Rzeszów stawia na zieleń, w mieście pojawią ogrody, place zabaw, parki i skwery!

Problem betonozy jest niezwykle częstym zjawiskiem w wielu, Polskich miastach – krzewy, drzewa dające cień niejednokrotnie zostają całkowicie wycinane, a w ich miejscu stawiane są całkowicie betonowe obiekty. Wpływa to bezpośrednio nie tylko na krajobraz, lecz także bywa uciążliwe, szczególnie w okresie letnim, gdzie temperatury potrafią osiągać zawrotne wyniki. Władze wielu, Polskich miast zdecydowanie jednak idą po rozum do głowy, a tym samym powstaje coraz więcej miejsc przyjaznych zieleni – tak samo będzie również w Rzeszowie.

Nowe ogrody, parki i place zabaw.

Od ponad roku w Rzeszowie trwa budowa ogrodów kieszonkowych, , które powstać mają na – między innymi, alei Sikorskiego i ulicy Kurpiowskiej. W niedługim czasie ruszyć mają prace budowlane, ponieważ wykonawcy zostali już dawno temu wyłonieni podczas ogłoszonych przetargów. Mieszkańcy Rzeszowa za niedługo będą więc mogli cieszyć się wszechobecną zielenią, a tym samym – znaleźć schronienie w cieniu, co jest niezwykle ważne podczas upalnych drzwi.

Rewitalizacja parku.

Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim planowana rewitalizacja parku mieszczącego się na ulicy Wieniawskiego, bowiem będzie to największa, obecnie zaplanowana inwestycja w całym mieście. Łączny koszt przedsięwzięcia wynieść ma prawie półtora miliona złotych – w parku znajdą się nowe ławki, place zabaw, a cały teren wyposażony zostanie w nowy system oświetlenia. Zasadzona zostanie również ogromna ilość drzew, krzewów oraz kwiatów. Na alei Sikorskiego powstanie również swego rodzaju minipark, w którym mieszkańcy znajdą siłownię na świeżym powietrzu, ławki i liczną roślinność.