Stalowa Wola – NOC MUZEÓW 2010 Z CHOPINOWSKĄ NUTĄ

KONCERT MOŻDŻERA, EKSPOZYCJE, FILMY..
Szósta edycja Nocy Muzeów w Stalowej Woli , która odbędzie się w nocy z 15 na 16 maja 2010 r., będzie wyjątkowym świętem dla wszystkich miłośników sztuki ze względu na bardzo atrakcyjny program . Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: „Stalowa Wola gra Chopina”. Nic więc dziwnego, że w tę noc będzie można w Muzeum posłuchać Chopina na żywo, w niezwykłym wykonaniu wybitnego pianisty Leszka Możdżera. Jego koncert zacznie się o godzinie 22. W Noc Muzeów będzie można oczywiście zwiedzić wszystkie ekspozycje, ale także obejrzeć filmy.
O godzinie 18 rozpocznie się projekcja filmu „Młodość Chopina”, w sali na wystawie „COP dla przyszłości” przy ul. Hutniczej 17. Film zrealizowany w roku 1951 trwa 127 minut, a zaraz po nim pokazany zostanie 15-minutowy dokument „Chopin w Paryżu”. Oczywiście wystawa „COP dla przyszłości”, przy której znajduje się salka projekcyjna, będzie także czynna i dostępna dla zwiedzających do północy.
Natomiast w budynku przy ul. Sandomierskiej od godziny 18 będzie można zwiedzać wystawę „Książęca kolekcja. Skarby Fundacji XX Czartoryskich z Krakowa”, a także ekspozycje stałe. Już o 20 rozpocznie się pierwszy koncert – goście Muzeum będą mieli okazję posłuchać utworów wokalnych, w tym również Chopinowskich, w wykonaniu stalowowolskiej grupy Javanica, kierowanej przez Ewę Wojnarowską.
Z kolei, nawet nie czekając do wieczora, można obejrzeć nową wystawę plenerową przed kinem Ballada pt. „Rozwadów, miasto ze wspomnień”, stanowiącą swego rodzaju sentymentalną podróż w czasie.
Zapowiada się więc niezwykły wieczór, zapewne jak co roku chętnych na nocne zwiedzanie, filmy i koncerty nie zabraknie. Tym bardziej, że na wszystkie te atrakcyjne imprezy w tę jedyną noc wstęp jest bezpłatny!

Program stalowowolskiej Nocy Muzeów
Stalowa Wola gra Chopina
15 maja 2010 godz.18-24
Wystawy
Budynek ul, Sandomierska 1:
„Książęca Kolekcja. Skarby ze zbiorów XX Czartoryskich”
„Z dziejów regionu nadsańskiego”
„Galeria przez Dotyk”
Hala ul. Hutnicza 17
„COP dla przyszłości. Ludzie–przemysł–architektura”
Plac przed kinem Ballada
„Rozwadów. Miasto ze wspomnień”
Koncerty
Dziedziniec Muzeum, ul, Sandomierska 1
godz. 20 Od Chopina do Preisnera w wyk. zespołu wokalnego Javanica pod kier. E. Woynarowskiej
godz. 22 Leszek Możdżer Impresje Chopinowskie oraz kompozycje własne
Filmy
Hala ul. Hutnicza 17
od godz. 18 Młodość Chopina (reż. A. Ford, 1951, 127 min.)
Chopin w Paryżu (reż. St. Grabowski, 1969, 15 min.)