Pięć bieszczadzkich schronisk pod jednym adresem!

Od początku czerwca br. działa serwis informacyjny www.5schronisk.bieszczady.pl. Serwis zawiera informacje o 5 schroniskach górskich i bacówkach PTTK w Bieszczadach. Opisane zostały Schronisko w Komańczy, Bacówka „Pod Honem” w Cisnej, Bacówka w Jaworzcu, „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej oraz Bacówka „Pod Małą Rawką”.

Górskie schroniska turystyczne PTTK są obiektami położone wzdłuż czerwonego szlaku biegnącego przez całe Bieszczady lub w niewielkiej od niego odległości. Schroniska oddalone są od siebie nie więcej niż o 1 dzień marszu. Schroniska są obiektami całorocznymi. Zapewniają noclegi w pokojach kilku- i wieloosobowych oraz na tzw. „glebie”. Oferują smaczne posiłki w umiarkowanej cenie, możliwość kupienia ciepłych i zimnych napojów oraz otrzymania wrzątku. Niezapomniana atmosfera bieszczadzkich rubieży od lat przyciąga do schronisk miłośników gór.

Serwis adresowany jest do turystów szukających informacji o możliwościach niedrogiego noclegu w górach. Dzięki zgromadzonym tu informacjom można łatwiej porównać walory poszczególnych obiektów, odnaleźć kontakty do schronisk lub zaplanować swoją wędrówkę przez Bieszczady.

Serwis zawiera zdjęcia obiektów, adresy i telefony kontaktowe, praktyczne porady, opisy okolicy, plany dojścia oraz czasy przejść pomiędzy obiektami. Równolegle do serwisu powstał informator dostępny w schroniskach i punktach informacji turystycznej. Jego wersję elektroniczną (pdf) można pobrać ze strony 5schronisk.bieszczady.pl.

W przyszłości planowane jest uruchomienie wersji angielskiej serwisu, rozbudowa części krajoznawczej oraz dodanie dodatkowych mapek okolicy.

Serwis www i informator powstały jako efekt nieformalnego partnerstwa górskich schronisk PTTK w Bieszczadach. Celem tych działań jest promocja turystyki „plecakowej” i popularyzowanie Bieszczadów jako miejsca krótszych i dłuższych wędrówek górskich. Akcję informacyjną koordynuje redakcja serwisu www.rawki.pl.

Wiadomość została nadesłana przez: [email protected]