MODERNIZACJA W MUZEUM

Z powodu remontu w sierpniu gmach stalowowolskiego muzeum przy Sandomierskiej nie będzie dostępny dla gości. Ale w tym czasie miłośnicy historii i sztuki mogą zwiedzać trzy inne wystawy.
–Muzeum Regionalne w Stalowej Woli kontynuuje program wprowadzania udogodnień dla gości niepełnosprawnych. W sierpniu w gmachu przy ul. Sandomierskiej zostanie przeprowadzona modernizacja klatki schodowej, finansowana z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – informuje dyrektor Lucyna Mizera. – W związku z tym przez cały sierpień nie będzie dostępna dla zwiedzających wystawa stała „Z dziejów regionu nadsańskiego”.
W sierpniu Muzeum zaprasza natomiast na przedłużoną bezterminowo multimedialną wystawę „COP dla przyszłości. Ludzie – przemysł – architektura” w hali warsztatów szkolnych przy ul. Hutniczej 17. Wystawa ma nowe godziny otwarcia – można ją zwiedzać codziennie oprócz poniedziałku, w dni powszednie od godz. 11 do 18, a w soboty i niedziele od 16 do 20.
Przez całą dobę dostępna jest plenerowa wystawa „Opowiemy Ci o tych wypadkach. Solidarność 1980-1989 w Stalowej Woli” na placu przed kinem Ballada, ul. Staszica 14 (do 23 sierpnia).
Można także zwiedzać ekspozycję „Narodziny Stalowej Woli 1938” w pomieszczeniach hotelu Hutnik (po uprzedniej rezerwacji pod nr tel. 015 842 00 42).