Skarby Podkarpackie już dostepne

W siedzibie Stowarzyszenia „Pro Carpathia” w Rzeszowie (ul. Gałęzowskiego 6/319) od poniedziałku otrzymać będzie można bezpłatne egzemplarze siódmego już numeru dwumiesięcznika „Skarby Podkarpackie”. W kolejnym numerze uwagę zwraca czołówkowy tekst o wpływach węgierskich w … Rzeszowie ilustrowany zdjęciami nagrobków ze Starego Cmentarza. A niedowiarkom pragnę przypomnieć, że prezydent Rzeszowa nazywa się Ferenc, a to po węgiersku znaczy… Franciszek.
Nie można przegapić także materiałów o najstarszym cmentarzu żydowskim w Rzeszowie, zwanym okopiskiem, o niezwykle interesującym Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku, o frapującej historii drewnianego kościoła w Nowosielcu (gdzie chłopy z Tatarami się wadzili), o tragicznym stanie drewnianych domów mieszczańskich w Przeworsku, o kamienicy Dzierżyńskich w Rzeszowie, losach matki Bożej Starowiejskiej w podbrzozowskim sanktuarium, o prywatnym Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim „Knieja” w Nowosiółkach i o Drodze Legionów – niezwykłym epizodzie w czasie I wojny światowej w Gorganach.
Ciekawe bogato ilustrowane teksty, zachęcają do lektury.

Stowarzyszenie Pro Carpathia realizuje projekt pt. „Transgraniczne narzędzia promocji polsko – ukraińskiego obszaru przygranicznego“, którego jednym z istotnych elementów stały się cztery numery wydawnictwa „Skarby Podkarpackie” Projekt ten został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Sąsiedztwa Polska-Białoruś-Ukraina INTERREG IIIA/TACIS CBC 2004-2006.