koncert kolęd łemkowskich w wykonaniu Julii Doszny i Kasi Palusińskiej

„Nie tylko a cappella” to koncert kolęd łemkowskich w wykonaniu Julii Doszny i Kasi Palusińskiej, na który zaprasza Muzeum Rzemiosła w Krośnie do Piwnicy PodCieniami (Krosno, Rynek 5) 27 grudnia 2010 roku na godz. 19.00
Julia Doszna i Kasia Palusińska spotkały się po raz pierwszy wiosną tego roku w Krakowie na warsztatach muzyki łemkowskiej prowadzonych przez Julię. Listopadowe warsztaty w Warszawie prowadziły już wspólnie, a krośnieński koncert kolęd jest początkiem ich dalszej współpracy. Na wiosnę przyszłego roku planują nagranie wspólnej płyty.
Rezerwacja i zakup biletów: Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej przy Muzeum Rzemiosła w Krośnie (Krosno, Rynek 5), tel. 13 43 277 07. Cena biletu: 15 zł
Mecenasem koncertu jest Jerzy Krzanowski – Konsul Honorowy Ukrainy w Rzeszowie.
Julia Doszna tak pisze o kolędach: „Towarzyszyły mi one, odkąd pamiętam, a więc od dzieciństwa, i jako dziecko właśnie ukochałam je najbardziej spośród wielu słyszanych i śpiewanych pieśni. Z perspektywy lat nie umiem powiedzieć, czy bardziej czekałam na święta Bożego Narodzenia, bo kolorowa choinka z jabłkami, orzechami, cukierkami i świeczkami, bo w końcu można było najeść się do syta, bo cała rodzina taka przyjazna – czy też dlatego, że mogłam wyśpiewać Jezuskowi moją serdeczną radość. (…) Mam nadzieję, że słuchając tych kolęd każdy odnajdzie w głębokich zakamarkach własnej duszy świąteczne wspomnienie dzieciństwa.”
Tego wspomnienia dzieciństwa życzą Państwu na Święta Bożego Narodzenia Julia Doszna, Kasia Palusińska oraz organizatorzy koncertu.
Zapraszamy do obejrzenia muzycznej zapowiedzi koncertu na serwisie YouTube pod hasłem „Nie tylko a cappella”.

Jest to fragment filmu „U siebie” zrealizowanego przez krakowską TVP.
Więcej na temat koncertu na stronie internetowej www.muzeumrzemiosla.pl/podcieniami