Leśnik z Cisnej nominowany do tytułu Mistrz Mowy Polskiej

W poniedziałek 13 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nominacji XI edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Jednym z 12 nominowanych został Adrian Wiśniowski, leśnik z Nadleśnictwa Cisna, wielokrotny laureat konkursów krasomówczych. To pierwszy w historii leśnik pretendujący do tego prestiżowego tytułu.
Już w 2002 roku, jako uczeń IV klasy Technikum Leśnego w Lesku, został laureatem głównej nagrody Międzynarodowego Konkursu Krasomówczego w Golubiu Dobrzyniu. Duży wkład w oszlifowanie artystycznych talentów Adriana miała polonistka z Technikum Leśnego, Jadwiga Szylak.
W latach 2007-2011 Adrian pięciokrotnie zdobywał nagrody w konkursie krasomówczym „Bajarze z Leśnej Polany”. Osiągnięcia te zauważone zostały przez kapitułę plebiscytu Mistrz Mowy Polskiej, która swą decyzją nominowała bieszczadzkiego leśnika do tej prestiżowej nagrody.
Głos w plebiscycie na Adriana można oddać na stronie: http://www.mistrzmowy.pl
Zachęcamy do głosowania.
Organizatorami plebiscytu są: Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, Stowarzyszenie Solidna Firma oraz Redakcja Magazynu Konsumenta Solidna Firma.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie