Imprezy i propozycje na weekend 20-21.01.2006 r.

IMPRREZY
::Rzeszów – Koncert kolęd i pastorałek ::
Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 22 stycznia br. (niedziela) o godz. 16.00 do Klubu „Turkus” na „Koncert kolęd i pastorałek” w wykonaniu Grupy Wokalnej „Meritum” z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Dodatkowo w Koncercie udział weźmie Zenon Horoszko grający na saksofonie.
:: Koncert noworoczny ::
W niedzielę o godz. 15 w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Boguchwale odbędzie się „Noworoczny koncert”. Wystąpi m.in.: chór „Wisłoczanka” z Zarzecza, kapela ludowa „Kompanija” z Boguchwały.

:: Będą kolędować ::
W Boguchwale
W niedzielę o godz. 17 w kościele parafialnym odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in. chór Sauka Familia, Kantata, Ave Maria, Emanuel z Rzeszowa, Cantata Sonina, Deo Gloria z Boguchwały i Gaudium z Mogielnicy.
W Sanoku
Koncert Noworoczny. Niedziela, godz. 16 i 18 , Sanocki Dom Kultury.
W Łańcucie
W niedzielę , o godz. 16.30 w MDK – koncert „Kolędy i dawna polska muzyka”.
W Jaśle
W farze, w niedzielę, o godz. 18
W Osieku Jasielskim
Tu najpiękniejsze kolędy zaśpiewa Eleni. Koncert w sobotę, 21 bm, w kościele parafialnym. Początek o godz. 17. Bilety w cenie 10zł -w parafii oraz sklepach w Osieku Jasielskim i Świerchowej
W Jarosławiu
W sobotę o godz. 14 w sali widowiskowej MOK odbędą się przesłuchania konkursowe na XI Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W niedzielę o godz. 15 odbędzie się koncert galowy z udziałem laureatów festiwalu. Wstęp wolny.
W Piątkowej
W niedzielę o godz. 14.30 w Domu Ludowym odbędzie się charytatywny koncert kolęd, podczas którego zbierane będą pieniądze na ratowanie zagrożonego katastrofą budowlaną Klasztoru w Borku Starym. W programie m.in. występ grupy jasełkowej ze Szkoły Podstawowej w Piątkowej.
W Ropczycach
W niedzielę o godz. 17 w Centrum Kultury w Ropczycach będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu solistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.
W Rzeszowie
*Zespół śpiewaków Vox Angeli wystąpi w niedzielę o godz. 18. w kościele oo. Saletynów w Rzeszowie. W programie kolędy staropolskie. Wstęp wolny.
*Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza w niedzielę o godz. 16 do klubu „Turkus” na „Koncert kolęd i pastorałek” w wykonaniu Grupy Wokalnej „Meritum” z Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku. Wstęp wolny.
W Tarnobrzegu
W kościele p.w. Miłosierdzia Bożego o godz. 19 wystąpią sopranistka Małgorzata Lasota oraz zespół z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

:: Noc Demonów ::
Noc Demonów odbędzie się 20 stycznia (piątek) jak zawsze w kinie Helios. Start o 23:15, koniec o świcie – około 6:00 rano.
:: Maraton filmowy w Korśnie ::
W piątek – Karnawałowy Maraton Filmowy w kinie KDK. Start – godz. 18.
Wyświetlone zostaną „Amelia” – historia nieśmiałej dziewczyny, która znajduje przyjemność w drobnych rzeczach, obsypane nagrodami „Wesele” Wojciecha Smarzowskiego oraz „Dzień świra” z rewelacyjnym Markiem Kondratem w roli głównej. Karnet na wszystkie filmy kosztuje 22 zł.
:: Przemyśl. Przy góralskiej muzyce ::
Kapela huculska Czeremosz i kapela góralska z Beskidu Sądeckiego uświetnią otwarcie przemyskiego stoku narciarskiego.
Oficjalna uroczystość odbędzie się w piątek, o godz. 11, przy ul. Pasteura. Dzień później – XI Amatorskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie „Salomon Family Cup 2006”. Początek o godz. 9. W godz. 15 – 22 – muzyka na żywo w wykonaniu kapeli huculskiej „Czeremosz” i kapeli góralskiej z Beskidu Sądeckiego. O godz. 18 – pokaz sztucznych ogni.
W niedzielę, od godz. 9 – IV Liga Dzieci w Narciarstwie Alpejskim. Później występy zespołów muzycznych. Będzie też ognisko, kuchnia regionalna i inne atrakcje.

FILHARMONIA
Filharmonia im. A. Malawskiego w Rzeszowie
:: Piosenki Franka Sinatry ::
W piątek o godz. 19 Filharmonia Rzeszowska zaprasza melomanów do wysłuchania piosenek Franka Sinatry w wykonaniu Filharmoników Rzeszowskich. Artystów poprowadzi dyrygent Jan Walczyński. Solistami koncertu będą wybitni saksofoniści: Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała.

TEATR
Teatr „Maska”
:: Balet „Dziadek do orzechów” ::
Teatr „Maska” oraz Osiedlowy Dom Kultury na Nowym Mieście zapraszają na balet Piotra Czajkowskiego „Dziadek do orzechów” w wykonaniu tancerzy Studia Baletowego Laili Arifuliny.
Spektakl odbędzie się 21 stycznia br. o godz. 16.30 na scenie Teatru „Maska”. Bilety w cene 9 i 7 zł (ulgowe) do nabycia w kasach teatru na 30 minut przed rozpoczęciem przedstawienia (tel. do biura organizacji widowni 017-8501360) lub w Domu Kultury na Nowym Mieście (tel. 017-8657711 wew. 36 lub 37).
:: Podróże Matołka ::
W niedzielę o godz. 16.30 Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów na pełne humoru, muzyki i barw przedstawienie „Podróże Koziołka Matołka”.
Matołek wyrusza w daleką podróż. Dzielny koziołek odwiedza Chiny, Indie, afrykański busz i piaski Sahary. Ma mnóstwo egzotycznych przygód. Takich, co śmieszą, zadziwiają, a niekiedy mrożą krew w żyłach. Muzyka z różnych stron świata, niezwykle barwne lalki, oryginalne kostiumy i zabawne sytuacje to atuty tego spektaklu.

Pozostałe
:: Osiedlowy Dom Kultury „Pobitno” ; 21.01.06 godz. 17.00
Spektakl teatralny Joe Masteroffa pt. „Cabaret” w wykonaniu Teatru Pr

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
:: Śmierć komiwojażera ::
W sobotę i w niedzielę o godz. 18 na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej będzie można zobaczyć spektakl „Śmierć komiwojażera” – jedną z najbardziej przejmujących sztuk, jakie powstały w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.
Willy Loman, tytułowy komiwojażer traci pracę, staje się niepotrzebny firmie, której poświęcił całe swoje życie. W jednej chwili rozsypuje mu się cały przez lata budowany pieczołowicie świat. Wartości, w które wierzył, okazują się mitami i fikcją. Próbuje pozbierać strzępy swojego życia w jakąś sensowną całość, znaleźć dla siebie miejsce w trwającym tuż obok „wyścigu szczurów”. Gorączkowo walczy o ocalenie swojej godności, tworzy miraże, byle nie przyznać się do zagubienia i bezradności. Desperacko chwyta się skrawków nadziei, byleby tylko odsunąć myśl, że jego najbliższy świat (i on sam także) rozpada się i ginie. Wszelkie próby kończą się jednak fiaskiem. Willy, próbując zabezpieczyć przyszłość swojej rodzinie, znajduje zaskakujące wyjście z sytuacji.

WYSTAWY
:: BWA zaprasza ::
W dniach od 19 stycznia do 12 lutego 2006 roku trwać będą w Domu Sztuki wystawy. W górnej sali wystawa malarstwa pedagogów Zakładu Malarstwa Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wystawa nosi nazwę „15 Malarzy Instytutu Sztuk Pięknych U.R.” W sali dolnej twa wystawa „Kobieta”. Prezentacja obecna to wystawa kilku dużego formatu obrazów, których tematem jest kobieta. Autor wystawy Artur Krajewski wprawdzie mówi, że ten temat choć dla niego atrakcyjny i interesujący jest ledwie powodem dla rozgrywek kolorystycznych i rozważań na tematy ogólnoludzkich relacji W Galerii Małej można oglądać wystawę pasteli Doroty Narwojsz – Szal.
:: Oszukać zmysły ::
W Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na otwarcie wystawy hologramów transmisyjnych i odbiciowych „Oszukać zmysły”.
To jeden z największych w Europie prywatnych zbiorów Sławomira Jankowskiego, w którym prezentowanych jest 150 hologramów transmisyjnych i odbiciowych oraz stereogramy wykonane przez wielu światowych artystów.
Ekspozycja będzie czynna codziennie do 29 stycznia br. w godz. od 10.00 do 18.00.
:: Wystawa „Architektoniczne Formy w przestrzeni Rzeszowa”::
W podziemach rzeszowskiego Ratusza . Architektoniczne Formy w przestrzeni Rzeszowa – Ongiś ; Wczoraj ;Dziś ; Jutro i w roku 2100
Autorem grafik jest pan Stanisław Majka, były architekt miasta Rzeszowa. Ekspozycję można oglądać w podziemach rzeszowskiego Ratusza od 16 stycznia do 12 lutego br.
::Wystawa Ekspedycje National Geographic ::
W Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa wystawa prawie 100 zdjęć National Geographic. Ilustrują one dokonania ekspedycji badawczych finansowanych przez Towarzystwo National Geographic od 1888 r. do dzisiaj. Galeria czynna jest w poniedziałki, godz. 12 – 20, od wtorku do piątku, godz. 9 – 17. Wystawa potrwa do 12 lutego.

KONCERTY
:: URSZULA ::
KLUB ARMAGEDON ZAPRASZA w niedzielę (22 bm.) o godz. 19 na koncert Urszuli.
Wokalistka zadebiutowała w 1982 roku z Budką Suflera. W ciągu jednego roku zrobiła karierę dzięki takim przebojom jak „Fatamorgana ’82”, „Luz Blues”, „W niebie same dziury”, „Malinowy król”, „Totalna hipnoza”, a utwór „Dmuchawce, latawce, wiatr” okrzyknięto przebojem wszechczasów. Na estradzie obecna jest od 20 lat. Wiosną tego roku ma ukazać się jej nowy album.
Bilety po 25 zł (zwykły) i 20 zł (ulgowy) – w sklepach muzycznych Axel w Krośnie i Jaśle, w Klubie Geneza oraz przed koncertem.
:: Recital Ireny Jarockiej ::
Przemyśl. Centrum Kulturalne zaprasza na noworoczny recital Ireny Jarockiej. Rozpocznie się on w niedzielę, o godz. 18. Bilety , po 20zł, do zakupienia w kasie CK przy ul. Konarskiego.
23 stycznia pani Irena będzie gościem jarosławskiego Salonu Literackiego.
:: Reggae w Jamie Krosno ::
Klub studencki „Jama” zaprasza w sobotę, o godz. 20.30, na koncert formacji reggae Project Zion z Tarnobrzega. Bilety po 5zł dostępne przed koncertem. Liczba miejsc ograniczona.

HOBBY
:: Wystawa gołębi ::
W sobotę w godz. 9 – 18 i niedzielę w godz. 8 – 15 w hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu w Rzeszowie odbędzie się XXXVII Wystawa Gołębi Rasowych.
:: Sobotnie wędrowanie z PTTK ::
PTTK Rzeszów zaprasza narciarzy i turystów pieszych na „sobotni wypad za miasto”. Trasa: Strzyżów, Las Łętownia (spotkanie z leśnikami przy ognisku), Ciśnia, Brzezie, Pstrągowa Freniszówka. Wyjazd z Rzeszowa o godz. 7.54, zakończenie imprezy przy ognisku ok. godz. 13 w stadninie koni Janczar” w Pstrągowej (gorąca herbata, kawa, mnóstwo zabaw i konkursów). Do przejścia ok. 12 km.
:: Dla akwarystów Rzeszów ::
Klub Osiedlowy „Metalowiec” (ul. Graniczna 6) zaprasza w niedzielę na giełdę akwarystyczną. Początek o godz.10

SPORT
:: Pobiegaj na nartach ::
I Powiatowy Rajd Narciarsko-Pieszy odbędzie się w sobotę na terenie Strzyżowsko-Sędziszowskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Trasa liczyć będzie ok. 12 km. Start o godz. 9.30 przy leśniczówce Łętownia-Strzyżów. Dla podróżujących pociągiem, który z Rzeszowa wyrusza o godz. 7.45, zbiórka o godz. 9 przy stacji PKP w Strzyżowie. Zgłoszenia pod nr tel. 697 45 28 85, 691 71 23 56 i 607 99 53 93.
:: Wyjazdy na narty ::
W każdą sobotę i niedzielę PTTK organizuje wyjazdy na narty do miejscowości: Karlików, Magura Małastowska, Puławy. Odjazd z Rzeszowa o godz. 7. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc chęć udział w wycieczce należy wcześniej zgłosić telefonicznie, tel. 017 852-88-60.
:: Kulig w Beskidzie ::
Jasło.Na kulig do Regetowa w Beskidzie Niskim zaprasza w niedzielę PTTK. Zbiórka o godz.10, przy Dk. W programie, poza godzinną sanną, ognisko z pieczeniem kiełbasy. Koszt 28 lub 32 zł.

Na Kopystankę
Przemyśl. Klub Górski PTTK „Karpaty” zaprasza w sobotę na IV Zimowy Rajd na Kopystankę. Zbiórka -godz.7.45 obok siedziby Oddziału PTTK, ul.Waygarta 3. Informacje: tel. 016 678 53 74 lub e-mail: [email protected]

:: Turniej z gwiazdami ::
Przeworsk. Koncerty zespołu Vir oraz Natalii Karpy, finalistki Eurowizji, uświetlnią IX Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów. Niedziela, początek godz. 9 w hali sportowej im. Tadeusza Ruta przy ul. Misiągiewicza.

KLUBY
AKADEMIA
Klub zaprasza w piątek na koncert ACID PEOPLE PARTY NIGHT VINYLSHAKERZ CLUB TROPICANA. Największa impreza na Podkarpaciu. VINYLSHAKERZ to autorzy tanecznych hitów, które grane są we wszystkich najpopularniejszych rozgłośniach radiowych. Cena biletu na koncert 25zł.
W sobotę w klubie znakomita muzyka, najlepsi didżeje. Pierwszych 200 pań wstęp wolny. W sobotę od godz. 16:30 do 20:30 dyskoteki dla nastolatków.

ALIBI
Zaprasza w piątek i sobotę karnawałowe dyskoteki do białego rana. Początek godz. 20.

LE MADAME
Klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8) zaprasza w piątek na koktajl muzyczny lat 60. i współczesnych (r’n’b, soul, funky, latino). W sobotę noc kobiecych rytmów „Girls – talk” – brzmienia współczesnej muzyki zaprezentują didżejka Nelle i didżejka Madame Tinto. W niedzielę w klubie dyskoteka w klimatach lat 60., 70., 80., 90. W czwartki karaoke (śpiew) i latino (taniec).

PIANO
Rzeszowski Piano Club (ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na karnawałowe szaleństwo z dj VIAGRĄ, a w sobotę na saturday hot night. W środę dużo polskiej… z dj NORKIEM.

MIRAMONTI
Zaprasza w piątek na karnawałową dyskotekę, a w sobotę na dancing z muzyką na żywo. Początek imprez o godz. 20.

PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.

IMPERIUM
Klub Imperium w Bratkowicach zaprasza w sobotę na karnawałowe „vinyl party” czyli mocne brzmienie z czarnych krążków. Zagrają didżej IKS, didżej Sensation One, didżej CTRL oraz didżej Smooth.

TRYGON
Magowie Psychodelicznej Nuty zapraszają w sobotę do klubu Trygon (ul. Piłsudskiego 31) na „WINTER PSYCHEDELIC RACE #2”. Muzycznych emocji dostarczą didżeje YAOS, PITT, DOMINORR. Początek o godz. 21, wstęp 6 zł.

POD PALMĄ
Free The Bass i Strefa Chaosu zapraszają w piątek do klubu Pod Palmą na pierwszą odsłonę imprezy pod szyldem OUT OF BABYLON. Muzykę w stylu roots reggae dancehall ragga dub zaprezentują Ri!codeh Sound System, Itsari i Mr. Dubfire. Impreza rozpocznie się o godz. 21. Bilety w cenie 5 zł.

KINO PUB
W piątek PRL Party, czyli gdzie się podziały tamte prywatki? W sobotę zagra Dj Leniviec .Start o godz.20

JAZZ CLUB GRAMOFON
Rzeszowski Jazz Club Gramofon zaprasza w piątek na reggae night. Gwiazdą wieczoru będzie zespół PROJECT ZION. Jego założycielem jest Michał Wydro, który skupił wokół siebie grupę ludzi grających już wcześniej w formacjach reggae.
W sobotę klub zaprasza na gorące noce karnawałowe w rytmach latynoskich przesiąknięte jazzem. W programie: samby, salsy, bogate instrumentarium i mnóstwo niepokojących i gorących dźwięków. Tym razem zagra zespół w składzie m.in. wokalistka Sabina Tomaka oraz znakomity perkusjonista Dominik Muszyński. We wtorek w Jazz Clubie wystąpi znakomita sekcja dęta, Władysław Serafin oraz Krystian Balawender. Rezerwacje tel. 0 663 44 00 20.

AD REM
W piątek o godz. 19.30 w pubie Ad rem (ul. Jagiellońska 7) odbędzie się poezji i muzyki Jima Morrisona. Swoją poezję zaprezentuje także zafascynowany The Doors Tymek Buczyński. Wstęp wolny.

KWADRAT
Restauracja i klub muzyczny Kwadrat zaprasza w piątek i sobotę na karnawałowe szaleństwo w rytmach latino, house, r&b. Wstęp dla osób powyżej 21 lat

ATMOSFERA
Zaprasza w niedzielę na wieczór z niezależnym kinem amatorskim. Początek o godz.19. Wstęp wolny.

FORMALINA
Dj Terror zaprasza w piątek na winylowe party z muzyką lat 80. Wstęp za darmo.
W sobotę etniczna muzyka z różnych zakątków świata. Na koncert zaprasza grupa Klepisko. Początek godz. 19. Wstęp 4 zł.

ARMAGEDON
Krosno.W piątek karnawałowy meeting, za konsoletą DJ Mattey (bilet 7zł). W sobotę – Martini Night, za konsoletą DJ Szymon (bilet 10zł). Wcześniej od godz. 16 do 20 , w klubie dyskoteka choinkowa. Bilet 5zł.

BOGACZ
Kolbuszowa. W piątek w klubie nie lada atrakcja dla miłośników mocniejszych bitów. Zagrają Diana D`Rouz- królowa polskiej sceny techno i nie mniej znany Dj Quest.
W sobotę -„karnawałowe szaleństwo”. A w niedzielę zabawa w rytmach nieco starszych przebojów. Początek wszystkich imprez o godz.21.

INNE
:: Pamięci ks. Twardowskiego ::
Klub Garnizonowy zaprasza w piątek na wieczór z poezją. W ramach „Spotkań z literaturą” zaprezentowana zostanie Spowiedź wg Jana Twardowskiego. Recytuje Stach Ożóg.
Wieczór ten będzie miał szczególny charakter. J. Twardowski zmarł w środę, w wieku 90-lat. Początek o godz. 17.
:: Instytut Pamięci Narodowej ::
20.01.06 godz. 15.00
Prezentacja wydawnictwa – „Rok pierwszy. Powstanie
i działalność aparatu bezpieczeństwa publicznego na Rzeszowszczyźnie (sierpień 1944 – lipiec 1945)”.
:: Wieczór z dokumentem ::
Lubaczów. Dwa filmy dokumentalne -„Pasterz z Kobanyj” i „Sławik po hebrajsku” , autorstwa Grzegorza Łubczyka i Marka Maldisa, zostaną w niedzielę zaprezentowane w Muzeum Kresów. Początek godz. 11.30

WKRÓTCE
:: Scena Tańca Współczesnego ::
Prezentować się na niej będą grupy i teatry tańca współczesnego z Polski jak i z zagranicy. Pierwszy raz Scena zagra 28 stycznia (sobota) br. o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej WDK ul. Okrzei 7. Zaprezentuje się na niej „Teatr Dada von Bzdülöw” z Gdańska ze spektaklem „Magnolia”. Bilety do nabycia w kasie WDK.
:: Wernisaż prac plastycznych i rękodzieła artystycznego ::
24 stycznia br. (wtorek) o godz. 16.30 w sali tanecznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu przy ul. Robotniczej 15 w Rzeszowie odbędzie się wernisaż prac dzieci uczestniczących w zajęciach plastycznych i rękodzieła artystycznego wzbogacony występem uczestników zajęć tanecznych.
:: Balet GREK ZORBA ::
ESTRADA RZESZOWSKA zaprasza na balet w II aktach
Inscenizacja i choreografia: Lorca Massine
Wykonanie: TEATR WIELKI – OPERA NARODOWA z WARSZAWY
28 stycznia 2006 r. (sobota) godz. 19.00 i 29 stycznia 2006 r. (niedziela) godz. 15.00.
Bilety w cenie 80 zł do nabycia: Estrada Rzeszowska, kino „Zorza” ul. 3-go Maja, sklep „Rzeszowianka” ul. Grunwaldzka 4 (zarezerwowane bilety prosimy wykupić do dnia 13 stycznia).
:: Powitajmy Boże Dziecię ::
W środę, 25 bm. w Szkole Podstawowej 28 w Rzeszowie odbędzie się spektakl „Śpiewem, tańcem i poezją powitajmy Boże Dziecię” w wykonaniu zespołu skupiającego rzeszowską młodzież i dzieci. Grupą opiekuje Iwona Josse-Jakubiec i Wojciech Jakubiec.
:: Magnolia ::
W sobotę, 28 stycznia o godz. 19. w sali widowiskowej będzie można zobaczyć spektakl „Magnolia” wykonaniu Teatru Dada von Bzdülöw z Gdańska. Bilety w cenie 15 zł. Teatr Dada von Bzdülöw został założony 1993 r. przez Leszka Bzdyla (mima, aktora, tancerza, choreografa i reżysera) i Katarzynę Chmielewską (absolwentkę gdańskiej szkoły baletowej i brukselskiej PARTS). Tworzy go grupa profesjonalnych tancerzy i aktorów.
:: V Międzygimnazjalne Zawody Pływackie ::
Pływalnia „Muszelka” ; 26.01.06 godz. 9.00

Pozdrawiamy serdecznie i życzymy udanego weekendu !!!
CIT w Rzeszowie Sylwia Hausner

Źródło: Super Nowości, GC Nowiny, www.gazeta.pl, www.erzeszow.pl; TVP3 Rzeszów