Koncert „W górach jest wszystko co kocham” w Rzeszowie

W niedzielę 24 października o godzinie 18 w Klubie Studenckim PLUS odbędzie się kolejny koncert z cyklu „W górach jest wszystko co kocham”. W koncercie zagrają: Dom o Zielonych Progach, U Pana Boga za piecem (Sylwester Szweda z Przyjaciółmi), Na Bani i Bez Zobowiązań.
Dlatego wszystkich miłośników gór z Rzeszowa i okolic pragniemy serdecznie na ten koncert zaprosić. Zapraszamy Was na niezwykły koncert poświęcony górom. Mówiąc dokładniej, poświęcony niezapomnianym wrażeniom i przeżyciom towarzyszącym wędrówkom po górskich szlakach, dolinach i uroczyskach. Będzie to kilka godzin bezpośredniego kontaktu z poezją narodzoną w górach i ożywioną gitarową (i nie tylko) muzyką. Przed Wami wystąpią ludzie, dla których wędrowanie i śpiewanie jest bardzo istotnym elementem życia. Ludzie z różnych miast Polski, którzy poznali się przy jakimś górskim
ognisku, w chatce studenckiej gdzieś głęboko w górach, czy też w niezwykle klimatycznym górskim schronisku. Twórcy, których dzieła częściej można usłyszeć w górach niż na deskach scen. Innymi słowy – poczujecie się jak przy ciepłym ognisku, bądź jak w przytulnej jadalni górskiego schroniska, gdzie wspólne granie zapamiętuje się najlepiej.
Nasze śpiewogranie będzie jednym z koncertów ogólnopolskiego cyklu pod nazwą: „W górach jest wszystko co kocham..”. Cykl z roku 2002, jak i płyta wydana przy jego okazji, były uhonorowaniem poezji Jerzego Harasymowicza, hołdem złożonym poecie sławiącemu przez całe swoje życie Beskidy. Projekt realizowany był w celu uczczenia Międzynarodowego Roku Gór, który w tamtym roku był obchodzony. W ubiegłym roku wędrowaliśmy śladami poezji Mistrza Jerzego. W tym roku nie zabraknie starszych utworów, wykonywanych w poprzednich edycjach. Będziecie też mieli okazję usłyszeć wiele nowych, autorskich kompozycji wykonawców, które być może już znacie ze swoich górskich wędrówek i spotkań na szlaku.

Rzeszowski koncert odbędzie się w niedzielę, 24 października w studenckim klubie PLUS. Wystąpią: Dom o Zielonych Progach, Na Bani, Bez zobowiązań& oraz U Pana Boga za piecem. Być może wystapią jeszcze inni wykonawcy. Część utworów, które usłyszycie, powstała w oparciu o wiersze Jerzego Harasymowicza, czyli Mistrza Jerzego. Poza tym artyści zaprezentują niemały zbiór własnych kompozycji, a także odkurzą wiele innych piosenek śpiewanych na szlakach. Granie rozpoczynamy o godz. 18.00. Warto dodać, że wykonawcy, którzy przed Wami wystąpią, mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami na różnorakich przeglądach piosenki studenckiej, takich jak np.: Yapa, Łykend, czy Bazuna, gdzie występują obecnie jako goście. W trakcie koncertu do nabycia będzie wspomniana płyta, zawierająca utwory powstałe do słów wierszy Jerzego Harasymowicza, wykonane przez Dom o Zielonych Progach, Bez Zobowiązań oraz Na Bani. Będzie można też zakupić jej drugą część oraz płytę Domu o Zielonych Progach. Być może będzie także już do nabycia zapowiadana od wakacji część III CD W górach.
Bilety wstępu są do nabycia dwie godziny przed koncertem w cenie 10 zł. Wejście na salę będzie możliwe od godz. 17.30.

ZAPRASZAMY !!!
Studencki Klub PLUS
ul. Podkarpacka1
Rzeszów