IX GALICJA BLUES FESTIVAL

Serdecznie zapraszamy na koncerty Galicja Blues Festival! Dla wielbicieli bluesa będzie to prawdziwa muzyczna uczta. Bilety już w kasie RCKP!

Krośnieńską imprezę zainicjowało w 2004 roku dwóch bluesmanów: Robert Lenert i Łukasz Gorczyca. Teraz GAlicja posiada już ugruntowaną pozycję, a atmosfera panująca podczas festiwalu jest doceniana także poza granicami Polski. O renomie Galicji świadczy fakt, iż zgłoszeń do festiwalu z każdym rokiem przybywa, a poziom wykonawczy można spokojnie określić jako profesjonalny.

Dodatkowo zarówno wykonawcy, jurorzy jak i zaproszeni goście bardzo ciepło wyrażają się o samym festiwalu, podkreślając najczęściej doskonałe przygotowanie organizacyjne. Wielkie uznanie zyskali akustycy i oświetleniowcy RCKP. To daje organizatorom siłę do działania i możliwość zaproszenia wykonawców bluesowych z najwyższej półki polskiej, a także światowej. Na krośnieńskiej scenie pojawiały się takie nazwiska, jak Tadeusz Nalepa, Sławek Wierzcholski, Irek Dudek, Jan Litecky Sveda czy Griff Hamlin, co samo w sobie powinno wystarczyć za rekomendację Galicja Blues Festival.

Tegoroczna, IX edycja, odbędzie się w dniach 12 – 16 września i oprócz przesłuchań konkursowych będzie obfitowała w wykonawców dużego formatu.
Na gościnnej scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza pojawią się m.in.: młody i utalentowany syn słynnego Garry’ego Jack Moore, charyzmatyczny Dave Herrero czy „Ambasador Boogie Woogie”e Silvan Zingg.
Atrakcji podczas Galicja Blues Festival z pewnością nie zabraknie. Mamy także nadzieję, że Państwa również i licznie przybędziecie, by przy dobrej muzyce wspaniale bawić się.

PROGRAM

12 września 2012, 20.00
NIEME KINO Z TAPEREM „Gabinet doktora Caligari”, muzyka Andrzej Serafin
bilet 10 zł.

13 września 2012, 18.00
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
CHEAP TOBACCO
NIE STRZELAĆ DO PIANISTY
bilet 20 zł.

14 września 2012, 18.00
PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE
LOS AGENTOS i GOŚCIE
bilet 20 zł.

15 września 2012, 18.00,
PRO MUSICA GRAND STANDARD ORCHESTRA
LAUREACI FESTIWALU
JACK MOORE & ŁUKASZ GORCZYCA BAND (UK-PL)
DAVE HERRERO & THE HERO BROTHERS BAND (USA)
bilet 40 zł.

16 września 2012, 19.00
SILVAN ZINGG (CH)
bilet 30 zł.

Po wszystkich koncertach jamy w klubie festiwalowym „Bar Monika”.

Bilety już od 22 sierpnia w kasie RCKP!!!
13-4321898 w.159.