Józefy – najbardziej prestiżowy plebiscyt na Podkarpaciu

Wybieramy Człowieka Roku 2004
Już po raz siódmy rozpoczynamy plebiscyt na Człowieka Roku – największy i najbardziej prestiżowy plebiscyt na Podkarpaciu. Tradycyjnie osoby wytypowane przez redakcje Super Nowości, Radia Rzeszów i Telewizji
Rzeszów oraz naszych Czytelników, Słuchaczy i Widzów zostaną uhonorowane w 3 kategoriach: Osobowość Roku, Polityk Roku i Menedżer Roku. Prezentacje kandydatów rozpoczniemy już w najbliższy poniedziałek.
Tylko wybitne jednostki, ludzie nieprzeciętni mają wpływ na zmienianie świata. Czy jest to polityk, czy wybitny społecznik lub biznesmen – Człowiek Roku odznacza się cechami wielkiej indywidualności, choć nie musi to być osoba stale obecna w mediach. Są przecież ludzie, którzy trzymają się z dala od świateł reflektorów, a ich działalność może zaimponować niejednemu.
Kim będzie Człowiek Roku Polski Południowo-Wschodniej 2004? To niebanalna osobowość, ktoś, kto swym działaniem szczególnie wyróżnił się w ubiegłym roku. Statuetkę „Józefa” otrzyma człowiek mający niekwestionowany autorytet, osoba znana, ceniona za profesjonalizm, zapał i determinację w tym, co robi.
Człowieka Roku wybieramy w trzech kategoriach: Osobowość Roku, Polityk Roku oraz Menedżer Roku. Każdy z laureatów otrzyma statuetkę „Józefa” –
najbardziej prestiżową nagrodę w regionie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku laureatami zostali: w kategorii Menedżer Roku – Zbigniew Góral (dyrektor Zakładu Produkcji i Dystrybucji Leków Sanofi-Synthelabo z Rzeszowa); Osobowość Roku – ksiądz Andrzej Surowiec, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Jarosławiu.
Od poniedziałku rozpoczynamy na naszych łamach prezentację kandydatów w poszczególnych kategoriach. Sylwetki proponowanych przez nas osób przedstawiane będą na antenie Radia Rzeszów oraz w Telewizji Rzeszów. Osoby, które zaproponujemy Państwu, zostały wybrane przez redaktorów Super Nowości, Radia Rzeszów i Telewizji Rzeszów. Czekamy też na Państwa propozycje.

Regulamin konkursu
W każdym wydaniu Super Nowości znajdziecie Państwo kupon konkursowy, na którym możecie umieścić nazwiska Waszych kandydatów, ludzi, którzy według Państwa zasługują na wyróżnienie, lub zagłosować na osoby przez nas zaproponowane. Głosować mogą osoby fizyczne, instytucje, partie polityczne, stowarzyszenia. W każdej z kategorii można zagłosować na jedną osobę (głos na danego kandydata nie może być oddany w więcej niż w jednej kategorii, np. kandydat na Polityka Roku nie może być jednocześnie kandydatem na Osobowość Roku czy Menedżera Roku). Jeśli w jakiejś kategorii nie mamy swego kandydata, możemy zostawić wolne miejsce na kuponie. Spośród nadesłanych kuponów wylosujemy atrakcyjne nagrody. Po zapoznaniu się ze wszystkimi kandydaturami komisja konkursowa złożona z przedstawicieli redakcji Super Nowości, Radia Rzeszów i Telewizji Rzeszów ustali finałową dziewiątkę, czyli po trzech nominowanych finalistów z każdej kategorii.
W drugim etapie Kapituła, złożona z osobistości z regionu, a powołana przez redakcje Super Nowości, Radia Rzeszów i Telewizji Rzeszów wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Finałowa gala, na której zaprezentuje się dziewięciu finalistów i wybrani zostaną laureaci, odbędzie się tradycyjnie 19 marca w Hotelu Rzeszów.