Piękno przyrody: Góry jako idealne miejsce na regenerację i odprężenie

Góry to miejsce, które można odwiedzać przez cały rok. Dla fanów białego szaleństwa ważne są dobrze przygotowane stoki. Natomiast sympatycy wspinaczki i pieszych wycieczek docenią długie i ciepłe letnie dni. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przede wszystkim warto znaleźć miejsce, w którym znajdziesz czas na relaks. Po wielu godzinach spaceru i podziwiania piękna fauny i flory należy się upragniony odpoczynek. Twoje ciało z pewnością ucieszy się z gorącej kąpieli, pobytu w jacuzzi czy zabiegów w SPA. Warto więc znaleźć hotel, w którym możesz liczyć na komfortowe warunki i dobrą „opiekę” pracowników, którzy zadbają, aby pobyt był przyjemnością.

Odwiedź hotel Klaudia*** w pobliżu miejscowości Zawoja w Beskidzie Żywieckim: https://hotel-klaudia.pl/zawoja.

Odpoczynek w górach to dobry pomysł niezależnie od wieku

Wakacje w górach są doskonałe dla każdego, kto cieszy się dobrym zdrowiem. Niezależnie od wieku, góry przyciągają różne grupy ludzi. Spędzenie weekendu lub dłuższy wypoczynek w południowej części kraju to doskonały pomysł zarówno na rodzinne wydarzenie, jak i spontaniczną wycieczkę ze znajomymi. 

Góry oferują również doskonałe możliwości dla tych, którzy pragną spędzić czas sami ze sobą – to doskonała okazja do samorefleksji, oczyszczenia umysłu lub skoncentrowania się na kwestiach, które często zostają zepchnięte na drugi plan. Warto również podkreślić, że góry nie ograniczają się tylko do pieszych wędrówek, ale oferują różnorodne formy aktywnego wypoczynku. Dla każdego znajdzie się coś miłego do zrobienia!

Sprawdź ofertę Zawoja noclegi – https://hotel-klaudia.pl/noclegi-zawoja

Bliskość natury to pierwotne jest sedno

Jednym z głównych powodów, które przychodzą na myśl podczas planowania kilkudniowego wypoczynku, jest możliwość ucieczki z betonowej dżungli. Dzięki temu możesz zanurzyć się w pełni naturalnym otoczeniu, które jest nieprzewidywalne i fascynujące bardziej niż dobrze znane osiedla czy podwórka.

W górach nie ma dwóch identycznych miejsc. To właśnie tutaj możemy podziwiać zapierające dech w piersiach panoramy oraz urokliwą faunę i florę otaczającą nas, która przez tysiące lat kształtowała się pod wpływem zmiennych warunków klimatycznych. 

Im wyżej się wspinasz, tym większa jest różnorodność i częstsze okazje do zatrzymania się i rozejrzenia wokół siebie, ciesząc oczy i karmiąc duszę unikalnym górskim mikroklimatem.

Górskie katharsis 

Góry są majestatyczne, piękne i zapierają dech w piersiach. Samotne wędrówki lub te w gronie najbliższych to doskonała okazja, aby napawać się dobrym towarzystwem w urokliwej scenerii. W ten sposób oczyszczasz umysł i ciało, a to pozwala zachować zdrowy balans.

Górskie strumyki, krzewy, drzewa i śpiew ptaków uspokajają, pozwalają się wyciszyć i zrelaksować. Na wysokości powyżej 1000 metrów powyżej poziomu morza organizm produkuje więcej czerwonych krwinek. Ponadto naczynia krwionośne rozszerzają się, co przyspiesza transport tlenu i substancji odżywczych. dzięki temu możesz znacząco zredukować stres i się wyciszyć.

Dr Qing Li z Grupy Badawczej do spraw Terapii Leśnej i profesor nadzwyczajny w Nippon Medical School w Tokio przeprowadził ciekawe badanie. Grupa tokijskich biznesmenów w średnim wieku wybrała się na dwugodzinną sesję do lasu. U badanych zmniejszył się poziom kortyzolu i adrenaliny, czyli hormonów stresu. Wyraźnie spadło ciśnienie krwi, podniosła się odporność organizmu i zwiększył się próg bólu.

Ponadto olejki eteryczne, które unoszą się w powietrzu, pozytywnie wpływają na nastrój i działają przeciwdepresyjnie. Warto więc regularnie korzystać z dobrodziejstw lasów, których w Paśmie Babiogórskim nie brakuje.

Wybierz się w góry na wakacje!

Planujesz wyprawę wakacyjną? Pomyśl o aktywnym wypoczynku w górach. Jest to doskonała okazja, aby odsapnąć od pędu i obowiązków dnia codziennego. Szlaki wraz z całym swoim dobrodziejstwem czekają na Ciebie i Twoich bliskich. Spędź trochę czasu na świeżym powietrzu dla własnego zdrowia. Pamiętaj, że masz też do dyspozycji komfortowy hotel, w którym zrelaksujesz się w SPA lub na basenie, a Twoje dzieci znajdą rozrywkę na placu zabaw. Spędź czas tak, jak lubisz. Wybierz się w góry na wakacje!