Marznące opady w Podkarpackiem. IMGW wydało ostrzeżenie

W najbliższych dniach w województwie podkarpackim mogą pojawić się marznące opady deszczu. Takie ostrzeżenie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy. Ostrzeżenie jest drugiego stopnia, a marznące opady mogą pojawić się tak naprawdę na terenie całego województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenie IMGW przez marznącymi opadami

Niemal całe województwo podkarpackie otrzymało drugi stopień ostrzeżenia przed marznącymi opadami. Niemal, ponieważ ostrzeżenie pierwszego stopnia otrzymały tylko powiaty leski i bieszczadzki.

Natężenie opadów ma być umiarkowane. Zanosi się jednak na to, że deszcz będzie zamarzał, a mżawki mogą spowodować niebezpieczną dla kierowców i pieszych gołoledź. Warto dodać, że ostrzeżenie dla województwa podkarpackiego obowiązywać będzie od czwartku godziny 21:00, do piątku godziny 20:00.

Nie tylko opady, ale i intensywne opady śniegu

W niektórych powiatach może dojść także do intensywnych opadów śniegu, a pokrywa śnieżna będzie mogła wynosić nawet od 10 do 15 cm. Dodajmy, że ostrzeżenie dotyczące opadów śniegu dotyczy powiatów kolbuszowskiego, niżańskiego, mieleckiego, tarnobrzeskiego, stalowowolskiego i miasta Tarnobrzeg.