Propozycje na weekend 8-10 sieprnia

Centrum Informacji Turystycznej w Rzeszowie przy ul. Asnyka 6 podpowiada, jak miło i ciekawie spędzić weekend poza domem. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez organizowanych na Podkarpaciu w bieżący weekend. Każdy, bez względu na wiek czy zainteresowania, z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Mamy nadzieję, że doskonała pogoda towarzyszyć Wam będzie przez cały weekend. Zapraszamy także do nadsyłania relacji oraz zdjęć. Najlepsze zamieścimy w naszym serwisie.
CIT, za naszym pośrednictwem informuje, że w swojej ofercie posiada szeroką gamę przewodników oraz map turystycznych z terenu Podkarpacia i nie tylko.

Imprezy
RZESZÓW
„Baw się razem z nami”
W trakcie weekendu na Rynku kolejna impreza z cyklu „Baw się razem z nami”. W sobotę o godz. 20:00, taneczną muzykę zagra Cris Band. W niedzielę do zabawy zapraszają Rzeszowskie Wirusy z Osiedlowego Klubu Kultury „Gwarek” oraz zespól Balony, który przedstawi program „Rzeszowskie charakterki”

W regionie
DUBIECKO
Dni miasta – W sobote i niedzielę odbędą się Dni Dubiecka. Sobota, godz. 8:00 – zawody wędkarskie o puchar wójta. Później koncert kapeli ludowej, program „Przyroda i ja”. O godz. 16:30 – przegląd zespołów młodzieżowych. Na koniec zabawa taneczna z zespołem Allegro oraz pokaz sztucznych ogni.
W niedziele imprezy od godz. 15:00. W programie m.in.: „Spotkanie z balladą w kopydłowie”, program Młodziezowego Domu Kultury i dyskoteka.

HACZÓW
X Zjazd Orkiestr Dętych – Impreza odbędzie się w parku przy haczowskim GOKiW. Poczatek o godz. 15:00 – wystapią orkiestry z Brzozowa, nozdrzyca i Haczowa. O godz. 18:00 na scenie pojawi się Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Połoniny”.

IWONICZ ZDRÓJ
Gala na deptaku – W niedzielę, o godz. 19:30, na Placu Dietla – Plenerowa Gala Operowo – Operetkowa „Usta milczą dusza śpiewa”. Najsłynniejsze arie i duety z oper, operetek i musicali zaspiewaja studenci i absolwenci Akademii Muzycznych z Bydgoszczy, Krakowa i Wrocławia.

JANÓW LUBELSKI
Ogólnopolskie Zawody Konne w Skokach Przez Przeszkody odbędą sie w piatek, w sobote i w niedzielę na hipodromie nad zalewem. W programie szereg dodatkowych atrakcji – pokazy kaskaderskie Krakowskiego Szwadronu Ułanów, pokazy koni czystej krwi arabskiej, konkurs dla dzieci „Moje zwierzątko”, licytacje „kota w worku’, przejażdżki konne, zjeżdżalnie.

KOLBUSZOWA
Wielkie malowanie – W niedzielę, o godz. 15:00, na Rynku rozpocznie się happening „Wielkie Wakacyjne Malowanie”. Głównym punktem programu będą wspólne akcje plastyczne z udziałem artystów Ogólnopolskiego Pleneru malarskiego Kolbuszowa 2005. Podczas pikniku odbedzie się też multimedialna prezentacja filmów komediowych oraz loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Na koniec dyskoteka oraz koncert hip-hopowego Słowa Honoru.

KROSNO
Festyn Białobrzeski
W niedzielę, w godz. 11:00 – 16:00 przy Domu Ludowym w dzielnicy Białobrzegi, odbedzie się festyn . W programie m.in.: konkursy, zabawy i turnieje w ramach Letniej Przygody z KDK. Dla dzieci spektakl „Bajka o smoku i Królu Leniuchu”.

LESKO
Country w Bieszczadach
Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 19:00, koncertem „Country po bieszczadzku”. Na początek wystąpi Whisky River, później dla amatorów zagra Yank Shipers, a miłośnicy folku bawić się będą ze Starąnową Orkiestrą. Koncert zakończy Grupa Furmana, specjalizująca się w stylu country blues.
Inspiracją festiwalu jest dziesiata rocznica smierci Jędrka Połoniny. Wystąpia: Katarzyna Szubartowska i Ci Sami, Wolna Grupa Bukowina, Tomek Szwed i Zespół Opieki Zdrowotnej oraz grupa Zayazd.
Festiwalowi towarzyszyc będą: Zlot Bieszczadzkich Zakapiorów oraz Międzynarodowy Zlot Motocyklowy.

MIELEC
Najsprawniejsi – Niepełnosprawnym – W sobote i w niedzielę na obiektach MOSiR odbędzie się juz drugi festyn „Najsprawniejsi – Niepełnosprawnym”. W programie oprócz konkursów i pokazów zaplanowano wystepy m.in. Kabaretu Rak, kapeli Romów Lavatura oraz zespołów Outsider Blues i Przystanek P. Podczas festynu rozegrany będzie turniej rycerski oraz konkurs strzałów karnych. Na bramce stanie piłkarz-senator Grzegorz Lato.

POWIAT LUBACZOWSKI
Festiwal kulur – Polskie, słowackie i ukraińskie zespoły zaprezentują się podczas Festiwalu Kultur, który odbędzie się w sobotę i niedzielę. W sobotę wystepy od godz. 17:00 w Gminnych Ośrodkach Kultury w Lisich Jamach i Załużu. W niedzielę imprezy w Szkole Podstawowej w Krowicy Samej. Poczatek o godz.14:00.

PRZEMYŚL
Piknik kupiecki – Oddział terenowy Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej zaprasza w sobotę na doroczny „Piknik kupiecki”. W programie m.in.: biesiada przy stołach i ogniskach, występy zespołów oraz loteria fantowa. Impreza odbędzie się obok hotelu „Gromada”. Początek o godz.17:00.

Festyn z gwiazdą – W niedzielę, od 15:00, na Wzgórzu Zamkowym – festyn rodzinny „Bezpieczne wakacje”. W programie m.in.: gry i zabawy, koncert grupy Wzrastanie, jazda na kucyku oraz konkursy z nagrodami. Jako gwiazda wieczoru – Piotr Nagiel.

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI
Kolejny wielki festyn z Radiem Rzeszów. Gwiazdą bedzie Dżem. Wystapia także: Vir, Skangur i Jupa. Poza tym mnóstwo konkursów z nagrodami. Atrakcja dla dzieci będziem.in. zabawa „W krainie muzyki”, którą poprowadzi Waldemar Wywrocki.

SOLINA
Mistrzostwa Podkarpackie Jachtów Żaglowych
Zgłoszenia do regat przyjmowane są 9 lipca w godz. 9:30 – 11:00 w bazie Krosnieńskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego w Polańczyku.

TRZCIANA
Powitanie Lata – W niedzielę w parku Zespołu Szkół RCKU – Festyn Rodzinny i konkurs sołectw „Powitanie Lata”. Zawodnicy rywalizować będą w konkurencjach sportowych i quizowych. Podczas festynu – wystepy zespołów, a na zakończenie zabawa taneczna. Poczatek o godz. 15:00.
 
USTRZYKI GÓRNE
Freeband – W piatek i sobotę o godz. 19:00 w pubie „Matragona” wystapi rzeszowskie trio elektroakustyczne FREEBAND.

W klubach
RZESZÓW
Akademia
Piątek – nowy wymiar trance`u, zagra Julian Ressive. Do godz.21:30 wstep wolny.
Sobota – najwieksze przeboje; specjalne didżejowskie miksy przygotują: Karol XVII, R2D2 (Artur), Mario.
W każdą wakacyjna sobotę Akademia poszukiwać będzie kandydatów do tytułu KRÓLA i KRÓLOWEJ PARKIETU LATA.
W górnej sali Azyl – ARYTMIA.
Wtorek – specjalna impreza dla osób od 16. roku życia. o specjalną oprawę muzyczną dbaja DJ-e rezydenci klubu. Przez całe wakacje w Akademi różnorakie promocje i konkursy. Początek o 19:00.

Alibi
Przez cały tydzień odbywac się będą dyskoteki.
W piatek i sobotę – „Letnie hity z nowej płyty” czyli pojedynek na dwie konsole.

Klub Seniora
W sobote zaprasza na wieczorek taneczny o godz. 17:00.

Miramonti
W każdą środę i piatek do końca wakacji odbywac się będą dyskoteki w rytmie hitów z lat 60.,70.,80.
W soboty – dancingi.
W czwartki – muzyka włoska na żywo.

Piano
Wakacyjny Przebojowy Piatek i Szalona Sobotnia Noc.

Pedro
W sobote – Grand Prix Czech w żużlu, relacja na wielkim telebimie.

Reaktor Sztuki
Piatek – wystapią: Afterbirth i Wardead, punkowe zespoły ze Szkocji oraz punkowy Wolfgang z Sokołowa Młp., godz. 20:00.

VaBANK
Restauracja zaprasza na taneczne wieczory z Luisiana Jazz Band Stefana Ryszkowskiego. Organizatorzy zapewniaja doskonałą muzykę do tańca, konkursy z nagrodami.
VaBank zaprasza w czwartki, piatki i soboty od godz. 20:00.

Życzymy dobrej zabawy!
Marta Wiech – CIT Rzeszów

Źródło:
Super Nowości
Nowiny

Wiadomość została nadesłana przez: CIT