Imprezy na weekend 28-30.XI.2005

Imprezy i wydarzenia na nadchodzący weekend. Materiał opracowany przez Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ulicy Asnyka.
IMPREZY – RZESZÓW
Akcja pomocy w budowie Jachtu Rzeszowa (od piątku do niedzieli). Harcerze ze 123 Drużyny Wodnej z II LO pomagają w odbudowie morskiego jachtu „Rzeszowiak”. Jacht został uszkodzony w sierpniu podczas sztormu na Bałtyku. Żeglarzy wsparli harcerze.
Od piątku do niedzieli będą pomagać pakować zakupy w hipermarkecie E.Leclerc i zbierać pieniądze. Każdy klient może wrzucić do puszki dowolną kwotę. Zebrane pieniądze wspomogą odbudowę jachtu.
W sobotę w godz. 15-17 przed hipermarketem szanty zaśpiewa zespół Klang.
28.10.2005 r, piątek
W Kinie w piątek -Klubowo na 4 ręce, czyli impreza na dwie konsole. Dzień później -Holloween Party, a w niedzielę -karaoke.
29.10.2005r, sobota Akademia Halloween Party
W sobotę w Akademii odbędzie się Halloween Party 2005 -mroczna i ekscytująca impreza z okazji amerykańskiego święta duchów. Pierwszych 200 osób w przebraniach wejdzie do klubu za darmo. Kolejni zapłacą 50%- ceny biletu.
29.10.2005r. , sobota klub Trygon
Urodziny w Trygonie
DJ Derby z Łodzi oraz rzeszowscy DJ-e Itsari i Blah zagrają podczas drugich urodzin klubu Trygon. Impreza o nazwie Keep Da Jungle Alive odbędzie się w sobotę. Przygotujcie się na dużą dawkę muzyki spod znaku jungle, drum’ n’ bass, ragga jungle. Wstęp kosztuje 6 zł.

Tanie linie lotnicze z Rzeszowa – Rozkład przylotów i odlotów oraz inne przydatne informacje na stronie: Airport Rzeszów

DĘBICA
29.10.2005r, klub Mango
W sobotę w klubie Mango impreza Mango Dojrzewa w Finlandii. Początek o godz.20, bilety po 5 zł.
W niedzielę -Euro House Nioght. Miksują DJ Rechee&DJ Freejay. Start o godz.20. Wstęp z ulotką o imprezie -5zł, pozostali-8zł.
KROSNO
28.10.2005r, piątek ,Armagedon
W piątek w Armagedonie -Bąbelkowe Techno Party (bilet 7zł, dziewczyny do godz. 21- wstęp wolny). W sobotę Halloween, za konsoletą DJ Mattey (bilet 10 zł)

W Filharmonii Rzeszowskiej
29.10.2005r.
W sobotę o godz. 18 w sali Filharmonii Rzeszowskiej Teatr Muzyczny z Łodzi wystawi musical „Skrzypek na dachu”.Organizatorem imprezy jest Estrada Rzeszowska.
Bilety w cenie 45zł, do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska24), sklepie Rzeszowianka (ul. Grunwaldzka 4) oraz kasie kina Zorza.

Na deskach teatru
Bunt, miłość, łzy
W ten weekend w rzeszowskim Teatrze im. Wandy Siemaszkowej będziemy mieli okazję zobaczyć dwa wspaniałe spektakle. Pierwszy z nich to „Tango” Sławomira Mrożka w reżyserii Jacka Bunscha, drugi – Norway.today w reżyserii Tadeusza Gogolewskiego.
28 października, piątek ,godz.18
„Tango” . Artur to intelektualista, który nie chce zaakceptować otaczającej go rzeczywistości. Chce ją za wszelką cenę zmienić. Niestety, płaci za to najwyższą cenę. Zabija go tępy, ale silny Edek. „Tango” to groteska, która na naszych oczach zamienia się w dramat.
29 października, sobota ,godz18
„Norway.today” to sztuka Igora Bauersimy oparta na autentycznych wydarzeniach. Norway.today opowiada o internetowej znajomości dwojga dwudziestolatków – Norwega (w tej roli Sebastian Badurek) i Austriaczki (Agnieszka Smolak). Ich związek kończy się tragicznie – wspólnym skokiem z jednego z najbardziej znanych norweskich fiordów.
Podróże Koziołka Matołka
30 października, niedziela godz.16.30
Teatr „Maska” w Rzeszowie zaprasza najmłodszych widzów na pełne humoru, muzyki i barw przedstawienie „Podróże Koziołka Matołka”.
Matołek wyrusza w daleką podróż. Dzielny koziołek odwiedza Chiny, Indie, afrykański busz i piaski Sahary. Ma mnóstwo egzotycznych przygód. Takich, co śmieszą, zadziwiają, a niekiedy mrożą krew w żyłach.
Muzyka z różnych stron świata, niezwykle barwne lalki, oryginalne kostiumy i zabawne sytuacje to atuty tego spektaklu. Czas trwania przedstawienia: 1 godz.

WYSTAWY
Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zaprasza od piątku na trzy wystawy. W górnej sali pokaz 83 grafik trzech filarów współczesnej sztuki światowej: Pabla Picassa, Henri’ego Matisse’a i Juana Miró. Prezentowani artyści znani są przede wszystkim z malarstwa, jednak grafika zajmowała w ich twórczości pokaźne miejsce. Większość przedstawianych prac to litografie powstałe na podstawie rysunków, miedziorytów, heliografii i samych litografii.
W Domu Sztuki w Rzeszowie wystawa konkursowa pt. „Pozostań z nami Panie”. Wystawa ta jest współorganizowana przez Muzeum Diecezjalne w Rzeszowie i BWA w Rzeszowie.
W Galerii Małej BWA wystawa rysunków i instalacja Adama Sypla „By nigdy i na zawsze”. Szkice i rysunki poświęcone powstały z okazji 65. rocznicy tragicznych wydarzeń w Katyniu. Wszystkie wystawy potrwają do niedzieli, 13 listopada.

KONCERTY
DĘBICA
28.10.2005r. ,piątek
Grupa Łzy zagra w piątek w Klubie Muzycznym Meduza. Początek o godz. 20. Bilety kosztują 25zł. Po koncercie dyskoteka przy przebojach lat 70,80 i 90
RZESZÓW
29.10.2005r., sobota, klub Rejs
Włoska Vendetta będzie gościem sobotniej imprezy w klubie Rejs. Koncert rozpoczną Bilety Do Kontroli z Gdyni, punkowcy z rzeszowskiej Secesji i rockandrollowy The Jet-Sons z Kosiny. Punk Rock Halloween startuje o godz. 19. Bilety- 10zł
KOLBUSZOWA
29.10.2005r, sobota, MDK w Kolbuszowej
Jesus Chrysler Suicide rozpoczyna trasę „Tur Podkarpacki”. Pierwszy koncert w sobotę w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. o godz. 19 rozpocznie go grupa Face Off.
KROSNO
28.10.2005r, piątek
Dom Kultury zaprasza na piątkowy koncert. Zagrają Face Off z Kolbuszowej (hard core metal), Demeter (melodic heavy metal) oraz Boogiemen (melodic core rock metal) z Rzeszowa. Początek o godz.19. Bilet -6zł.
LESKO
30.10.2005r. niedziela
W niedzielę w herbaciarni „Biesy i Czady” odbędzie się koncert „Herbaciany pomysł na kulturę”. Z jazzowym repertuarem wystąpi zespół Tolhaje. Początek o godz. 18. Wstęp 10 zł.
STALOWA WOLA
29.10.2005r.,Sobota Koncert w ramach przeglądu Go Rock
Gwiazdą wieczoru będzie Lao Che- przedziwny zespół, którego muzyka umyka wszelkim klasyfikacjom. Impreza rozpocznie się o godz.18 w Domu Kultury. W ramach przeglądu zagrają rzeszowskie 004, warszawski Beltaine, bydgoski Phantom Icons i krakowski Sublokator. Bilety kosztują 7zł.

DLA UCHA
PRZEMYŚL
Kolejna impreza w salonie artystyczno-kulturalnym Mieczysławy Tomaszewskiej to koncert arii i pieśni. Odbędzie się w niedzielę o godz.17 w restauracji „Wiedeńska” (Plac Konstytucji 3 Maja 6). Wstęp Wolny
DO POCZĄTKU

SPOTKANIA
RZESZÓW
Galeria Szajna przy ul. Sokoła, 28.10.2005 r, godz.19
Redakcja „Nowej Okolicy Poetów” oraz Teatr im. W.Siemaszkowej zapraszają na promocje 16. numeru tego kwartalnika. Goścmi specjalnymi będą : Krzysztof Karasek i Jarosław Mikołajewski z Warszawy oraz Wojciech Krass z Prania -Muzeum K.I. Gałczyńskiego.
KROSNO
28.10.2005 r. piątek (otwarcie, godz.13)
Muzeum Podkarpackie zaprasza na konferencję naukową – „Kazimierz Chlędowski pisarz, polityk, badacz kultury”. Referaty wygłoszą naukowcy z Krakowa i Warszawy. O godz. 13 wernisaż wystawy poświęconej Chłędowskiemu. Spotkanie zorganizowano przy współpracy z Włoskim Instytutem Kultuty w Krakowie i pod patronatem Polskiej Akademii Umiejętności.
25 lat Solidarności
Konferencję popularno-naukową „25 lat Solidarności -pamięć, historia, ożsamość” organizuje podkarpacka Solidarność i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Początek w piątek o godz. 11 w sali kina KDK. W programie prelekcje, pokazy filmowe i koncert zespołu Ad Rem.

Co słychać w klubach
AKADEMIA
W piątek w klubie Miss Euroregionu Karpaty 2005. Początek imprezy o godz. 20. Podczas wieczoru odbędą się również konkursy z nagrodami, pokazy mody, oraz koncert zespołu VIR. W sobotę zapraszamy na mroczną i bardzo ekscytującą imprezę z okazji amerykańskiego święta halloween. Pierwszych 200 osób w przebraniach wstęp wolny.
LE MADAME
Niedawno swoje podwoje otworzył w Rzeszowie nowy klub-restauracja Le Madame (ul. Matejki 8). Muzyka i wystój skierowany jest do osób powyżej 21. roku życia. W piątek klub zaprasza na old disco, latino funky, soul, r’n’b. W sobotę noc w rytmach klubowych. W poniedziałek duchy, strachy i potwory czyli „Halloween party”.
KWADRAT
Od 29 października w Rzeszowie (ul. Przesmyk 6) rozpoczyna działalność klub „Kwadrat” przy istniejącej już restauracji o tej samej nazwie. Sobotnia dyskoteka w klimatach halloween zaczyna się o godz. 21. Wstęp dla osób od 21 r. życia.
PUB ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria, dyskoteka. W piątek i sobotę odbywają się dyskoteki. Wstęp gratis. Początek o godz. 21. W czwartki karaoke; dla kibiców projekcja meczy. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat i… pyszna pizza.
PIANO
Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek imprezę pod hasłem latino night – muzyka latino, salsa, romantyczne klimaty dirty dancing. W sobotę nauka salsy, królewski wieczór z sobieskim, (gratisowe procenty oraz hity na czasie.
MIRAMONTI
Rzeszowska restauracja (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na dyskotekę w rytmie lat 60.,70.,80.
ALIBI
Rzeszowski klub Alibi zaprasza w piątek na imprezę klubową, którą poprowadzi DJ C:Door. Klubowe piątki odbywają się w rytmach trans, hause, techno. W sobotę rytmy lat współczesnych.
AKROPOLIS
Tawerna Grecka Akropolis (ul. Rynek 18) zaprasza wszystkich na muzykę na żywo. Wstęp wolny.

WKRÓTCE
w Krośnie i Stalowej Woli
DODA i ŁZY – Już niedługo wielki koncert gwiazd. Odbędzie się on 10 listopada o godz. 19.00 w Krośnie i dzień później o tej samej godzinie w Stalowej Woli. Zagrają zespół VIRGIN I DODA oraz zespół ŁZY.
w Rzeszowie
W Filharmonii Rzeszowskiej 12.11.2005r. , godz. 18
Odcienie miłości. Koncert. Wśród wykonawców koncertu są takie sławy jak Krystyna Tyburowska oraz jej goście:Magdalena Bobrowska, Andrzej Zajdel, Jan Zakrzewski i duet baletowy artyści Opery Narodowej i Opery Krakowskiej.
Wokalistom towarzyszyć będzie znana krakowska Straussowska Orkiestra Obligato. W programie arie i duety operetek i musicali Straussa, Lehara, Abrahama, Kalmana
Bilety w cenie 35zł, do nabycia w Estradzie Rzeszowskiej, sklepie „Rzeszowianka” ,oraz kasie kina „Zorza”.
19 listopada, rzeszowska hala na Podpromiu
Chiński Cyrk Akrobatyczny

Życzymy udanego weekendu !

CIT w Rzeszowie Sylwia Hausner
Źródło: Super Nowości, GC „Nowiny”