Promocja Podkarpacia w Brukseli

Blisko czterdziestu dziennikarzy z wiodących mediów belgijskich oraz luksemburskich przybyło na spotkanie promocyjne Województwa Podkarpackiego, które zorganizowane zostało w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli.
Spotkanie, które poprowadził dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego Andrzej Klimczak, miało nie tylko zaprezentować turystyczne walory naszego województwa, ale również pokazać jego potencjał gospodarczy. Dziennikarze, reprezentujący wiodące media belgijskie i luksemburskie, z ogromnym zainteresowaniem poznawali uroki Podkarpacia ukazywane nie tylko w formie prezentacji multimedialnej, ale prezentowane również na wielkoformatowych fotogramach. Spotkanie zaszczycił obecnością Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Belgii Sławomir Czarlewski.

Jak się okazało, niektórzy Belgowie znają Bieszczady czy Jezioro Solińskie nie tylko z zasłyszanej gdzieś nazwy, ale również z odbytych w te miejsca wycieczek. Zarówno jednak oni, jak i ci, którzy o naszym regionie usłyszeli dopiero po raz pierwszy, z uwagą wsłuchiwali się w słowa dyrektora Andrzeja Klimczaka odkrywającego przed nimi kolejne urokliwe zakątki Podkarpacia i możliwości uprawiania aktywnej turystyki. Uczestników spotkania żywo zainteresowała także prezentacja potencjału gospodarczego województwa, szczególnie firm skupionych w „Dolinie lotniczej”.
Jacek Piłatkowski, pierwszy radca Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Brukseli przyznał, że prezentacja walorów naszego województwa została przygotowana w pełni profesjonalnie. Zdaniem zaś przedstawicieli Polskiej Organizacji Turystycznej, którzy współorganizowali spotkanie, żywe zainteresowanie zaproszonych na nie gości powinno zaowocować zdecydowanym wzrostem liczby belgijskich i luksemburskich turystów odwiedzających nasz region. Kilkunastu z obecnych na spotkaniu dziennikarzy już wyraziło chęć wzięcia udziału w planowanej na rok przyszły wizycie studyjnej na Podkarpaciu.

Wieczór promocyjny Podkarpacia w Brukseli zakończyło wspólne grillowanie, podczas którego nie zabrakło tak charakterystycznego dla naszego regionu piwa z Leżajska. Dziennikarze otrzymali nie tylko pokaźną ilość materiałów promocyjnych i informacyjnych dotyczących Podkarpacia, ale zostali także obdarowani między innymi słoiczkami miodu ze spadzi iglastej od Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie, wiklinowymi koszyczkami od burmistrza Rudnika nad Sanem oraz suszonymi owocami z firmy AWB z Handzlówki. Promocja województwa podkarpackiego w Brukseli była możliwa dzięki wsparciu Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Belgii oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: Biuro Prasowe UMWP