Podsumowanie Jarmarku Turystycznego w Przemyślu 6.05.2004

W dniach 1-2 maja br. odbywał się w Przemyślu „Podkarpacki Jarmark Turystyczny”, będący oficjalnym rozpoczęciem sezonu turystycznego w naszym województwie.
W Jarmarku wzięło udział 60 wystawców z regionu podkarpackiego oraz z zagranicy – m.in. ze Lwowa, Truskawca, Kamieńca Podolskiego, Egeru (Węgry), Zlin (Czechy). Na stoiskach pod przemyską „Gromadą” można było zapoznać się z ofertą branży turystycznej, obejrzeć wytwory rzemiosła regionalnego i degustować potrawy regionalnych kuchni.
W trakcie jarmarku odbyło się również ogłoszenie wyników Konkursu „Na najatrakcyjniejszą ofertę przyjazdową do Przemyśla”. W gronie zwycięzców znalazły się trzy biura podróży – główną nagrodę otrzymało Biuro Podróży „Chortycia”, wyróżnienia BT „Polonez” i BT „Veni-Tour”. Konkurs miał na celu wyróżnienie nie tylko najbardziej atrakcyjnych ofert turystycznych, ale też najbardziej skutecznych marketingowo.

Jarmark był również okazją do wręczenia nagród „Podkarpackiego Znaku Jakości Turystycznej” przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną. Spośród 50 podmiotów z branży turystycznej z woj. Podkarpackiego nagrodzonych w konkursie w gronie wyróżnionych znalazły się również podmioty z Przemyśla, należą do nich: Hotel Europejski, Hotel „Gromada” Hotel Zamkowy z Krasiczyna, Hotel „Pod Białym Orłem”, Schronisko Młodzieżowe „Matecznik” PTSM, Pizzeria „Margherita”, Muzeum Dzwonów i Fajek oraz Arboretum w Bolestraszycach.

Podczas Jarmarku wręczono również nagrody za udział w konkursie fotograficznym pt.: „Przemyśl w obiektywie”. Wzięło w nim udział 150 prac 26 uczestników nie tylko z Przemyśla, ale również z Rzeszowa, Krakowa, Warszawy, Krosna, Katowic, Czechowic, Łańcuta, Janówka.
Nagrody otrzymali:
1 nagroda – Jacek Świętochowski – Przemyśl
2 nagroda – Agnieszka Szafirska – Rzeszów
3 nagroda Jan Śmigielski – Ostrów k. Przemyśla
Ponadto wyróżniono prace:
Jan Śmigielski – wyróżnienie Kodak Express
Hadrian Jakóbczak – Kraków
Mieczysław Wielomski – Czechowice Dziedzice
Dorota Milerowicz – Janówek Pierwszy
Dodatkowo – Kasia Łaba z Przemyśla lat 9 /najmłodsza uczestniczka konkursu/

W pokazie fotografii podróżniczej znalazły się relacje z wypraw przemyskich podróżników:
– W. Sosnowski „Huculszczyzna i Hasydzi”
– A. Grządziel „AZJA”
– D. Hop „Karpaty Wschodnie”
– J. Witkiewicz ”Czarny ląd widziany oczami białego człowieka”
– R. Kosterkiewicz „Od źródeł do ujścia Sanu”
– G. Karnas „Transylwania”

Ponadto w trakcie jarmarku odbyły się liczne imprezy sportowe: turniej piłki plażowej /wystartowało 22 zespoły/, Zawody Wędkarskie o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla
n. Sanem, Wiosenny przełajowy wyścig kolarski, III Cross Rodzinny nad Sanem./ Nagrody wręczył Przemysław Babiarz/.
W pierwszym dniu członkostwa Polski w Unii Europejskiej Prezydent Miasta Przemyśla otrzymał od pracowników MZK oraz Młodzieżowego Domu Kultury
i Szkoły Podstawowej Nr 5 symboliczny bezpłatny bilet do Unii Europejskiej.
Relacja pochodzi z Serwisu Miasta Przemyśla