Podkarpaccy Liderzy Agroturystyki

Podkarpaccy Liderzy Agroturystyki
(14-10)

W dniu 10 października miało miejsce ostatnie posiedzenie Kapituły Konkursu Liga Gospodarstw Agroturystycznych 2003. Po przeprowadzonej wizytacji gospodarstw w dniach 25-26.09.2003 wyłoniono zdobywców trzech pierwszych miejsc w konkursie oraz laureata tytułu „Najbardziej Gościnne Gospodarstwo Agorturystyczne 2003” na Podkarpaciu. Oto oni:
I MIEJSCE w Konkursie zdobyło gospodarstwo agroturystyczne „Pod Lipą” pani Czesławy Zawadzkiej z Przychojca k/Leżajska.

II MIEJSCE w Konkursie zdobyło gospodarstwo agroturystyczne „AgroLipnica” www.agrolipnica.pl , które jednocześnie zostało „NAJBARDZIEJ GOŚCINNYM GOSPODARSTWEM AGORTURYSTYCZNYM 2003” województwa podkarpackiego (otrzymało najwięcej punktów w głosowaniu turystów).

III MIEJSCE w Konkursie zajęło gospodarstwo agroturystyczne „U MACIOŁKÓW” państwa Marii i Adolfa Maciołków z Równi k/Ustrzyk Dolnych.

Celem konkursu „Liga Gospodarstw Agroturystycznych 2003 ” było wyłonienie i wypromowanie najlepszych gospodarstw agroturystycznych z terenu województwa podkarpackiego jako ważnego elementu zachęcającego turystów do odwiedzenia naszego regionu i podniesienia pozycji agroturystyki w obsłudze ruchu turystycznego.
Była to I Edycja Konkursu, którego organizatorami byli: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Agencja Turystyczno-Promocyjna „Bieszczady” .
Ideą organizatorów jest kontynuacja tego przedsięwzięcia w przyszłości, tak by podkarpacka agroturystyka została dostrzeżona i miała możliwość zaistnienia nie tylko w naszym regionie ale również poza jego granicami.

Uroczyste zakończenie konkursu połączone z oficjalnym ogłoszeniem wyników odbędzie się 7 listopada 2003 w Ośrodku Wypoczynkowym „Bieszczady” S.C Myczkowce. W specjalnej Gali wezmą udział przedstawiciele mediów, władz regionu, sponsorów i uczestników Konkursu oraz innych. W trakcie uroczystości zwycięzcom konkursu zostaną wręczone nagrody, przeprowadzone zostanie również losowanie nagród dla turystów – uczestników głosowania.