Nowe wystawy w Muzeum w Stalowej Woli

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli Zapraszamy na nowe wystawy: Adam Krzykwa – BESKID NISKI (fotografie) 24 czerwca – 31 lipca 2005. Wystawa jest plonem wędrówek Adama Krzykwy po najciekawszych zakątkach Beskidu Niskiego. Wrażliwe oko artysty wybrało dla nas szczególne miejsca i chwile, utrwalając na fotografiach ulotne piękno górskiego krajobrazu w niezwykłych konfiguracjach barwy i światła.
Druga z wystaw to rzeźba plenerowa Zbigniewa Maleszewskiego (24 czerwca – 31 sierpnia 2005).
Ekspozycja, pochodząca z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, zostanie zaprezentowana w stylowym otoczeniu muzeum. Realizacje rzeźbiarskie Maleszewskiego inspirowane są odwieczną zagadką bytu, w ich tytułach znajdujemy odwołania do kosmologii, matematyki, fizyki i filozofii.

ADAM KRZYKWA z wykształcenia jest przyrodnikiem, członkiem Związku Polskich Fotografików Przyrodniczych. Fotografią pasjonuje się od 25 lat. Inspiracje czerpie z natury, muzyki, sztuk wizualnych i podróży. Oprócz zdjęć pejzażowych i przyrodniczych zajmuje się fotografią portretową, kreatywną i reklamową. Jest laureatem Grand Prix Diakraj, Biosfera, Góry oraz nagrody specjalnej im. W. Puchalskiego. W dorobku ma kilka albumów autorskich, publikacje w licznych wydawnictwach, magazynach, kalendarzach, ponadto wystawy indywidualne w Polsce, Australii, Belgii, Niemczech i Czechach. Reprezentował Polskę na Światowym Festiwalu Fotografii Przyrodniczej w Szwecji – Vargarda w 1997 roku. Zawodowo zajmuje się fotografią reklamową, posiada własne wydawnictwo „Image”. Mieszka w Stalowej Woli.

ZBIGNIEW MALESZEWSKI, ur. 1924, jest z wykształcenia architektem i rzeźbiarzem, uczniem Franciszka Strynkiewicza. Ukończył Politechnikę Warszawską i ASP w Warszawie. należał do grona intelektualnych inspiratorów centrum rzeźby w Orońsku. Tworzy rzeźby wyłącznie w kamieniu, jak marmur, granit, sjenit, bazalt itp. Wystawia swoje prace od 1954 roku, uzyskując liczne medale i nagrody. Laureat krajowych i zagranicznych konkursów rzeźbiarsko-architektonicznych. Autor pomnika poświęconego gen. Kazimierzowi Pułaskiemu w Denver (USA). Odbył liczne podróże artystyczne po Europie, Azji, Afryce i Ameryce.

Zapraszamy też na wystawę stałą: Z dziejów regionu nadsańskiego
Muzeum czynne:
Pon., śr., czw., pt.: 8 – 15.30, wtorek: 8 – 18
niedziela: 16 – 19, sobota – nieczynne
Wstęp wolny.