Kolejny transport z elementami maszyny TBM zostanie dostarczony do Rzeszowa

W ostatnim czasie odbywa się transport maszyny TBM. Maszyna jest rozłożona i regularnie w mieście Rzeszów pojawiają się kolejne transporty z elementami. Teraz w nocy z 14 na 15 grudnia przybędzie transport z kolejnymi elementami. Z tego powodu w ruchu drogowym mogą po raz kolejny pojawić się utrudnienia.

Maszyna TBM będzie drążyć tunel

Przypomnijmy, że maszyna TBM nieprzypadkowo ściągana jest do Rzeszowa. Pojawia się ona w mieście z tego powodu, że już w przyszłym roku będzie ona potrzebna do wydrążenia tunelu. Mowa tutaj o tunelu, który będzie potrzebny do w ramach budowy jednego z odcinków drogi ekspresowej S19 Rzeszów – Babica.

W ostatnich tygodniach do Rzeszowa przyjeżdżały już transporty z poszczególnymi elementami maszyny TBM. Podobnie jak wtedy, tak samo i teraz transport odbędzie się w nocy i będzie przebiegał z niewielką prędkością. Dodajmy, że oprócz tego transport elementów maszyny TBM zajmuje również całą szerokość jezdni, przez co kierowcy nie mogą wyprzedzać konwoju. Z tego powodu po raz kolejny możliwe są utrudnienia w ruchu drogowym i to nie tylko w Rzeszowie, lecz na terenie całego województwa podkarpackiego, w miejscach, gdzie będzie przemieszczał się konwój transportujący elementy maszyny TBM.