PROPOZYCJE IMPREZ NA WEEKEND 16-18.12.2005 r.

IMPREZY – RZESZÓW
V Kiermasz Świątecznych Rozmaitości
W dniach 17-18 grudnia w hali na Podpromiu.W sprzedaży m. in. choinki naturalne i sztuczne, szeroki asortyment ozdób choinkowych, lampek i szopek, a także: wyroby z gliny, wikliny, bursztynu, kamieni szlachetnych, minerałów i wosku. Nie zabraknie srebrnej biżuterii, kosmetyków renomowanych firm, malarstwa tradycyjnego, haftowanych serwet i obrusów.
Po raz pierwszy prezentacja na żywo tańców ludowych, obrzędów świątecznych, kolęd, pastorałek, a także degustacje wypieków i potraw wigilijnych.
Kiermasz trwać będzie w godzinach od 9.00 do 19.00.

Zaśpiewają kolędy
Rejonowe eliminacje do XII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie- sobota, 17 grudnia , godz.8.30, dolny kościół MB Saletyńskiej przy ul. Dąbrowskiego. Przesłuchania potrwają do późnych godzinych wieczornych. Będą otwarte dla publiczności. Weźmie w nich udział 48 wykonawców z całego Podkarpacia (chóry, zespoły, soliści).

Andersen w WDK
WDK w Rzeszowie zaprasza w sobotę o godz. 17 dorosłych i młodzież na film „Hans Christian Andersen i jego cień”.

Przedświąteczny kiermasz
Rzeszowski WDK zaprasza na przedświąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego, który odbędzie się w niedzielę w godz. 11 – 16 w sali wystawowej WDK. Na wystawie będzie można zakupić stroiki, ozdoby choinkowe, hafty, obrazy, biżuterię, kompozycje kwiatowe.

Pokazy kina niezależnego
WDK w Rzeszowie, „Cinema”, „Filmforum.pl”, SDT – Film, Warszawska Szkoła Filmowa, Heyah-KLAPS i Stowarzyszenie „J’arte” zapraszają na pokazy kina niezależnego „Cinema Off”, w ramach których zaprezentowana zostanie retrospektywa „Toruń Film Festival – TOFFI 2004”. Dodatkowo będzie można obejrzeć najnowsze filmy Karola Ramone z Jasła pt. „Mimoza” i „W poszukiwaniu zyskanego czasu”. Pokaz odbędzie się w sali widowiskowej rzeszowskiego WDK w piątek o godz. 18. Kolejny pokaz zaplanowany jest na 17 stycznia o godz. 18.

Natomiast pokazy Kina Niezależnego „Off – publicystyka” odbywają się w piątek o godz. 19 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.

Pokaz zdjęć z Kaukazu
Podkarpacki Klub Podróżnika zaprasza na pokaz zdjęć o filmu z Kaukazu, wejście na Elbrus; autorstwa Pawła Bińczyckiego i Bogdana Deca. Pokaz odbędzie się we wtorek o godz. 19 w pubie „Atmosfera” (ul. Grunwaldzka 26).

KOLBUSZOWA
JARMARK ADWENTOWY
Miejski Dom Kultury zaprasza na Jarmark Adwentowy , który odbędzie się w niedzielę w godz.10-16.
Oprócz tradycyjnych ozdób choinkowych będzie można podziwiać różnego rodzaju stroiki i wyroby rękodzielnicze. W trakcie spotkania odbędzie się też pełne kolęd „Świąteczne karaoke”

ROPCZYCE
Kiermasz świąteczny
W piątek i sobotę w godz. 8 – 20 w Centrum Kultury w Ropczycach odbywać się będzie kiermasz. Będzie można kupić prace świąteczne (ozdoby, kartki, stroiki) wykonane przez wychowanków i pensjonariuszy m.in. Domu Pomocy Społecznej w Lubzinie, Caritas w Ropczycach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ropczycach oraz Środowiskowego Domu Pomocy w Ropczycach. Natomiast wystawa i kiermasz stroików świątecznych Elżbiety Kosydar odbędzie się w dniach 17 – 23 bm. w godz. 8 – 20. Otwarcie wystawy nastąpi w piątek (16 bm.) o godz. 18.
KROSNO
Jubileuszowe kolędowanie
W Dziecięcym Konkursie Piosenki Ludowej, Kolęd i Pastorałek biorą udział uczennice i uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów regionu Pogórza Karpackiego. Laureaci eliminacji środowiskowych wezmą udział w finale regionalnym Konkursu, który odbędzie się w sobotę o godz. 10 w sali widowiskowej Krośnieńskiego Domu Kultury. Wstęp na przesłuchania jest wolny.

MIEJSCE PIASTOWE
Kolędy i pastorałki
Koncert Galowy laureatów VII Konkursu Kolęd i Pastorałek odbędzie się w niedzielę, w sali GOK. Początek o godz. 15. Wstęp wolny.

W Filharmonii Rzeszowskiej
Oratorium na Boże Narodzenie
W piątek o godz. 19 w Filharmonii Rzeszowskiej odbędzie się przedświąteczny koncert w programie którego znajdzie się „Oratorium na Boże Narodzenie” „A kto się odda w radość”. Muzykę do utworu skomponował Włodzimierz Korcz, a słowa Ernest Bryll. Orkiestrze Filharmonii towarzyszyć będą soliści m.in.: Alicja Majewska, Krystyna Prońko, Dorota Osińska, Marek Bałata, Zbigniew Wodecki.

Teatr
Alicja w Krainie Czarów – W niedzielę o godz. 15 na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej odbędzie się premiera musicalu „Alicja w Krainie Czarów” według L. Carrolla w reżyserii Cezarego Domagały, z muzyką Tomasza Bajerskiego i scenografią Jerzego Rudzkiego. W roli Alicji występują Zuzanna Madejska i Martyna Kubiak.
Chyba nie ma osoby, która nie zna historii o dziewczynce przeniesionej przypadkiem do magicznej krainy. Ta niezwykła opowieść zaczyna się w momencie, gdy Alicja spotyka nieco dziwacznego Białego Królika, który z niewiadomych powodów niesłychanie się śpieszy. Alicja – bardzo logicznie myśląca osóbka – zaintrygowana nietypowym zachowaniem zwierzaka, postanawia pobiec jego śladem. Wpada do głębokiej nory, na dnie której znajduje się… kraina snu, pełna cudów. Królik zostaje przewodnikiem Alicji po tym zaczarowanym świecie, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie spotkać można całą gromadę niewiarygodnie dziwnych stworzeń.
„Alicja w Krainie Czarów” to świetna propozycja dla wszystkich. Spektakl pełen przygód i fantazji, humoru i magii, z cudownymi piosenkami, wspaniałą muzyką, układami choreograficznymi i pięknymi barwnymi kostiumami.

Mój boski rozwód
W piątek i sobotę o godz. 18 Teatr Siemaszkowej zaprasza na szalenie dowcipną, błyskotliwą i inteligentną komedię o miłości, i zdradzie, o przyjaźni i seksie, o przemijaniu i radości życia, o kobiecych tęsknotach i odwiecznych problemach w stosunkach damsko-męskich.
Spektakl „Mój boski rozwód” to pełne humoru, ale i życiowej mądrości teksty, zabawne sytuacje, momenty zaskakujące, śmieszne i wzruszające sprawią, że każdy spojrzy na swoje życie zupełnie inaczej.
Kay zapewniała mnie, że pierwsze 50 lat w życiu kobiety to są te najgorsze. Mówiła, że powinnam spojrzeć na swoje życie jak na smakowity obiad, a na mężczyznę jak na dodatek – przyjemny, ale niekonieczny. Poradziła mi, żebym się sobie oświadczyła, sama przyjęła oświadczyny i sama wyszła za siebie. Aby… kochać siebie aż do śmierci. Śmiejcie się jak chcecie, ale mi to pomogło.

WYSTAWY
BWA zaprasza – W sali górnej można oglądać pokonkursową wystawę „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2005”, a w sali dolnej wystawę znakomitego grafika, profesora Włodzimierza Kotkowskiego. W Galerii Małej można oglądać malarstwo Marcina Ruta. Wystawy potrwają do 15 stycznia 2006 r.

Autoportret – W niedzielę o godz. 16 w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli odbędzie się otwarcie wystawy pokonkursowej „Autoportret” oraz wystawy „Krajobrazy i martwe natury z amerykańskiej kolekcji Toma Podla”.

K O N C E R T Y
Rzeszów – AKADEMIA Coś dla hiphopowców
W piątek klub zaprasza na koncert Płomień 81 i Ten Typ Mes, Support Aspect Crew Esaubei. Imprezę poprowadzi Dj OSA. Wstęp od 18-roku życia. Bilet 25 zł.

COMA w Rzeszowie
Akademia, 18 grudnia, godz. 18
W 2004 roku byli u nas i grali w malutkim koncertowym studiu Radia Rzeszów. W lipcu tego samego roku na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie otrzymali trzy nagrody (publiczności, dziennikarzy i główną festiwalu) i …3 beczki piwa, które od razu rozparcelowali wśród swoich fanów. Potem była m.in. nominacja i Fryderyk w kategorii 'Najlepszy album roku – Rock” za ich niesamowite dzieło 'Pierwsze wyjście z mroku”. Wszyscy oczekujący sprawnie żonglującego emocjami wokalisty Piotra Roguckiego śpiewającego „Leszka Żukowskiego”, „Spadam” oraz ciężkich gitarowych riffów tworzących niepowtarzalny balladowy klimat będą mogli zapaść w COMĘ 18 grudnia w rzeszowskiej Akademii.
Bilet 20/25 zł

IKS BAND
W niedzielę o godz. 18 w sali widowiskowej WDK odbędzie się koncert Zespołu Jazzu Tradycyjnego „IKS BAND”.

JAZZ NA ŻYWO Jazz Club Rzeszów, ul. 3 Maja 13
Piątek: „Swing, lata 20., lata 30.” Muzyka z filmu Vabank w wykonaniu zespołu Top Swing, mile widziane kapelusze, cygara i wszystko, co kojarzy się z tamtym klimatem. Top Swing zagra wiele niezapomnianych amerykańskich standardów z tego okresu.
Sobota: „Latino Jazz Night”. Gorące rytmy jazzu latynoskiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Latino Jazz Brothers”. W składzie m.in.: Dominik Muszyński – instrumenty perkusyjne i przeszkadzajki, Dominik Mietła – trąbka oraz Marek Konieczny – gitara. Tego wieczoru królować będzie salsa, samba i inne gorące klimaty rodem z Ameryki Południowej i Afryki, oczywiście z nutką jazzu.

Strefa Chaosu III ; Pod Palmą, 16 grudnia
Kolejna odsłona cyklicznej dawki alternatywnych dźwięków już 16 grudnia. Na scenie klubu Pod Palmą zagra formacja Punk Małolaty. Maskotka tej eydcji „Strefy…” grająca mieszankę grunge, punka, hard-rocka, zafascynowana dokonaniami The Offspring, imponuje również wiekiem (od 12-14 lat). Kolejna grupa 004 ma na swoim koncie świeżo wydany album „El Diablo”. Ostatnimi czasy Seevy, Mayo, Fish Dick i Stona dużo koncertują i można powiedzieć, że wypracowali swój niepowtarzalny styl krzyżując metal, hard-core ze szczyptą punka. Gwiazdą III edycji tego minifestiwalu będzie grupa Jesus Chrysler Suicide, której płyta „Schizovirus 0” w podsumowaniu miesięcznika „Tylko Rock” znalazła się na liście 100 najważniejszych płytowych dzieł lat 90. Koncertem Pod Palmą zespół zainicjuje trasę „Tur podkarpacki”. Autorzy „Świni na tronie” zaprezentują premierowe kompozycje z mającego ukazać się pod koniec lutego 2006 r. nowego krążka. Mechaniczny chaos między występami zespołów oraz po koncercie wprowadzał będzie DJ Lols.

Kolbuszowa – Ostro w Domu Kultury
Hard core, ska, punk i regge -na taką mieszankę możecie liczyć odwiedzając w sobotę Miejski Dom Kultury. Wystąpią Pignation z Pabianic, Blood Is The Harvest z Łodzi, Zdrajca z Przemyśla oraz kolbuszowskiej grupy Lemoor, Readcloser i Formic Aicid. Początek o godz.19. Wstęp -6zł.

Rzeszów, Stalowa Wola, Tarnobrzeg
Tur podkarpacki Jesus Chrysler Suicide 16-18 grudnia
Legenda rzeszowskiej sceny alternatywnej – Jesus Chrysler Suicide rusza w tournee. Tym razem „zarażona Schizovirusem” zostanie publiczność naszego regionu. „Tur podkarpacki” zaryczy złowieszczo w następujących miejscach:
Piątek, 16 grudnia w Rzeszowie w klubie Pod Palmą razem z formacją 004, godz.20.30. Bilet 8 zł.
Niedziela, 18 grudnia, Stalowa Wola, razem z grupą Cerebrum klub Ultima, godz.19.
Czwartek, 22 grudnia, Tarnobrzeg, Blues&Rock, godz. 20.30.

Łańcut – Koncert dobroczynny
W niedzielę o godz. 16 w sali widowiskowej w MDK w Łańcucie odbędzie się koncert dobroczynny na rzecz Fundacji Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II. W programie występy zespołów tanecznych i wokalnych. W przerwie koncertu odbędzie się kiermasz świąteczny.

Co słychać w klubach .
PIANO – Rzeszowski Piano Club (przy ul. Moniuszki 2) zaprasza w piątek na „Soul Black Music For You”, a w sobotę na „Sunny Time” czyli słoneczną sobótkę. W poniedziałek w klubie zabawa do białego rana „Sain’t Szczepan”, w środę muzyka lat 60. – 90, a w czwartek szalona noc „Brasil i tylko Brasil”.

KWADRAT
Nowo otwarty klub muzyczny Kwadrat przy istniejącej już restauracji (ul. Przesmyk 6, boczna Mickiewicza) zaprasza w piątek na house, latino, R&B. Sobota najlepsza w Kwadracie… Wstęp dla osób powyżej 21 roku życia.
AKADEMIA
W sobotę Akademia zaprasza na HOUSE OPPENING CELEBRATIONS część 2. Pokaz najnowszej kolekcji firmy HOUSE oraz wielkie otwarcie nowego sklepu w PLAZA RZESZÓW. Pierwszych 300 osób ma na imprezę wstęp wolny. W niedzielę ze swoim repertuarem zagości w Akademii zespół COMA. Ceny biletów: przedsprzedaż: 20 zł, a w dniu koncertu 25 zł. Początek koncertu ok. godz. 19.
KINO Rzeszów
W piątek w pubie Kino zagra DJ Clermont Ferrand. W sobotę z DJ-Leniviec. Niedziela to karaoke.
ATTIC
Pub Attic w Sędziszowie Młp. (ul. 3 Maja 31) to lokal z cyklu „3 w 1”. Jest tu pub, pizzeria i dyskoteka. W piątek i sobotę dyskoteka. Wstęp zawsze wolny. Dla kibiców projekcja meczy i skoków narciarskich. Atutem sędziszowskiego pubu jest oryginalny klimat, częste promocje i… pyszna pizza.
AKROPOLIS
Restauracja Tawerna Grecka Akropolis – pierwsza w Rzeszowie naleśnikarnia (ul. Rynek 18) zaprasza w piątek, sobotę i niedzielę na romantyczną kolację przy świecach. Dla gości specjalne karty rabatowe.
TRYGON
Magowie Psychodelicznej Nuty zapraszają w piątek na: „WINTER PSYCHEDELIC RACE”. Gdzie? W klubie TRYGON (Piłsudskiego 31). Start o godz. 21. Wjazd 6 zł.
POD PALMĄ
Klubie w piątek odbędzie się trzecia STREFA CHAOSU. Zagrają JESUS CHRYSLER SUICIDE, 004 oraz PUNK MAŁOLATY. Impreza rozpocznie się o godz. 20. Bilety w cenie 8 zł do nabycia przed koncertem oraz w sklepach Dibo (ul. Kopernika 4), Code (ul. Matejki 16).

HOBBY
Rzeszów – Z PTTK za miasto
W niedzielę odbędzie się kolejna wyprawa z cyklu „W niedzielę za miasto z przewodnikiem PTTK”. Trasa: Odrzykoń – Węglówka. W programie zwiedzanie: w Odrzykoniu – zamek Kamieniec, w Węglówce – dawna cerkiew zamieszańców, dąb Poganin. Do przejścia 12 km. Koszt wycieczki 12 zł.

NA SPORTOWO
KROSNO – URODZINY MOSiR-u
Z okazji 30-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji , w niedzielę od godz.15, w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bursaki, zmierzyć się można w konkurencjach sportowych i posłuchać grupy VIR (na zakończenie , godz.19). Wstęp darmowy.

Życzymy udanego weekendu !
CIT w Rzeszowie
Sylwia Hausner

Źródło: Super Nowości , GC „Nowiny” , www.gazeta.pl , www.erzeszow.pl