Jarmark Rękodzieła Ludowego – Przed świętami Wielkiej Nocy

W Niedzielę Palmową, 28 marca 2010 r., Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Jarmark Rękodzieła Ludowego p.n. „KWIETNA NIEDZIELA”, na który zaproszono twórców z naszego regionu. Jest to cykliczna impreza organizowana od jedenastu lat przed świętami Wielkiej Nocy, podczas której można podziwiać i kupić różnorodne pisanki, przepiękne serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki wykonane z surowców naturalnych, kwiaty z bibuły, itp., a także podpatrzeć warsztat pracy twórców, spróbować samodzielnie wyskrobać wzory na malowanym jajku lub wydziergać koronkową serwetkę.
W trakcie trwania imprezy rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą pisankę wielkanocną , w którym brali udział twórcy z Pogranicza Nadsańskiego. Zgłoszone na konkurs pisanki zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej.
Wystąpi również zespół śpiewaczy z Ułazowa gm. Stary Dzików, który wykona pieśni wielkopostne. Jarmark rozpocznie się o godzinie 14.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu w Klubie „Piwnice” i potrwa do godz. 17.00.

Równocześnie w holu CK rozstrzygnięty zostanie IV Konkurs Plastyczny Dzieci i Młodzieży „Wielkanocne tradycje”, jego laureatom zostaną uroczyście wręczone nagrody, a prace uczestników konkursu będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej do 15 kwietnia br.

Każdy więc będzie mógł znaleźć coś dla siebie i poczuć atmosferę zbliżających się świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Zapraszamy – wstęp wolny!

Jolanta Nowak