Rekonstrukcja bitwy: Atak Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941

7-go maja w Przemyślu zostanie przeprowadzona największa na Podkarpaciu rekonstrukcja militarna, przedstawiająca atak Niemiec na ZSRR w czerwcu 1941. W odtworzeniu tych wydarzeń weźmie udział około 120 osób (w tym z Czech i Słowacji), a także wiele wojskowego sprzętu: moździerze, haubice, motocykle, ciężarówki, ckm-y, armaty oraz … pontony. 7-go maja będzie można zobaczyć forsowanie rzeki San przez jednostki Wehrmachtu oraz obronę radzieckiego bunkra. Jednym słowem przedstawiony zostanie kawałek historii jaka miała miejsce w Przemyślu 65 lat temu. Tego nie można przegapić. Pamiętaj: 7-go maja 2006, godzina 15:30, okolice hotelu Gromada. Szczegóły na stronie www.przemysl24.pl/barbarossa
Głównymi aktorami tego widowiska będzie Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Galicja”.

Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Galicja”

GRH „Galicja” powstała w 2004 roku z inicjatywy grupy hobbystów i miłośników historii, aby propagować patriotyzm i wspaniałość historii. W celach edukacyjnych odtwarzają bitwy jakie miały miejsce na ziemiach polskich i Europy podczas II wojny światowej, bo jak sami mówią: jedna rekonstrukcja to więcej niż 10 lekcji historii w szkole.
Grupa ma na swym koncie kilka stoczonych bitew i potyczek. Największą z nich była „Operacja Hube Kessel”, w której uczestniczyło 80 osób. Zbliżająca się „Barbarossa nad Sanem” będzie największą rekonstrukcją jaką przeprowadzą.

Zobacz dwie bitwy rekonstruowane przez Galicje w naszej galeri: http://www.galeria.epodkarpacie.com