Propozycje na weekend 15-17 lipca

Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ul. Asnyka 6 podpowiada, jak miło i ciekawie spędzić weekend poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend. Zapraszamy także do nadsyłania relacji oraz zdjęć. Najlepsze zamieścimy w naszym serwisie. CIT, za naszym pośrednictwem informuje, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę przewodników oraz map turystycznych z terenu Podkarpacia i nie tylko.

Imprezy
BIAŁOBRZEGI
Biesiada ludowa. Występ zespołów śpiewaczych z terenu powiatu łańcuckiego oraz popis zespołu tańca ludowego „Grodziszczoki” uświetni V Powiatową Biesiadę Ludową, która odbedzie się w niedzielę o godz. 16:00 na placu przed Gminnym Osrodkiem Kultury i Czytelnictwa w Białobrzegach. Po wspólnym muzykowaniu odbędzie się zabawa taneczna.

BOGUCHWAŁA
Piknik pierogowy. Degustacja 15 rodzajów pierogów, występ zespołu „Preludium” i grupy cheerleaderek „Atlaski”, a także muzyka na żywo – DJ czeka na wszystkich, którzy w ten piatek pojawią sie na pikniku pierogowym w Boguchwale.Początek imprezy o godz. 15:00 w ogródku letnim „Zapel Service – Dobre jadło”.
W niedziele odbędzie się „Piknik samorządowy”. W programie turniej siatkówki plażowej (godz. 10:00), występy zespołów artystycznych (godz. 16:00), a o godz. 18:00 festyn. Organizatorzy zadbali również o dobrą zabawe dla dzieci. Z myslą o nich przygotowano trampolinę, dmuchane zjeżdżalnie, samochodziki, stoiska ze słodyczami. Impreza odbędzie się na terenie basenów kapielowych w Boguchwale.

BRZOSTEK
Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, odbywać się będą IV Dni Ziemi Brzosteckiej.
W sobotę o godz.14:00 powiatowe zawody Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, o godz. 18:00 zabawa taneczna, o godz. 18:00, o godz. 22:00 pokaz sztucznych ogni.
W niedzielę o godz. 14:00 blok zabaw dla dzieci, występy zespołów tanecznych i muzycznych, koncert kapeli ludowej. O godz. 19:00 wystapi gwiazda muzyki dance „Thomas”, o godz. 20:30 występ zespołu popowego „Tatuash”, po nim zabawa taneczna na wolnym powietrzu do rana. Dodatkowe atrakcje: malowanie twarzy, przejażdżki kucykami, samochodziki, trampolina. Festyn odbywać się będzie na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzostku.

IWONICZ ZDRÓJ
W sobotę o godz. 16:00, przemarszem zespołów po deptaku, rozpocznie się IV Festiwal Karpacki. O godz.20:00 – wspólne ognisko.
W niedziele o godz. 15:30 – korowód ulicami miasta. Od godz. 16:00 – koncert galowy i Karpacki Wieczór Tańca.
Wystąpią: Lwowiacy ze Lwowa, Telab z Budapesztu, Stropkovczany ze Stropkowa oraz zespoły Sadeczanie, Osławiany i Ziemia Leżajska.

JASŁO i SANOK
Koncerty – zagrają: Dżem, Małgorzata Ostrowska, Vir, Skangur.
Na piknik zapraszamy w sobote na teren MOSiR w Jasle.
W niedziele natomiast spotykamy sie na sanockich błoniach.
Poczatek o godz. 15:00.

KROSNO
Granie na Starówce. W niedzielę, o godz. 18:00, na estradzie Rynku – koncert zespołu Trzy w Jednym, kapeli podwórkowej Staśka Derenia z Sanokaoraz zespołu śpiewaczego „Łęczanie” z Łęcznej.

MARKUSZOWA
Na XIV Międzywojewódzkie Spotkanie Kapel Ludowych „Markuszowa 2005” zaprasza społeczność wsi Markuszowa i Ośrodek Kultury w Wisniowej. Impreza odbędzie się w niedzielę o godz. 15:00 na placu przy Szkole Podstawowej w Markuszowej, zaś o godz. 18:30 – wielki festyn ludowy.

NAROL
Jarmark Galicyjski. W piatek o godz. 19:00 zabawa przed narolskim ratuszem, akustyczny występ jednej z najsłynniejszych grup propagujacych śpiew, muzykę i taniec tradycyjny – kolektyw animowany przez jacka Hałasa i członków Scholi Teatru Węgajty oraz gości z Ukrainy.
W sobotę od godz. 12:00 jarmark na narolskim Rynku, a o godz. 14:00 występy młodzieży szkolnej, po nich publiczność bawić będzie Zespół Pieśni i Tańca FAMILIA z Rudołowic. O godz. 17:00 występ kapeli huculskiej BAJ (Ukraina), godz. 18:00 koncert zespołu klezmerskiego LECHAIM (Słowacja), 19:45 recital jazzowy wirtuoza basu elektrycznego Krzysztofa Ścierańskiego.
O godz. 21:00 koncert Trebunie Tutki, o godz. 22:30 dyskoteka DJ Mopman. W niedzielę o godz. 12:00 turniej piłki noznej, a o godz. 18:00 wystapi VOYAGER. Po nim zabawa taneczna z zespołem Focus.

PRZEMYŚL
Little Egoist`s – koncert dla miłośników jazzu, wystapi zespół , klub „Niedźwiadek”, piatek, godz. 20:00.

SOŁONKA
Malinowe święto – degustacja malinowych napojów, wybory króla i królowej malin, występy artystyczne i mnóstwo innych atrakcji. Początek o godz. 15:00.

W klubach
RZESZÓW
Akademia
Piątek – impreza w klimatach r`n`b, funk, hip-hop. Gwiazdą wieczoru będzie DJ Osa. Poczatek zabawy o godz. 21:00.
Sobota – największe przeboje, specjalne mixy przygotuje R2D2. W każdą wakacyjną sobote poszukiwania kandydatów do tytułu KRÓLA I KRÓLOWEJ PARKIETU LATA.
W Azylu – Arytmia. Zagrają: Alchemyst, Lemonhead Mourner, Lament.

Miramonti
W każdą środe, czwartek i piątek do końca wakacji w restauracji dyskoteki w rytmie hitów z lat 60.,70.,80.

Piano
Piątek – „Show Dance 2005 – pokaz tańca erotycznego” i pokaz taneczny „Off Spring”.
Sobota – dyskoteka.

CIT Marta Wiech
Życzymy udanego weekendu!
Super Nowości
Żródło:Nowiny
www.rcit.res.pl

Wiadomość została nadesłana przez: CIT