NOC MUZEÓW Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

14 maja 2011 godz. 18.00-24.00

Nocne zwiedzanie, które Muzeum Regionalne w Stalowej Woli proponuje swoim gościom raz do roku już po raz szósty, cieszy się dużą popularnością.
I tym razem nie zabraknie atrakcji: oprócz zwiedzania wystaw będzie można wysłuchać aż trzech koncertów, w wykonaniu takich gwiazd jak MICHAŁ BAJOR, zespół AUDIOFEELS, a także tajemniczej ASTRID MONROE, a wszystko w godzinach 18.00-24.00 w sobotę, 14 maja i oczywiście wstęp wolny.

Tych, którzy z niecierpliwością będą wyczekiwać wieczora, już od rana zapraszamy na nową plenerową wystawę pod kinem Ballada: Portret rodzinny. Rodzina na starej fotografii. Przedstawiamy tam dawne, urokliwe zdjęcia, znalezione w albumach mieszkańców Rozwadowa, a także unikatowe dokumenty. Najstarsze ze zdjęć pochodzą z końca XIX wieku.

Od 18.00 do 21.00 można zwiedzać wystawę COP dla Przyszłości przy ul. Hutniczej 17. To wystawa, która budzi niekłamany zachwyt wszystkich gości z wielkich miast, którzy nie spodziewają się zobaczyć ekspozycji tej klasy poza metropoliami.

Natomiast w budynku przy Sandomierskiej dostępna będzie wystawa Matki, żony i… traktorzystki – czyli o Polkach w socrealizmie – to już ostatni dzwonek, żeby ją zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie „na traktorze”, bo jest czynna tylko do niedzieli 15 maja. Obok niej prezentowane są sensacyjne Listy z przeszłości, których niezwykłą historię dzięki mediom poznała cała Polska. Ale tylko w stalowowolskim Muzeum można zobaczyć te sławne listy w oryginale.

Nie tylko dzieci chętnie korzystają z możliwości, jakie daje interaktywna wystawa Poczuj sztukę. Ta absolutnie nietypowa i bardzo inspirująca ekspozycja będzie czynna tylko do niedzieli 15 maja, potem rusza do innych polskich muzeów.

Choć wystawa Z dziejów regionu nadsańskiego jest ekspozycją stałą, to nie oznacza, że nie pojawia się na niej nic nowego. Od pewnego czasu jej zwiedzanie uatrakcyjniają animacje edukacyjne na ekranach dotykowych, a także dwa stanowiska interaktywne, nawiązujące do ornamentyki w sztuce lasowiackiej.

Plenerową Galerię przez Dotyk jeszcze raz obejrzymy, spacerując po ogrodzie muzealnym w oczekiwaniu na koncerty. Najpierw, o 19.30, wystąpi zespół Audiofeels – finaliści konkursu Mam Talent – grupa wokalna, imitująca orkiestrę. To trzeba zobaczyć, bo w tym wypadku nie można wierzyć samym uszom. Koncert potrwa godzinę.
Po krótkiej przerwie kolejny godzinny występ w wykonaniu tajemniczej Astrid Monroe. Kto to taki? Trzeba przyjść i samemu się przekonać.
I na koniec Michał Bajor – gwiazda wieczoru – zaprezentuje Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty. Początek o 22.00.
Wszystkie koncerty odbędą się na scenie plenerowej, za budynkiem Muzeum. Szczegóły na plakatach, na stronie internetowej Muzeum i na naszym Facebooku.

Jeśli ktoś się martwi, jak po koncercie wrócić z Rozwadowa, to podpowiadamy, że o godzinie 23.04 z przystanku obok muzeum odjeżdża MKS linii 3, a o 23.50 z Rynku – MKS linii 20.