Kulig z PTTK w Przemyślu oraz wycieczka do Sandomierza

Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu zaprasza 11 lutego (sobota) wszystkich swoich członków i przyjaciół na tradycyjny już kulig.
Wyjazd z Przemyśla o godz. 9:00. Zbiórka pod kościołem księży Salezjanów o 8:50. W Brylincach będą czekały konie i sanie (własnych sanek zabierać nie trzeba). Poza emocjami związanymi z przejażdżką saniami PTTK proponuje: ognisko z kiełbaską, szklaneczkę grzanego wina, tańce i wspaniałą zabawę. Powrót do Przemyśla około godziny 15:00.

Cena:
28 zł/osoba
25 zł/członek Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu
Kalkulacja dla grupy 20 osób.

Cena obejmuje:
– transport busem w obie strony (dla osób chcących dojechać własnym samochodem cena jest o 5 zł niższa)
– udział w zabawie przy ognisku, porcję kiełbaski z dodatkami, szklaneczkę grzanego wina.

Zapisy i wpłaty przyjmuje recepcja domu wycieczkowego PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, w nieprzekraczalnym terminie 9 luty 2006. Decyduje kolejność zgłoszeń.

***

Wycieczka do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego
Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu zaprasza wszystkich na jednodniową wycieczkę do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego, która odbędzie się 16 lutego.

Program ramowy wycieczki:
Wyjazd z Przemyśla o godzinie 07.00. Zbiórka pod kościołem księży Salezjanów o 6.50. Przyjazd do Sandomierza ok. godziny 09.30. Zwiedzanie: Brama Opatowska, Katedra, kościół oo. Franciszkanów, wąwozy lessowe, mury obronne, rynek z ratuszem. W trakcie zwiedzania pół godziny przerwy na gorącą kawę czy herbatę. Około 15.00 wyjazd z Sandomierza. Przyjazd do Baranowa Sandomierskiego ok. godziny 16.00. Zwiedzanie zamku. Od godziny 18.00 do 22.00 udział w „Staropolskiej biesiadzie”. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Przemyśla około godziny 01.00.

Staropolska Biesiada, gdzie oprócz typowo staropolskiej kuchni i porywającej muzyki biesiadnej organizatorzy proponują „przeniesienie w przeszłość” za sprawą pokazów walk rycerskich oraz pokazów tańców dawnych. W ramach „biesiady” uczestnik otrzyma: żurek w chlebie, dwa dania gorące, smalczyk, ogórki kiszone, a także możliwość udziału we wszystkich zabawach.

Cena:
100 zł/osoba
80 zł/członek Koła Przewodników Turystycznych PTTK w Przemyślu
Kalkulacja dla grupy 20 osób.

Cena obejmuje:
– transport busem lub autokarem,
– obsługę przewodnicką w Sandomierzu i Baranowie Sandomierskim,
– ubezpieczenie NNW i KL,
– wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów,
– udział w „Staropolskiej biesiadzie”.

Zapisy i wpłaty przyjmuje recepcja domu wycieczkowego PTTK w Przemyślu, ul. Waygarta 3, w nieprzekraczalnym terminie 12 luty 2006. Decyduje kolejność zgłoszeń.