Prelekcja Bartosza Piziaka – Węgierskie klimaty

Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza na pokaz zdjęć „Węgierskie klimaty”. To kolejne spotkanie z serii „Krośnieńskie spotkania z podróżnikami” tematycznie nawiązuje do odbywającego się w tym czasie w Krośnie święta Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

W trakcie pokazu będzie można zobaczyć najciekawsze – zdaniem autora – zakątki Węgier – kraju znanego w Polsce od wieków, jednak w dalszym ciągu często omijanego podczas turystycznych wędrówek przez polskich turystów.
A powodów, by troszkę więcej czasu poświęcić naszym „bratankom”, jest co najmniej kilka… Budapeszt, Balaton, liczne termy i winnice to tylko początek, by poczuć prawdziwy smak i powiew „orientu” niespełna 3h drogi od granicy polsko-słowackiej. Węgierskie stepy zwane pusztą, okolice Aggtelek ze wspaniałymi zjawiskami krasowymi czy magiczne Góry Bukowe kuszą… Zatem ruszajmy…

Na prelekcję Bartosza Piziaka „Węgierskie klimaty” zapraszamy 23 marca (poniedziałek) o godzinie 18.00 do Piwnicy PodCieniami, Rynek 5 w Krośnie. Partnerem spotkań jest sklep Wino i Przyjaciele. Patronat medialny nad spotkaniami objęły portale: www.onet.pl, www.odyssei.com, www.krosno24.pl oraz Polskie Radio Rzeszów. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Bartosz Piziak – pochodzi z Rzeszowa, absolwent geografii oraz zarządzania w turystyce na UJ, doktorant w Zakładzie Gospodarki Turystycznej i Uzdrowiskowej IGiGP UJ. Jeden z założycieli Akademickiego Klubu Turystycznego Rozdroże przy UJ i jego prezes. Pomysłodawca i organizator dwóch edycji Festiwalu Młodych Podróżników oraz innych, licznych imprez turystyczno-krajoznawczych. Organizował i prowadził wyprawy trampingowe do Afryki, Ameryki Południowej i Północnej. Pilot wycieczek krajowych i zagranicznych. Szczególnie interesuje się historią i geografią Ameryki Łacińskiej.
Strona internetowa: www.bartekpiziak.com – można tam znaleźć liczne fotografie z wyjazdów oraz poczytać o podróżniczych poczynaniach autora prelekcji.