Jak znaleźć tanie loty na majówkę?

Czy masz już zaplanowane zbliżające się długie weekendy? Przed nami majówka, a potem Boże Ciało. Warto wykorzystać ten czas, planując krótki wypad za granicę. W Polsce pogoda w tym czasie nie rozpieszcza, ale w wielu regionach Europy jest już ciepło i przyjemnie. Nasuwa się jednak pytanie: czy w tak popularnym terminie da się znaleźć tanie loty? W naszym artykule przyjrzymy się narzędziom i sposobom planowania budżetowej podróży.

Jak znaleźć tanie loty na majówkę?

Nie da się ukryć, że znalezienie tanich lotów na tak popularne terminy będzie trudne. Warto jednak spróbować! Oto kilka wskazówek, jak znaleźć tanie loty:

 • Bądź elastyczny – majówka to wprawdzie konkretny termin, ale pamiętaj, że możesz się na nią wybrać już kilka dni wcześniej lub wrócić 2-3 dni po majówce. Może się okazać, że loty w zbliżonych do majówki terminach są znacznie tańsze.
 • Wybieraj mniej popularne i tanie linie lotnicze – takie linie często oferują niższe ceny lub atrakcyjne zniżki. Oczywiście przed zakupem warto sprawdzić opinie innych klientów.
 • Wybieraj mniej popularne kierunki – loty na majówkę do popularnych turystycznie miejsc mogą być drogie. Zamiast tego szukaj lotów na mniej popularnych kierunkach.
 • Korzystaj z wyszukiwarek lotów – w sieci dostępne są takie narzędzia jak wyszukiwarka biletów lotniczych. Jest to najlepszy sposób, aby porównać ceny i znaleźć tanie bilety lotnicze.
 • Śledź media społecznościowe – w mediach społecznościowych znajdziesz profile, które zajmują się poszukiwaniem tanich lotów.
 • Zapisuj się na alerty cenowe – aby żadna okazja nie przeszła ci koło nosa, warto zapisać się na alerty cenowe. Otrzymasz wówczas na adres e-mail informację o niższej cenie czy promocji.
 • Rozważ przesiadkę – przeanalizuj trasę podróży i rozważ loty z przesiadką. Bardzo często okazuje się, że taka opcja jest tańsza niż lot bezpośredni.
 • Planuj z wyprzedzeniem – o ile to możliwe, planuj podróż z większym wyprzedzeniem. Najtańsze bilety lotnicze można dostać, rezerwując loty z 2- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem.

Dokąd polecieć na majówkę, aby było tanio?

Na jakich kierunkach możliwe jest tanie latanie w maju? Warto przejrzeć oferty linii lotniczych i skorzystać z dostępnych w sieci wyszukiwarek. Oto kilka przykładowych krajów, które warto odwiedzić na początku maja:

 • Malta – jest to wyspa, położona na Morzu Śródziemnym. Łączy w sobie wszystko to, za co turyści uwielbiają podróże, a mianowicie: bogatą historię, barwną kulturę oraz bajeczną pogodę. Na Malcie jest co robić. Można podziwiać zabytki, spacerować uliczkami, ale także popływać w morzu, opalać się czy nurkować. Ceny noclegów są stosunkowo niski, zwłaszcza przed sezonem letnim.
 • Grecja – kolejny europejski kraj, który po prostu trzeba odwiedzić. Majówka to doskonała okazja, by wybrać się w podróż właśnie do Grecji. Jest to kraj o bardzo bogatej historii i kulturze, leżący w południowo-wschodniej Europie. W Grecji można liczyć na korzystne ceny noclegów. Warto szukać tanich lotów właśnie do tego kraju.
 • Włochy – maj we Włoszech jest bardzo ciepły, natomiast ceny niższe niż w szczycie sezonu. Bez problemu dostaniesz bilet lotniczy w korzystnej cenie. We Włoszech warto zobaczyć najpiękniejsze miasta Europy, takie jak Rzym, Florencja, Wenecja, Mediolan czy Neapol.
 • Madera – znów wracamy na wyspę, tym razem portugalską. Na Maderze panuje łagodny klimat, a turyści mogą liczyć na zapierające dech w piersiach krajobrazy. Do ulubionych aktywności turystów na Maderze należą: turystyka piesza, jazda na rowerze, pływanie i surfing.

Podsumowując; najlepiej kupować bilety lotnicze z pewnym wyprzedzeniem, używając do tego wyszukiwarki lotów. Niemniej warto szukać tanich lotów na majówkę, ponieważ można znaleźć naprawdę korzystne oferty również w tym okresie.