Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II

Małopolskie Dni Bł. Jana Pawła II
10-11 czerwca 2011
Samorząd Województwa Małopolskiego chcąc upamiętnić postać Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, zaprasza do miejsc, w których Karol Wojtyła żył, uczył się, pracował i odpoczywał. Będzie je można zwiedzić nieodpłatnie, z przewodnikiem – 10 i 11 czerwca br. w ramach Małopolskich Dni bł. Jana Pawła II. Część z tych obiektów, np. Pałac Biskupi przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie czy pokój Papieża w Klasztorze OO.Bernardynó w Dukli, są na co dzień niedostępne dla zwiedzających.
Proponowana w ramach tego projektu wędrówka wiedzie od Czańca, skąd wywodzi się ród Wojtyłów przez Wadowice – ukochane miasto dzieciństwa Papieża, Niegowić – Jego pierwszą parafię, Kraków – miejsce studiów, życia, posługi biskupiej i kardynalskiej, Lublin – miejsce wykładów i spotkań ze studentami, Duklę – gdzie bywała podczas górskich wędrówek, aż po Zakopane – stolicę Tatr, miejsca szczególnego dla Papieża, do którego wielokrotnie wracał.
Zwiedzający po wcześniejszym zapisaniu się, będą oprowadzani przez przewodników. W wybranych miejscach dodatkowo odbędą się koncerty (Wadowice, Czaniec, Zakopane). W każdym z tych miejsc będzie można obejrzeć wystawy poświęcone Papieżowi.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wędrówce śladami bł. Jana Pawła II. Samorząd Województwa Małopolskiego przygotował specjalne przewodniki, w których jest wiele ciekawych informacji na temat zwiedzanych obiektów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.malopolska.pl. Rezerwacja pod numerem telefonu (012) 299-0-966 oraz za pośrednictwem maila: [email protected].

Wiadomość została nadesłana przez: [email protected]