NOWA DĘBA MA… CHODY!

14 września br. (niedziela) w Nowej Dębie odbędą się Mistrzostwa Polski w Chodzie Sportowym Juniorów i Weteranów. Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 14.
Spodziewana liczba uczestników to 300-350 zawodników. Wiadomo już, że w mieście „ludzi lasu” zagości sprawujący patronat honorowy nad mistrzostwami Robert Korzeniowski, obwołany jednym z najlepszych chodziarzy wszech czasów, specjalizujący się w dystansie na 50 km. Pewne jest także, że po nowodębskich ulicach będą chodzić olimpijczycy i czołowi zawodnicy Polski, m.in. Artur Brzozowski, Jakub Jelonek, Beniamin Kuciński, Rafał Augustyn, Rafał Fedaczyński, Ilia Markov.
Imprezę organizuje Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, przy współudziale Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Województwa Podkarpackiego, Powiatu Tarnobrzeskiego oraz Gminy Nowa Dęba.
Dodajmy, że Nowa Dęba od lat może poszczycić się zdolnymi sportowcami, których pasją jest lekkoatletyka. Jednym z bardziej znanych wychowanków nowodębskich trenerów jest Grzegorz Sudoł, który w 2004 r. na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach zdobył VII miejsce w chodzie na 50 km, w roku bieżącym „wychodził” tytuł Mistrza Polski na tym samym dystansie i lada dzień będzie reprezentował nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Wiadomość została nadesłana przez: [email protected]