Konkurs – Nasze kulinarne dziedzictwo

Ruszyła V edycja konkursu „Nasze kulinarne dziedzictwo”. Jego celem jest poszukiwanie produktów specyficznych i charakterystycznych dla naszego regionu, wytwarzanych w gospodarstwach i przez lokalnych rzemieślników według tradycyjnych technologii. Takich produktów, które są i mogą stać się wizytówką województwa podkarpackiego.
Nie do przecenienia jest fakt, że dzięki konkursowi utrwalone i zachowane zostaną przepisy kulinarne, które w dobie kuchenek mikrofalowych przypominać będą o prawdziwej sztuce kulinarnej.

Kategorie konkursowe obejmują:
Produkty regionalne pochodzenia zwierzęcego (np. mięso, ryby, drób, wędliny, mleko, sery, farsze, miód i jego przetwory)
Produkty regionalne pochodzenia roślinnego (np. owoce, warzywa, konfitury, powidła, marmolady, octy, marynaty, soki, zakwasy, mąki, kasze, chleby i inne wypieki)
Napoje regionalne (alkoholowe i bezalkoholowe)
Inne produkty regionalne

Konkurs ma charakter ogólnopolski. Jest przeprowadzany w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym. Rozstrzygnięcie etapu regionalnego odbędzie się 18 września br. w Łowisku gm. Kamień podczas uroczystej gali finałowej, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
W Łowisku członkowie Komisji konkursowej nominują najlepsze produkty, mogące ubiegać się o prestiżową nagrodę „Perły” 2005. Laureaci „Perły” wezmą udział w krajowym finale konkursu, który odbędzie się w październiku w Poznaniu, w czasie trwania targów Polagra – Farm.
Do 29 lipca br. zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje produkty, wysyłając kartę zgłoszenia produktu na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Departament Promocji Regionalnej i Sportu
ul. Grunwaldzka 15
35-959 Rzeszów
z dopiskiem „Nasze kulinarne dziedzictwo”

Wzór karty zgłoszenia produktu jest dostępny również w Departamencie Promocji Regionalnej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, tel. 17/860 67 72,73 oraz w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, tel. 17/87 14 101,127, (kontakt: p. Janina Kamińska).