Samochodowy Puchar Zimowy MAN DIESEL RZESZÓW

Automobilklub Rzeszowski w dniu 29.01.2006 r. (niedziela) organizuje imprezę samochodową będącą I eliminacją Samochodowego Pucharu Zimowego „MAN DIESEL RZESZÓW”. Celem imprezy jest szerzenie kultury motoryzacyjnej, podnoszenie umiejętności prowadzenia samochodu w wymagających, zimowych warunkach oraz propagowanie zorganizowanego aktywnego wypoczynku.
Próby składają się z podwójnych biegów eliminacyjnych (jazda parami na dochodzenie na torze) oraz rund finałowych. Zmagania kierowców z ośnieżoną trasą prób rozpoczną się o godzinie 10.00 na terenie toru żużlowego firmy POLAN w Rzeszowie, przy ul. Podkarpackiej 6a. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 14:00.
Załoga składa się z kierowcy i pilota. Zadaniem uczestników imprezy jest poprawne przejechanie jej trasy wg wskazań organizatora w jak najkrótszym czasie. Wszystkich chętnych chcących sprawdzić oraz podnieść swoje umiejętności prowadzenia samochodu zapraszamy do wspólnego wzięcia udziału w imprezie. Do uczestnictwa wystarczy sprawny i dopuszczony do ruchu samochód, ubezpieczenie OC i NW, ważne prawo jazdy oraz trochę chęci. Zgłoszenia do uczestnictwa w imprezie przyjmowane będą w dniu zawodów w biurze rajdu (POLAN, ul. Podkarpacka 6 a) od godziny 8:00 do 9:00. Wpisowe od załogi wynosi 15 złotych. Wszystkim uczestnikom zapewniamy dużo emocji na trasie, zaś najlepsi kierowcy rundy nagrodzeni zostaną dyplomami i upominkami. Cykl imprez pucharowych (III rundy) zakończy się wręczeniem pucharów i nagród najlepszym kierowcom. Sponsorem Samochodowego Pucharu Zimowego jest firma Man Diesel z Rzeszowa.
Uczestnicy rajdu oraz widzowie podczas trwania zmagań sportowych będą mieli możliwość spotkania się z aktualnym Mistrzem Polski w Wyścigach Górskich (klasa 1600) Romanem Baranem, który odpowie na pytania dot. bezpieczeństwa zimowej jazdy oraz podzieli się swoimi doświadczeniami kierowcy wyścigowego. Chętni będą mieli możliwość odbycia jazd testowych po torze wraz z Mistrzem oraz zawodnikami Automobilklubu Rzeszowskiego.

Regulamin dostępny na stronie http://szczygiel.info/rajdy/