Rekonstrukcja Ścieżki Przyrodniczej Baszta Lesko

Zakończył się projekt realizowany przez Nieformalną Grupę Młodzieży przy Bieszczadzkim Stowarzyszeniu Ekoturystycznym „Baszta” z Leska. Projekt powstał i został zrealizowany dzięki dotacji z Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Fundacji Bieszczadzkiej w ramach realizowanego w całej Polsce programowi Działaj Lokalnie V.Najważniejszym elementem projektu było odrestaurowanie starych zdewastowanych tablic informacyjnych, na miejscu których powstały nowe odrestaurowane plansze. Dzięki projektowi okolica Leska wzbogaciła swoją atrakcyjność turystyczną na ścieżce można przeprowadzać min. zajęcia z biologii, zwiedzić ciekawą okolicę, dowiedzieć się ciekawych rzeczy o przyrodzie.
To nie wszystko, chcemy dalej działać i pozyskiwać nowe środki finansowe na realizację naszych planów i pasji. Chcemy aby nasze działania prowadziły do pozytywnych zmian wokół naszego miejsca zamieszkania. W przyszłości chcemy uporządkować i oznakować Kamień Leski tak aby turyści mogli spędzić ciekawie i aktywnie czas.
Dziękujemy wszystkim partnerom i osobą zaangażowanym w projekt w szczególności podziękowania dla wolontariuszy realizujących projekt: Ewy, Kamili, Asi, Jarka, Dawida, Daniela, Kuby, Waldka, Rafała, Janka, oraz Maciejowi i Jackowi Kordasowi za pomiar GPS.
Pozdrawiam serdecznie
Koordynator projektu Mirosław Leszczyński

„Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie V” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz z Funduszu Grupy Partnerskiej „Zielone Bieszczady” przy Fundacji Bieszczadzkiej Partnerstwo dla Środowiska (utworzonego ze środków:
(1) Gmin: Baligród, Czarna, Cisna, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Ustrzyki Dolne;
(2) Funduszu Partnerstwa w ramach programu „Grupy Partnerskie jako mechanizm finansowania inicjatyw obywatelskich na rzecz zrównoważonego rozwoju” finansowanego ze środków Fundacji im. Stefana Batorego i trust for Civil Society In Central and Estern Europe oraz
(3) prywatnych sponsorów”.

Wiadomość została nadesłana przez: Mirosław Leszczyński