Oświetlenie schodów – jakie wybrać?

Aby prawidłowo wybrać oświetlenie schodów, należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Przede wszystkim warto postawić na funkcjonalne modele oświetlenia. Sprawią one, że przestrzeń ta, będzie nie tylko dobrze się prezentować, ale także będzie bezpieczna. Oświetlenie to powinno dokładnie oświetlać stopnie schodów, aby z łatwością poruszać się po nich, także po zmroku. Co więcej, warto wybrać takie, które będzie stanowić także ciekawy element dekoracyjny. Uwzględniając wszystkie te czynniki, z pewnością wybierzesz idealne oświetlenie schodów.

Oświetlenie schodów – jakie wybrać?

Do oświetlenia schodów świetnie sprawdzą się kinkiety. Są one bardzo popularną formą, wybieraną do tego rodzaju oświetlenia. Dają one rozproszone, delikatne światło, kiedy są prawidłowo zamontowane. Wówczas nadają klimatyczny nastrój, ale także oświetlają schody, co sprawia, że są one bezpieczne, także po zmroku. Zamontuj kilka sztuk takiego oświetlenia, a świetny efekt- gwarantowany. Doskonale sprawdzi się tutaj kinkiet schodowy, dostępny w sklepie Lamp Design. Bardzo popularną formą oświetlenia schodów są także oprawy halogenowe. Najczęściej montowane są w nowoczesnych pomieszczeniach.

Oświetlenie LED schodów

Oświetlenie LED cieszy się dużą popularnością, także w przypadku schodów. Co więcej, taka forma oświetlenia jest funkcjonalna i sprawdza się doskonale zarówno w dzień, jak i w nocy. Ponadto kolorystyka jest bardzo różna, co sprawia, że z łatwością dopasujesz je do wnętrza i stylu. Bardzo często do oświetlenia schodów, wybierane są taśmy LED, które dają świetny efekt wizualny. Co więcej, ich montaż jest bardzo prosty.

Oświetlenie schodów – jakie natężenie światła będzie najlepsze?

Wybierając oświetlenie schodów, nie sposób zapomnieć o wyborze prawidłowego natężenia światła. Bez wątpienia najlepiej sprawdzi się delikatne oświetlenie, które zapewni widoczność stopni także po zmroku. Wybierz niższy poziom natężenia światła, niż w pozostałych pomieszczeniach. Sprawi to, że oświetlenie nie będzie zbyt mocne, a co za tym idzie nie będzie oślepiać, szczególnie nocą.

Barwa światła – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej barwy światła jest także bardzo ważny. Najlepiej sprawdzi się ciepła barwa, która nie będzie oślepiać, a także zniekształcać stopni schodów. W przypadku oświetlenia schodów warto stawiać na ciepłe, delikatne barwy, które nadają spokojnego charakteru we wnętrzu. W ten sposób światło będzie działało odprężająco i uspokajająco. W sklepie Lamp Design oprócz takich form oświetlenie znajdziesz także Italux lampy, czy oświetlenie podjazdu. W ten sposób zadbasz o oświetlenie zarówno we wnętrzu domu, jak i na zewnątrz.

Oświetlenie schodów powinno być odpowiednio dobrane i właściwie zaplanowane. W ten sposób zapewni bezpieczeństwo i będzie funkcjonalne. Ponadto warto zwrócić uwagę również na barwę , a także natężenie światła. Są to bardzo ważne czynniki, nadające odpowiedniego klimatu w danym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane oświetlenie schodów cechuje nie tylko funkcjonalność, ale także ciekawy efekt wizualny.

1 komentarz w temacie “Oświetlenie schodów – jakie wybrać?

Dodaj komentarz