Propozycje na weekend 12-14.08.2005 r.

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend.

Imprezy
RZESZÓW
Festiwal Kultury Japońskiej Teatr „Maska”
W piatek od godz.15:00 odbędą się prezentacje ikebany (sztuki układania kwiatów), nastepnie recital pieśni japońskich oraz wystepy artystów z Polski i Japonii.
Centrum Obsługi Inwestora
W sobotę w (Rynek 5) od godz.12:00 m.in.: pokaz sztuki zakladania kimona, parzenie i degustacja zielonej herbaty, a także wykłady na temat kontaktów polsko-japońskich.
Estrada na Rynku
Od godz.16:00 pokaz origami i kaligrafii, konkursy, pokaz judo i karate, pieśni japońskie i występy artystyczne.
Imprezę organizuje Centrum Kultury Japońskiej w Przemyślu oraz Fundacji Polsko-Japońskiej Yamato.

Rynek
W sobotę, o godz.20:00, na estradzie koło Ratusza zaprezentuje się grupa Orinoko.
W niedzielę zagra zespół Alibaby. Będą też pokazy breakdance i występ Waldemara Ochni – najsłynniejszego polskiego parodysty.

KOLBUSZOWA Koncert hip-hop
W sobotę o godz. 19:00 wystapią: Eldo/Grammatik z Warszawy oraz Słowo Honoru, Ka2, GNW, Mc Sensei i grupy breakdance – 2w1 oraz One to one. Wstęp – 5,00 PLN.

IWONICZ ZDRÓJ – Piknik Country
W niedzielę o god.17:00 na Placu Dietla w Iwoniczu odbędzie się Piknik Country. Wystąpia zespoły Couch z Krakowa oraz Johny Walker z Katowic.

STRZYŻÓW – „Lato z Radiem Rzeszów”
W niedziele o godz.15:00 na stadionie przy ul. 1 Maja wystąpią: Dżem, Vir, Skangur oraz Swaty – zespół rockowo-folkowy ze Strzyżowa.

STĘPINA – Operacja „Anlage Sud II”
Zabytkowe pojazdy wojskowe i żołnierze Wehrmachtu, Armii Krajowej, Armii Czerwonej pojawią się w najbliższą sobotę oraz w niedzielę przy miejscowych bunkrach. W sąsiedztwie schronów oraz miejscowych kamieniołomach rozegrają się sceny batalistyczne z okresu II wojny światowej. Partyzanci AK zaatakują patrol Wehrmachtu, potem Niemcy zmierzą się z oddziałem Armii Czerwonej. Wszystko w ramach Operacji „Anlage Sud II” czyli kolejnego Zlotu Militarnego.
Poza rekonstrukcą walk organizatorzy przewidzieli m.in. ekspozycję zabytkowych pojazdów wojskowych, pokazy walki wręcz, zwiedzanie pohitlerowskich schronów i przejażdżki pojazdami terenowymi.
Wstęp – 2,00 PLN, dzieci i młodzież do lat 18 – wstęp wolny. Początek imprezy o godz.13:00.

POLAŃCZYK – Tele Lato
W niedzielę odbedzie sie X edycja Tele Lata w ośrodku „Stomil-Zjawa” w Polańczyku. Początek o godz.10:00. W programie blok zabaw i konkursów dla dzieci. Bedą też zawody zawody pływackie, zawody kajakowe, wybory Miss Zalewu Solińskiego. Organizatorzy zachęcają do uczestnictwa w konkursach i zawodach szczególnie dzieci niepełnosprawne. Do tego wszystkiego pyszna bieszczadzka kuchnia i wspaniały uzdrowiskowy klimat. Imprezę uatrakcyjnią koncert Pawła Kukiza wraz z zespołem Piersi oraz Haliny Frąckowiak.

LESKO – AGROBIESZCZADY 2005
W sobotę i w niedzielę w Zespole Szkół Drzewnych odbędą sie targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła. W planie m.in. konkursy: Tradycyjny Polski Produkt Podkarpacki, Podkarpacki Produkt lokalny, Ekologiczna Podkarpacka Żywność oraz konkurs na najlepszą prezentację gminy.

KRACZKOWA – Festyn sportowy
W poniedziałek na stadionie Klubu Sportowego „Czarni” odbędzie się festyn. Początek imprezy o godz.14:00. W programie m.in.: występy artystyczne, pokazy sprawnosci użytkowej przewodników, psów, a także motorów policyjnych, skoki spadochronowe i in. Gwoździem programu będzie mecz piłki nożnej pomiędzy Reprezentacja Podkarpacia i zesołem Old Boys Kraczkowa. Na boisku będzie można zobaczyć m.in.: przedstawicieli lokalnych władz, byłych pilkarzy, żużlowców Marmy Polskie Folie Rzeszów, młodzieżowego mistrza świata w boksie zawodowym – Dawida „Cygana” Kosteckiego oraz dziennikarzy lokalnych mediów. Imprezę zakończyzabawa taneczna do białego rana z zespołem „Krokus”.
Honorowy patronat nad imprezą sprawuje prezydent miasta Rzeszowa. Patronat medialny nad imprezą objęły Super Nowości i Radio Bieszczady.

TYCZYN – Piknik rodzinny
Impreza rozpocznie się o godz.14:00 od zabaw i konkursów dla dzieci. Zostanie wybrana minimiss i ministrongman. Na godz.16:30 zaplanowano pokaz tańców breakdance. Natomiast o 19:00 rozpocznie się dyskoteka. Przez cały czas trwania imprezy dzieci mogą skakać na trampolinie, będą kramy, wata cukrowa i inne atrakcje.

Dla oka
RZESZÓW
Reaktor Sztuki
„Fotografie II: obrazy światłem zapisane” – to tytuł wystawy Jerzego Wygody, jaką można oglądać w rzeszowskim Reaktorze Sztuki. Ekspozycja ponad 40 barwnych zdjęć, wykonanych techniką analogową bez obróbki cyfrowej. Wystawa będzie otwarta do pierwszego tygonia września. Wstęp gratis.

BWA
W górnej sali wystawowej prezentacja twórczości austriackiej artystki Marthy Jungwirth. W dolnej sali prace Marii Polakowskiej-Prokopiak oraz Jerzego Kierskiego. W Galerii Małej Domu Sztuki w Rzeszowie trwa wystawa najnowszych rysunków rzeszowskiego twórcy, Macieja Majewskiego. Wszystkie ekspozycje można oglądać do 4 września.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa
„Jedna godzina z życia miasta” – konkurs fotografczny, którego celem jest reporterski zapis zdarzeń, które miały miejsce w piatek (12 sierpnia). By wziąć udział w konkursie, należy w piątek do godz.15:00 zarejestrować się w Galerii Fotografii (ul. 3 Maja 9). Od godz.15:00 odbędą się godzinne warsztaty fotograficzne, gdzie będzie można uzyskać także wszelkie informacje o regulaminie konkursu, zaś w godz.16:00 – 17:00 uczestnicy konkursu ruszą na miasto, by utrwalać życie.

Giełda Staroci
III LO w Rzeszowie zaprasza na kolejną giełdę staroci. Odbędzie się ona w niedzielę w godz.7:00 – 12:00.

KOLBUSZOWA
Piątek – o godz.19:00 w MDK rozpocznie się pokaz filmów amatorskich wykonanych przez młodzież. Wstęp wolny.

Na sportowo
ZAGÓRZ
Rajd Pojazdów Zabytkwych
Od piatku do niedzieli trwać będzie VII Bieszczadzki Rajd Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Klub Pojazdów Zabytkowych „Weteran”. Program:
Piatek
15:00 – 22:00 – przyjmowanie uczestników w bazie rajdu w Zakuciu.
Sobota
9:00 – wyjazd na bieszczadzką trasę (przez Lesko)
13:00 – powrót
16:00 – konkurencje sprawnościowe
Niedziela
10:00 – parada ulicami Zagórza
10:30 – konkurencje sprawnościowe
13:00 – rozdanie nagród i zakończenie rajdu

RYMANÓW ZDRÓJ
Wyścig kolarski
W sobotę o godz.11:55 przy Parku Zdrojowym honorowy start Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „O Puchar Uzdrowisk Karpackich”. Wyścig rozpocznie się w Besku o godz.12:15. Trasa będzie wiodła m.in. przez Sanok, Solinę, Duklę, Iwonicz Zdrój. Meta w Rymanowie Zdroju.

RADAWA, pow.Jarosław
Turniej plażówki
W sobotę na terenie Ośrodka „Mirandia: – X Otwarty Regionalny Turniej Siatkówki Plażowej. Początek o godz.10:00.

PRZEMYŚL
Turniej plażówki
W niedzielę na plaży miejskiej nad Sanem odbędzie się turniej siatkówki plażowej dla amatorów. Początek o godz.9:00, zapisy przed turniejem.

JASŁO
Festyn sportowy
W sobotę, od godz.15:00, na osiedlu Gamratu odbędzie się festyn. W programie m.in. wyścigi w workach i mecz żonaci – kawalerowie. O godz.20:00 – zabawa ogrodowa. Wstęp – 3,00 PLN, dzieci – gratis.

BARYCZKA
Piknik sportowy
Rywalizacja w podbijaniu piłki, zawody piłkarskie i mnóstwo konkursów – to niektóre atrakcje pikniku. Wieczorem zabawa taneczna. Impreza w niedzielę o godz.14:00.

W klubach
RZESZÓW
Akademia
Druga Sauna Wakacji 2005 – wystąpi gwaiazda hip-hopu, piatek, godz.21:00.
Kolorowy weekend w Akademii – zabawa w dwóch salach, sobota i niedziela.
W sobotę do godz. 22:30 panie maja wstęp wolny, natomiast w niedzielę, wstęp wolny do godz.22:30, mają panowie.
W programie największe taneczne przeboje, najmodniejsze klubowe rytmy. Tradycyjnie w wakacyjna sobotę poszukiwać będziemy kandydatów do tytułu Króla i Królowej Parkietu Lata.
W Azylu: ARYTMIA. Zagrają: Alchemyst, Lemonhead, Mourner, Lament. Początek o godz.21:00.

Alibi
Dyskoteki – piatek i sobota.

Deja Vu
Ostatni weekend, ostatnie szalone dyskoteki. W piatek impreza w rytmie muzyki z lat 70.. w sobotę i niedzielę w programie muzyka taneczna i rytmy klubowe.

Kino
Klubowe Kino – w piątek gra DJ Karol.
Nowy Muzyczny Format – DJ Clermont Ferranda, sobota, godz.21:00.

Miramonti
Piatek – dyskoteka w rytmie lat 60.,70.,80.
Sobota – dancing do białego rana przy muzyce na żywo.

Piano
Dyskoteki – piatek i sobota.

Źródło:
Nowiny
Super Nowości

Życzymy udanego weekendu!
CIT Marta Wiech

Wiadomość została nadesłana przez: CIT