Olejniczak. Dla rzeszowskich melomanów Janusz Olejniczak wykona Koncert fortepianowy f – moll op. 21 Chopina. Ponadto usłyszą oni znane i lubiane: Uwerturę do „Snu nocy letniej” F. Mendelssohna, oraz I i II Suitę z „Carmen” G. Bizeta.

Koncert Jubileuszowy
sobota, 14.01.06 godz. 17
Koncert z okazji 5-lecia Działalności Artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca Karpaty WSIiZ.

TEATR
Teatr „Maska”
:: „Dziadek do orzechów” ::
W sobotę o godz. 16.30 w Teatrze Maska w Rzeszowie będzie można zobaczyć balet „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Studia Baletowego Laili Arifuliny. Bilet w cenie 9 zł normalny, 7 zł ulgowy do nabycia w kasie teatru Maska na godz. przed spektaklem, rezerwacje tel. 0-17 86-25-673.

:: „Baśń o zaklętym kaczorze” ::
W niedzielę o godz. 16.30 Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów na „Baśń o zaklętym kaczorze”. Ta klasyczna baśń oparta jest na motywach śląskiej klechdy opowiadającej w sposób prosty i wzruszający o wytrzymałości w pokonywaniu trudów czekających na drodze do zwycięstwa.
Przedstawienie dla dzieci powyżej 3. roku życia.

WYSTAWY
RZESZÓW – :: Biuro Wystaw Artystycznych ::
do 15.01.06. Pokonkursowa wystawa „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2005” – górna sala wystawowa.
Włodzimierz Kazimierz Kotkowski – grafika – dolna sala wystawowa.
Wystawa malarstwa Marcina Ruta – Galeria Mała.

:: Maskotki zamiast biletów ::
Kawiarnia BWA piątek, godz. 19
Charytatywna impreza karnawałowa. Celem jest zebranie funduszy oraz zabawek na rzecz domu dziecka. Opłatą za wstęp będzie przyniesiona zabawka lub maskotka. W programie m.in. występ zespołu, kabaret, konkursy.

:: Rysunek, grafika ::
W Galerii Teatru „Maska” w Rzeszowie można oglądać prace Reginy Słabiak. Galeria czynna jest codziennie w godz. 8 – 20. Wystawa potrwa do 22 stycznia.

:: Ceramika, malarstwo ::
W Galerii WDK można podziwiać prace uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej działającego przy Domu Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Na ekspozycję składają się: ceramika, tkanina artystyczna, malarstwo i metaloplastyka. Jubileuszowa wystawa potrwa do 15 bm.

:: Oszukać zmysły ::
W Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na otwarcie wystawy hologramów transmisyjnych i odbiciowych „Oszukać zmysły”. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 17 bm. o godz. 17 w Galeria WDK. Ekspozycja będzie czynna do 29 bm. To jedna z największych w Europie wystaw pochodząca z prywatnego zbioru Sławomira Jankowskiego, w której zaprezentowane zostaną hologramy wykonane przez wielu światowych artystów. Kolekcję ponad 150 hologramów obejrzało już blisko 50 000 tysięcy zwiedzających w 11 dużych miastach Polski. Na Podkarpaciu ekspozycja będzie prezentowana pierwszy raz. Bilety wstępu: normalne 5 zł, grupowe (szkolne) 3,50 zł.

:: WIDOCZNE::
Wystawa rysunku WIDOCZNE w podziemiach rzeszowskiego Ratusza p. Anny Gruszczyńskiej – Chruściel. Wystawa będzie czynna do 13 stycznia 2006

:: Nie tylko dla dziewczynek ::
Z tkanin, drewna, włóczki, drutu, koralików. Lalki, które nie przypominają lalek. Takie artystyczne wariacje można od wczoraj oglądać w pubie Stara Drukarnia w Rzeszowie
Całą instalację można podziwiać do 15 lutego.

BRZOZÓW
:: „Moje pasje” ::
Brzozów – Muzeum Regionalne
do 27.01.06 wystawa malarstwa „Moje pasje” Dominiki Paczkowskiej, absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu.

JAROSŁAW
:: Jan Siuta – rzeźba i malarstwo ::
Jarosław, Galeria „Rynek 6” MOK ; 14-27.01.06
Wernisaż wystawy 14.01.06 godz. 17.00.

:: Wernisaż wystawy – Bartek Smyka – grafika ::
Jarosław Mała Galeria MOK ; 13.01.06 godz. 17.00

KRASICZYN
:: Malarstwo i grafika ::
Krasiczyn – Galeria ARP ; do 29.01.06
Malarstwo na szkle Heleny Jacyno oraz grafika Grzegorza Kijanki.

LESKO
:: „Mój Nepal” ::
Lesko – Bieszczadzki Dom Kultury ; 13.01.06 godz. 17.00
Wernisaż wystawy fotograficznej Wiesław Sozański – „Mój Nepal”.

MIELEC
:: „Kultura ludowa regionu mieleckiego” ::
Mielec – Pałacyk Oborskich do 28.02.06
Wystawa „Kultura ludowa regionu mieleckiego” ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Mielcu we współpracy z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

DĘBICA
:: Przyroda w powiększeniu ::
Od piątku w Domu Kultury Firmy Oponiarskiej można oglądać makrofotografię Dariusza Tyrpina.

KONCERTY
:: Fisz i Tworzywo Sztuczne ::
Sample, rymy i bity. Do tego siła elektrycznych gitar, rytm wybijany na kongach i perkusji, trąbka i przeszkadzajki. Tak zapowiada się koncert Fisza z Tworzywem Sztucznym
Impreza odbędzie się w piątek w klubie Akademia. O wizualizacje zadba Jameson, a dobry klimat po koncercie zapewnią DJ Osa, DJ Black i DJ Pat Patent. Bilety kosztują 25 zł.

:: IRA w Krośnie ::
Krosno, klub Armagedon, piątek, godz. 20, bilety: ulgowy 20 zł, normalny 25 zł. Więcej informacji www.armagedon.pl

:: Jazz na żywo ::
Piątek w Jazz Clubie Gramofon to muzyczna niespodzianka. Tym razem będzie to koncert grupy Piotr Wallach Trio. Oprócz własnych kompozycji zespół przygotował m.in. „All Blues” czy „Summer Time” autorstwa Milesa Davisa.
W sobotę, podczas latino jazz night, wystąpi Latino Jazz Brothers W skład zespołu wchodzą między innymi znakomity gitarzysta Marek Konieczny oraz znany saksofonista Stanisław Domarski.

:: Koncert KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI ::
Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie Podkarpacki Związek Piłsudczyków w Rzeszowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Nowej Sarzynie Szkoła Muzyczna I stopnia w Chmielniku zapraszają na koncert p.t.: KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI w wykonaniu dzieci i młodzieży laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali piosenki oraz programów telewizyjnych ;13 stycznia 2006 r., godz. 18.00, Teatr „Maska”, ul. Mickiewicza 13

:: Stan wyjątkowy w Mielcu ::
Mielec, klub Studio, 13 stycznia, godz. 20
Jako przedsmak cyklicznej objazdówki Punky Reggae Live potraktować można piątkowy koncert Farben Lehre w mieleckim klubie Studio.
26 lutego także w Rzeszowie, 25 marca w Sanoku oraz 8 kwietnia w Stalowej Woli w ramach cyklicznej objazdówki Punky Reggae Live. Supportem będą pochodząca z Bielska-Białej grupa Akurat, Cała Góra Barwinków z Kłobucka i pochodząca z Mazańcowic grupa Zabili Mi Żółwia. Do Mielca w piątek Farben Lehre przyjadą solo, a koncertowa set-lista oscylowała będzie wokół ostatniego wydawnictwa.
Mielec, klub Studio, ul. Pułaskiego 2a, piątek, godz. 20, bilety – przedsprzedaż 12 zł , przed koncertem 15 zł
Sprzedaż biletów: Studio, sklep Hip Hop, ul. Krótka 10

:: Maska w Formalinie ::
Rzeszowski Art-Music-Pub Formalina przy ul. Mochnackiego zaprasza na piątkowy koncert formacji Maska. 14 stycznia o godz. 17.15. będzie gościem TVP3 Rzeszów w nowym programie muzycznym BWM, czyli Bojowy Wóz Muzyczny.
Początek piątkowego koncertu w Formalinie o godz. 19, wstęp 5 zł.

:: Tur w drodze ::
Ropczyce, klub Cegła. W sobotę kolejny koncert grupy Jesus Chrysler Suicide, w ramach Turu Podkarpackiego.Poczatek o godz. 19.30

:: Karnawałowy koncert ::
PRZEMYŚL; Zamek Kazimierzowski niedziela, godz. 18
Karnawałowy koncert w wykonaniu Kazimierza Malickiego i Przemyskiej Orkiestry Kameralnej.
wtorek, godz. 19
Największe przeboje Czesława Niemena w wykonaniu Joachima Perlika z zespołem

::Koncerty w Krośnie ::
-Kino KDK ul. Bieszczadzka 1 piątek, godz. 19
Galowy koncert noworoczny – wystąpią soliści i orkiestra Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Wiencka, prowadzenie Kazimierz Kowalski.
-Kościół p.w. św. Piotra i Jana z Dukli niedziela, godz. 19
Koncert bożonarodzeniowy „Bliżej nieba” – wystąpi krośnieński chór gospel pod kierownictwem Adama Melera.

:: Koncert noworoczny ::
W niedzielę o godz. 18 w sali widowiskowej MDK w Lubaczowie odbędzie się III Lubaczowski Koncert Noworoczny, w programie którego znajdą się występy m.in. zespołu smyczkowego”Con Amore” z Sanoka, zespołu tańca współczesnego (MDK), teatru małych form (MDK).

:: Pozostałe koncerty ::
-Rzeszów; Pub – Galeria ad rem… ; 12.01.06 godz. 20.00
Koncert zespołu RZESZÓW KLEZMER BAND. W programie m.in. muzyka żydowska.
-Rzeszów. Wojewódzki Dom Kultury ;15.01.06 godz. 16.00
Koncert zespołów artystycznych Centrum Kulturalnego w Przemyślu.
-Stalowa Wola – Miejski Dom Kultury ; 14.01.06 godz. 18.00
Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego oraz Grażyny Brodzińskiej.
-Nowy Borek , niedziela godz.14.30 w szkole charytatywny koncert kolęd. Dochód przeznacozny zostanie na ratowanie klasztoru w Borku Starym
-Jasło, Jasielski Dom Kultury , piątek ,godz.18 w ramach akcji „Noworoczny Dar” odbędzie się „Wieczór poezji, kolęd …i zwykłego ludzkiego ciepła”.

HOBBY
:: Giełda Przyrodnicza ::
Zespół Szkół Energetycznych ; 15.01.06 godz. 10.00
Giełda przyrodnicza ryb i roślin akwariowych, osprzętu akwarystycznego, gadów i płazów.

SPORT
:: W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK ::
15.01.06
Straszydle – żółty szlak nad Blizianką – Baryczka.
1. Wyjazd z Dworca Podmiejskiego PKS w Rzeszowie (zbiórka godz. 8.20) o godz. 8.30.
2. Do przejścia około 14 kilometrów.
3. Powrót autobusem PKS.
4. Uczestnicy wycieczki ubezpieczają się we własnym zakresie.

:: V Międzygimnazjalne Zawody Pływackie ::
Pływalnia „Muszelka” 26.01.06 godz. 9.00

:: Rajd Narciarsko-Pieszy ::
.Strzyżów ; 21.01.06
I Powiatowy Rajd Narciarsko-Pieszy na terenach Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu.
Trasa rajdu: Strzyżów – Las Łętownia – Ciśnia – Brzezie – Pstrągowa Freniszówka (Stadnina Koni) – (ok. 12 km).

:: Slalom Gigant ::
W dniu 20.01. 2006 na stoku Magury Małastowskiej odbędą się Otwarte Mistrzostwa Gorlic
Slalom Gigant w kategoriach wiekowych:senior/ka oraz junior/ka do rocznika 1992; stok zamknięty do godz. 15.oo z powodu zawodów
W dniu 21.01.2006 na stoku w Małastowie odbędzie się w Otwarte Mistrzostwa Gorlic
Slalom Gigant, kategorie wiekowe: junior/ka od rocznika 1992 i młodsi.
organizator: O S i R Gorlic; tel. 018 352 69 70
www.osir.gorlic

:: Wyjazdy na narty ::
W każdą sobotę i niedzielę PTTK organizuje wyjazdy na narty Karlików, Magura Małastowska, Puławy. Odjazd z Rzeszowa o godz. 7. Rodzaje wyjazdów: jednodniowe i dwudniowe. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chęć udział w wycieczce należy wcześniej zgłosić telefonicznie, tel. 017 852-88-60.

KLUBY
LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek na koktajl muzyczny lat 60. i współczesnych oraz konkurs rock’rolla z nagrodami i niespodziankami, a w sobotę na rytmy klubowe z dj Arturem i dj Konradem. W niedzielę taneczne After Party. We wszystkie czwartki karaoke (śpiew) i latino (taniec).

PIANO
Rzeszowski Piano Club (ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na karnawałowe szaleństwo z dj VIAGRĄ, a w sobotę na muzyczne hity. W środę wokal hause z dj NORKIEM. W czwartek w klubie mission impossible i rock&roll – wizualizacje.

MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (ul. Moniuszki 2) zaprasza w sobotę na karnawałowy dancing z muzyką na żywo. Przygrywać będzie zespół Amanti. Początek imprezy o godz. 20.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na karnawałowe szaleństwo z muzyką dla każdego. Zagrają dj Viagra – rezydent klubu i gość specjalny dj HELI z Krakowa.
TRYGON
Klub Trygon (ul. Piłsudskiego 31) zaprasza piątek na „SILKy SEXy FETIsh BEATs vol. 2”. Muzycznych emocji z pogranicza deep house, electro house, funky, disco i break beat dostarczą: MELODee, YAos i LUCK van srock. Początek o godz. 21.

POD PALMĄ
W piątek w klubie Pod Palmą odbędzie się czwarta STREFA CHAOSU. Zagrają OMKARA, DUSZA i BLASFEMIA. Dodatkowo odbędzie się pokaz afro-brazylijskiej sztuki walki CAPOEIRA. Impreza rozpocznie się o godz. 20. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed koncertem.

:: Konkurs plastyczny RZESZOWSKIE LEGENDY W DZIECIĘCYCH ILUSTRACJACH ::
:: Dyskusyjny Klub Filmowy w Krośnie ::
5 – 26 stycznia, godz. 19, Krośnieński Dom Kultury, ul. Bieszczadzka
Kino Krośnieńskiego Domu Kultury zaprasza na kolejna serię filmów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego 16 mm. W styczniu obrazy mistrza francuskiej Nowej Fali – Francois Truffaut.
19 stycznia „Małżeństwo” (1970), bezkompromisowe prawdy i paradoksy instytucji małżeństwa w dalszych losach Antoine Doinela, bohatera „Skradzionych pocałunków”;
26 stycznia „Zielony pokój” (1978), film opowiadający o wpływie śmierci na tych jeszcze żyjących.
Bilety w cenie 6 zł, karnet na wszystkie filmy w cenie 20 zł.

:: XII Przegląd Kolęd i Pastorałek. ::
Rzeszów. Katedra 14.01.06 godz. 16.00
Wystąpi 9 chórów parafialnych z całego miasta.

:: Wieczór Muzyczny::
Rzeszów, Ratusz 17.01.06 godz. 19.00
W programie staropolskie kolędy i pastorałki w wykonaniu rzeszowskiego Zespołu Śpiewaków „Vox Angeli”.

:: Prezentacja wydawnictw ::
Instytut Pamięci Narodowej ; 20.01.06 godz. 13.00
– „Rok pierwszy. Powstanie i działalność aparatu bezpieczeństwa publicznego na Rzeszowszczyźnie (sierpień 1944 – lipiec 1945)” oraz II tomu „Aparatu represji w Polsce Ludowej 1944 – 1989”.
W spotkaniu tym weźmie udział Prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr hab. Janusz Kurtyka.
:: Konfrontacje Fotograficzne ::
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w czwartej edycji „Podkarpackich Konfrontacji Fotograficznych” organizowanych pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej dla grup i klubów działających przy placówkach kultury oraz w innych środowiskach twórczych Podkarpacia. Zgłoszenia z pracami na wystawę przyjmowane są w WDK do 28 lutego, a wernisaż wystawy zaplanowano na 14 marca. Podkarpackie Konfrontacje to dobra okazją do porównań postaw i umiejętności artystów fotografii z miłośnikami tej dyscypliny sztuki.

WKRÓTCE
:: Strachy na Lachy::
31 stycznia w rzeszowskiej Akademii będzie można „wciągać melodii sztachy”, bo dla wszystkich przybyłych zagrają Strachy na Lachy. To druga po Pidżamie Porno formacja Krzysztofa Grabowskiego, znanego w polskim muzycznym światku jako Grabaż. Zagrają u nas po raz pierwszy dlatego też set-lista nie ograniczy się do wydanej ostatnio płyty „Piła Tango”, uważanej już przez niektórych krytyków za alternatywny album roku. Gorąco polecam ten koncert wszystkim uważnie wsłuchującym się w teksty Grabaża, notabene nominowanego do tegorocznych Paszportów Polityki, gdyż każdy utwór to historia z charakterystyczną dla Strachów dominantą.
:: Balet GREK ZORBA ::
Inscenizacja i choreografia: Lorca Massine Wykonanie: TEATR WIELKI – OPERA NARODOWA z WARSZAWY 28 stycznia 2006 r. (sobota) godz. 19.00 i 29 stycznia 2006 r. (niedziela) godz. 15.00. Bilety w cenie 80 zł do nabycia: Estrada Rzeszowska, kino „Zorza” ul. 3-go Maja, sklep „Rzeszowianka” ul. Grunwaldzka 4 (zarezerwowane bilety prosimy wykupić do dnia 13 stycznia).

:: Klasyka muzyki rozrywkowej ::
20 stycznia, godz. 19, Filharmonia im. A. Malawskiego w Rzeszowie, ul. Chopina 30
Rzeszowscy melomani przyzwyczaili się już do tego, że coraz częściej salę filharmonii wypełnia muzyka rozrywkowa. Tak będzie i tym razem. Zamiast Bacha czy Mozarta usłyszą piosenki Franka Sinatry w aranżacji na saksofony i orkiestrę symfoniczną. Filharmonicy rzeszowscy pod batutą Jana Walczyńskiego towarzyszyć będą trzem wybitnym polskim jazzmanom: Zbigniewowi Namysłowskiemu, Henrykowi Miśkiewiczowi i Maciejowi Sikale.

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanego weekendu !!!
CIT w Rzeszowie Sylwia Hausner

Źródło: Super Nowości, GC Nowiny, www.gazeta.pl, www.erzeszow.pl; TVP3 Rzeszów