Pracownik koparki odkopał ludzkie szczątki na posesji w miejscowości Nockowa

Podczas wykonywania prac kanalizacyjnych pracownicy natrafili na ludzkie szczątki. Odkrycia dokonano na jednej z posesji w miejscowości Nockowa. Informacje na temat pochodzenia ludzkich szczątków przekazała właścicielka posesji.

Odnalezione szczątki najpewniej należą do polskiego żołnierza

Według informacji przekazanych przez właścicielkę posesji, znalezione szczątki na jej posesji mają pochodzić do polskiego żołnierza. Gdy kobieta miała kilka lat, miała widzieć, gdy rosyjski żołnierz zabił polskiego żołnierza. Zdarzenie miało mieć miejsce podczas II wojny światowej. O sprawie miały wiedzieć lokalne instytucje, jednak nic z tą sprawą nie zrobiono. Ojciec kobiety miał zdecydować się na zakopanie szczątek na posesji.

Szczątki znaleziono już kilkadziesiąt centymetrów pod ziemią. Odnalazł je operator koparki, który wraz z innymi pracownikami wykonywali roboty kanalizacyjne. Obecnie policja wyjaśnia sprawę, a znalezione szczątki zostaną poddane specjalistycznym badaniom, które mają wyjaśnić dokładne pochodzenie. Celem służb jest również wyjaśnienie dokładnych okoliczności śmierci polskiego żołnierza, a także ustalenie jego danych personalnych i tożsamości.