Pik Pobiedy i Elbrus Race – prelekcja Aleksandry Dzik

Wszystkich miłośników podróży zapraszamy na kolejną prelekcję z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami.

Naszym gościem będzie Aleksandra Dzik, która na swoim koncie ma m.in. pierwsze polskie kobiece wejście na jedną z najniebezpieczniejszych gór świata – Pik Pobiedy (7439m n.p.m.). Ponadto jako pierwsza Polka dokonała wejść na wszystkie pięć siedmiotysięczników byłego ZSRR (Pik Pobiedy, Chan Tengri, Pik Somoni d. Kommunizma, Pik Korżeniewskiej, Pik Awicenny d. Lenina), uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery. W 2010 r. jako pierwsza kobieta ukończyła zawody Elbrus Race na najdłuższej trasie Extreme, ustanawiając zarazem kobiecy rekord w biegu na szczyt Elbrusa – 5h 04min. Od szeregu lat zawodniczo uprawia narciarstwo wysokogórskie,
w którym jej największe osiągnięcia to mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. W ubiegłym roku otrzymała nominację do nagrody środowisk wspinaczkowych „Jedynka” oraz nominację do nagrody „Travelery”.

Podczas swojej prelekcji „Pik Pobiedy i Elbrus Race” autorka opowie o wejściu na najwyższy szczyt Tien-szanu, a także o zawodach Elbrus Race. Na relację z zapraszamy wyjątkowo we wtorek 22 marca 2011 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny.
Organizatorem spotkań jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie, partnerem sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęli: Polskie Radio Rzeszów, TV Obiektyw oraz portale Onet.pl Odyssei.com, Krosno24.pl. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Wiadomość została nadesłana przez: Dorota Piwka PIKT Krosno